• Strona Główna
 • Aktualności
 • Kalendarium
 • Prasa
 • Zdjęcia
 • Lista Poparcia
 • Księga Gości

 • 20.10.2005 - Zarząd Stowarzyszenia Piłkarskiego "Zawisza" pierwszy raz informuje kibiców, że Hydrobudowa zgłasza chęć przeniesienia Kujawiaka Włocławek do Bydgoszczy przy pełnym poparciu prezydenta miasta i bez rozmów ze Stowarzyszeniem.
  15.11.2005 - Prezes Kujawiaka/Hydrobudowy Bartłomiej Krasicki i dyrektor klubu Wojciech Klatt gościli w bydgoskim ratuszu gdzie rozmawiali z prezydentem Dombrowiczem o przenosinach Kujawiaka do Bydgoszczy (przyłapuje ich w ratuszu Gazeta Wyborcza, która informuje o tym jako pierwsza).
  26.11.2005 - Mecz PP: Zawisza - Zdrój Ciechocinek. Bydgoscy kibice w czasie meczu robią na trybunach piękne widowisko odpalając ok. 100 rac świetlnych, na płocie wisi transparent: "HYDROBUDOWA! WAS TAKA OPRAWA NIGDY NIE SPOTKA!"
  29.11.2005 - Na Walnym Zgromadzeniu Członków Stowarzyszenia Piłkarskiego "Zawisza" pojawia się prezes CWZS "Zawisza" Sebastian Chmara, zabiera głos próbując przekonać delegatów do zaakceptowania przenosin Kujawiaka Włocławek do Bydgoszczy.
  19.12.2005 - Urząd Miasta pomija Stowarzyszenie Piłkarskie "Zawisza" przy podziale 800 tysięcy złotych na sport w Bydgoszczy. Oficjalnie powodem jest za niska liga, nieoficjalnie - perspektywa przenosin Kujawiaka Włocławek z bogatym sponsorem - Hydrobudową.
  24.11.2005 - "Włocławska Hydrobudowa to jedyna szansa na odrodzenie futbolu w Bydgoszczy" - mówi Sebastian Chmara w wywiadzie dla Gazety Wyborczej.
  22.12.2005 - Hydrobudowa Włocławek podpisała kontrakt na budowę przepompowni ścieków i przewodów tłocznych w Bydgoszczy, koszt prac wynosi 15 mln euro.
  02.01.2006 - Przedstawiciele Kujawiaka Włocławek po raz pierwszy zaprosili do rozmów Stowarzyszenie Piłkarskie "Zawisza".
  03.01.2006 - Dyrektor Kujawiaka Włocławek - Wociech Klatt spotyka się z delegacją kibiców Zawiszy, na spotkanie nie dojeżdża pan Krasicki, ustalono termin kolejnego spotkania. Pan Klatt informuje, że były rozważane również przenosiny do Widzewa i Lecha Poznań.
  04.01.2006 - W tym dniu Gazeta Wyborcza pisze: "Nowy Zawisza zadebiutuje w II lidze 11 marca spotkaniem ze Śląskiem Wrocław. To będzie bardzo ciekawy pojedynek, bo historia wrocławsko-bydgoskiej rywalizacji ma długą i barwną historię."
  04.01.2006 - Pan Krasicki i Klatt spotykają się z przedstawicielami kibiców Zawiszy, za oknami głośno protestuje spora grupa sympatyków Zawiszy. Śpiewają m.in. "Zawisza nie jest na sprzedaż!" "Hydrobudowa zacznij w czwartej od nowa!" "Zawisza to nie jest market!" "Zawiszy nie oszukacie!" "Nas nie kupicie!". Podczas spotkania pan Krasicki stwierdza "Za pieniądze można zrobić wszystko". Rozmowy zakończyły się kompromisem, przedstawiciele Hydrobudowy wyrazili zadowolenie i zapowiedzieli w krótkim czasie podpisanie stosownych umów. Oficjalnie, wprost i stanowczo kibice Zawiszy podkreślili, iż nie będą kibicować przeniesionej z Włocławka II ligowej drużynie oraz potępiają postępowanie Hydrobudowy wobec kibiców z Włocławka.
  05.01.2006 - Na konferencji prasowej przedstawiciele Kujawiaka/Hydrobudowy informują o zaprzestaniu starań o przeniesienie Kujawiaka do Bydgoszczy.
  07.01.2006 - Obecni na Turnieju im. Andrzeja Brończyka Michał Listkiewicz i Dariusz Pasieka wychwalają w wywiadach plany przenosin Kujawiaka, stwierdzając, że kibice nie powinni mieć nic do powiedzenia i sprzeciwiając się zabijają swój klub. Pasieka dodaje, że bez tej grupy piłka nożna w Bydgoszczy spokojnie może żyć.
  11.01.2006 - W pubie GOL na stadionie Zawiszy Express Bydgoski organizuje debatę na temat przenosin Kujawiaka do Bydgoszczy.
  12.01.2006 - Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy Zawisza Bydgoszcz przyjął na Walnym Zebraniu uchwałę o przyjęciu Kujawiaka/Hydrobudowy Włocławek do swojego związku. Wynik głosowania 15-1 za przyjęciem, przeciw był jedynie Mariusz Walenciak.
  04.02.2006 - W magazynie "To My Kibice" ukazuje się felieton pod tytułem "Piłka nożna wbrew kibicom" poświęcony przenosinom Kujawiaka do Bydgoszczy. Oto jego treść
  05.02.2006 - Z nieoficjalnych źródeł kibice Zawiszy dowiadują się, że jednak prowadzone są po cichu zaawansowane rozmowy o przenosinach.
  20.02.2006 - Prezydium Zarządu PZPN przyjęło do wiadomości decyzję Kujawsko-Pomorskiego ZPN o przyjęciu na członka Polskiego Związku Piłki Nożnej klubu Zawisza Bydgoszcz SA. Zawisza decyzją władz spółki akcyjnej przejął wszelkie zobowiązania wynikające z prowadzenia sekcji piłki nożnej Kujawiaka Włocławek, który w dniu 9 lutego 2006 roku zmienił nazwę na Zawisza Bydgoszcz SA oraz siedzibę z Włocławka na Bydgoszcz.
  08.03.2006 - W redakcji Przeglądu Sportowego w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli kibiców Zawiszy i Kujawiaka. Inicjatorem spotkania był senator Andrzej Person. Owocem spotkania był duży artykuł o nieprawidłowościach przy przenosinach Kujawiaka do Bydgoszczy, który ukazał się w sobotnim wydaniu Przeglądu Sportowego. Oto jego treść
  17.07.2006 - Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Piłkarskiego "Zawisza", zdecydowaną większością głosów, odrzuciło podpisanie umowy o współpracy z działaczami hydrotworu. Zakończyło to trwające od miesiąca rozmowy i próby zjednania sobie kibiców przez władze Spółki. Porozumienie miało polegać na przekazaniu w zarządzanie Spółce czwartoligowej drużyny.
  18.08.2006 - Podpisano kontrakty warte 70 mln zł, na wymianę rur wodociągowych i kanalizacji na terenie całej Bydgoszczy z grupą PBG S.A. w skład której wchodzi Hydrobudowa Włocławek. Miasto tym samym rewanżuje się intratnymi kontraktami za otrzymanie drużyny piłkarskiej.
  03.09.2006 - Wydział do Walki z Korupcją KWP we Wrocławiu i Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Opolu zatrzymał prezesa hydrotworu - Wojciecha K. Postawiono mu zarzuty wręczania i usiłowania wręczania korzyści majątkowych sędziom piłkarskim w zamian za korzystne rozstrzyganie meczów.
  Copyright © 2006