Będziemy walczyć o stadion Zawiszy!

1 lipca został oficjalnie otwarty stadion Zawiszy, który jednoosobową decyzja prezydenta miasta nosi nazwę Bydgoski Stadion Miejski im. Zdzisława Krzyszkowiaka. Jako kibice Zawiszy Bydgoszcz wyrażamy sprzeciw wobec pominięcia członu "ZAWISZA" w nowej nazwie. Prezydent zlekceważył opinię środowisk sportowych i obywateli Bydgoszczy, motywując to tym, że miasto wyłożyło pieniądze na przebudowę. Zgoda Panie Prezydencie - tylko z małą, aczkolwiek zasadniczą uwagą - te pieniądze nie są pana prywatną własnością, tylko w dużej mierze mieszkańców Bydgoszczy sumiennie opłacających podatki.

Podczas wtorkowych zawodów nie zabrakło kibiców Zawiszy, którzy zaznaczyli swą obecność transparentem odnoszącym się do zmiany nazwy Naszego stadionu.
Informujemy, że o dalszych formach protestu wobec tej lekceważącej decyzji, będziemy powiadamiać Was na naszej stronie.



Stowarzyszenie ,,Dziedzictwo Bydgoszczy" podczas Walnego Zebrania, prawie jednogłośnie przyjęło wniosek o wystosowanie żądania do prezydenta Konstantego Dombrowicza, o przywrócenie członu ,,Zawisza", w nazwie obiektu sportowego przy ulicy Gdańskiej.

Od poniedziałku 7 lipca rozpoczęliśmy akcję zbierania podpisów wśród mieszkańców Bydgoszczy pod petycją do Prezydenta Miasta w sprawie zmiany nazwy stadionu.

  • Petycja w pliku PDF
  • Petycja w programie WORD

    Podczas otwarcia MŚ juniorów w lekkiejatletyce po raz kolejny kibice Zawiszy pokazali jak walczą o nazwę stadionu ZAWISZY. Na trybunach zjawiło się kilkudziesięciu kibiców niebiesko-czarnych, rozwieszono trzy długie transparenty.


    Nasza akcja spotkała się z dużym odzewem bydgoszczan. Zebraliśmy prawie 10 tysięcy podpisów poparcia dla naszej inicjatywy. W piątek 18 lipca nasi koledzy udali się z petycją i zebranymi podpisami do Ratusza.

    Komentarze do wiadomości

    03.01.2012 20:00 --.--.236.63
    I received my first loan when I was 20 and that aided my family very much. Nevertheless, I need the student loan over again.
    autor: IrisNewman32
    03.01.2012 19:34 --.--.236.63
    Don't have enough money to buy a building? You not have to worry, because it is available to take the home loans to work out all the problems. Therefore take a term loan to buy all you need.
    autor: IrisNewman32
    03.01.2012 18:43 --.--.236.63
    If you want to buy real estate, you will have to get the <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/home-loans">home loans</a>. Moreover, my sister commonly utilizes a short term loan, which occurs to be the most fast.
    autor: IrisNewman32
    08.08.2008 17:36 --.--.68.10
    http://www.bydgosz.cz/n.php?wiadomosc=67&nr=1
    autor: thomasz
    06.08.2008 17:44 --.--.253.176
    Pozwolę sobie wkleić z forum.
    Informacja i mobilizacja na http://www.pomorska.pl po prawej stronie jest najnowsza sonda jak powinien nazywac sie czy stadion przy ulicy gdańskiej. Urzednicy ratusza nie próżnują.

    działamy
    autor: rentgen
    06.08.2008 07:58 --.--.124.23
    http://www.sld-bydgoszcz.org.pl/page.php?item=1620 &lang=0 zerknijcie na to bardzo ciekawy artkuł...
    autor: adam.reimus
    06.08.2008 04:55 --.--.162.99
    http://www.express.bydgoski.pl/look/article.tpl?Id Language=17&IdPublication=2&NrIssue=972&NrSection= 1&NrArticle=109910&IdTag=85
    autor: chrisacid
    04.08.2008 16:23 --.--.251.78
    PoLaK wybór duży, większy niz myslisz a jak chcesz się dowiedzieć wiecej wejdź na forum i znajdź odpowiedni temat i się dowiesz.
    autor: rentgen
    04.08.2008 15:35 --.--.147.38
    Witam !
    Mam pytanie ....
    Gdzie można kupić najlepsze pamiątki i gadżety Zawiszy ? Chodzi mi przede wszystkim o szalik i koszulkę ;)
    Wiem że na ul.Sułkowskiego jest ten kiosk..ale tam chyba wybór nie za duży :/
    dzięki z góry za info ;)
    pozdro !! no i w środę Wszyscy na stadion !
    [Z]

    autor: PoLaK[Z]
    04.08.2008 13:03 --.--.225.187
    Dziś w necie wyczytałem że ,,nasz''KD dał hasło na zmianę nazwy przystanku T,oraz że klub ma się dogadać na jakim tle ma być Z :białym czy złotym.Bo jeśli nie to miasto nie wchodzi w spółkę.Jeśli to prawda to...ręce opadają.Wie ktoś coś bliższego w tym temacie?PoZdro.
    autor: mariuszo
    04.08.2008 10:44 --.--.86.83
    No i po kłopocie odnośnie lokalizacji muzeum.Wyspa :) i dobrze.
    autor: Kosior
    04.08.2008 09:07 --.--.105.10
    Wyspa Młyńska - w ramach rewitalizacji. Popieram jak najbardziej. Do wykorzystania Czerwony Spichlerz (5 kondygnacji), Mennica 4 i 6 plus kompleks garaży. No i najtaniej bo całość podlega miastu, w administracji Muzeum Okręgowego.
    autor: Stary_Piotruch
    04.08.2008 05:06 --.--.174.14
    Muzeum bydgoskiego sportu - ekstra pomysł. Na wyspie młyńskiej tworzy się obecnie świetny kompleks, gdzie w otoczeniu pięknej przyrody, w sąsiedztwie rzeki i pięknych zabytków ulokowane będzie kilka obiektów muzealnych. Muzeum sportu byłoby świetnym uzupełnieniem tej oferty turystycznej. Tam nikogo nie będzie raziło umieszczenie koło siebie pamiątek żużlowców, piłkarzy, wioślarzy itd. ze wszystkich bydgoskich klubów.
    Na Zawiszy - sala z pamiątkami i trofeami klubu.
    autor: Irizar
    04.08.2008 04:00 --.--.129.71
    kosior ... chyba sie nie zrozumielismy .. ja mowie o historii calego bydgoskiego sportu, czyli w muzeum jak to w muzeum powinna byc pokazana cala historia sportu w Bydgoszczy, a przy okazji "niezdecydowani" i "niewierni" zmienia zdanie ogaladajac przeglad dokonan klubu Zawisza :-)
    mnie osobiscie nie przeszkadza, ze takie muzeum bedzie na stadionie Zawiszy, im wiecej tam bedzie sie dzialo tym lepiej ... P.S. za rok podobno mecz ze Slowenia w eliminacjach MS.
    autor: pumeks
    02.08.2008 10:57 --.--.86.83
    pumeks,nasz duet D&G lubi porównywać sytuację do zachodnich stadionów.
    Nawet idiotyzmy z tego wychodzą.Przykład nazwy Manchesteru City,że gra na miejskim.
    Teraz ty dowalasz,że muzeum na stadionie Zawiszy ma być dla każdego bydgoskiego klubu.
    Odnośnie tych upodobań zachodnich wspomnianego duo.
    Czy muzeum MU i Man.City znajduje się w jednym budynku,sali czy ogólnie, pomieszczeniu?

    autor: Kosior
    02.08.2008 09:36 --.--.196.112
    1.pogoda na mecz bedzie dobra
    http://umold.meteo.pl/

    2.muzeum sportu na obiekcie przy stadionie to nie jest zly pomysl, nie ma nic takiego w okolicy..ludzie zobacza m.in. jak mocnym klubem jest Zawisza Bydgoszcz (lekkaatletyka, pilka nozna, strzelectwo i wiele innych dyscyplin), moze slowo "tradycja" bedzie im blizsze i dotyczyc to bedzie wszystkich klubow, ktore sie tam pojawia, Zawiszy, Chemika, Polonii, Gwiazdy, Brdy itd...kazdy z nich cos pokazal Polsce i swiatu wiec krzywienie sie na np. motocykl nie ma tu najmniejszego sensu ... i wiekszy rozglos dla Zawiszy tym lepiej
    autor: pumeks
    02.08.2008 08:27 --.--.90.120
    Prezydent dąży do tego by nas sprowokować do konkretnej jazdy , ta łajza tylko na to czeka... Ale powiem wam że jak ustawią żużlowy motocykl na ZAWISZY to chyba sam pójdę do ratusza i mu nawciskam bez względu na konsekwencje...
    autor: adam.reimus
    02.08.2008 05:50 --.--.207.173
    dodam jeszce ze na opisy STADION MIEJSKI chemika,Zawiszy SP i Zawiszy SA ciezko mi patrzec..!!!rozumiecie juz dawno co sie kreci?!!!nie bez powodow...a tak juz widzialem na 4stronach!!m.in.na http://www.stadiony.net
    autor: dave
    02.08.2008 05:46 --.--.207.173
    najlepsze to muzeum sportu na ZAWISZY!!!!wystawia tam medale.puchary poloni i pewnie jeszcze jakis motocykl na okrase..po cholere ten czlowiek jątrzy!!!!!jawne prowokacje itd.jakby cos do niego nalezalo i gosci sobie spraszał!wolalem stadion przed przebudowa a kondom mogl sobie polonie rozbudowac jak chcial i po klopocie!a teraz szukal bedzie prowokacji na kazdym kroku ale cierpliwosc sie skonczy...i nie nasza!bo to narcyz i fochmistrz i peknie niedlugo bo pujdzie za daleko w swej dumie i popelni blad,zreszta juz mu nie wiele brakuje!!!!
    autor: dave
    02.08.2008 03:39 --.--.24.125
    artykul dobry Wszystkie nasze gazety powinny pisac takie artykuly aby dombrowiczka wiedziala ze bedzie zniszczony przy kolejnej jawnej przekretackiej akcji JA TEGO NIE CZAJE JEST 2 LIGA PO 10 LATACH A TU TEKST ZE STADION NIE JEST ZABEZPIECZONY ODDAJ HUJU TE MILIONY
    BEZ KITU WOLE STARY STADION I NIECH NIE BEDZIE PROBLEMU Z NAZWA CZY KLATKA DLA GOSCI
    autor: lama
    02.08.2008 03:33 --.--.104.253
    Cholera !!!
    Oficjalna inauguracja rozgrywek nowej drugiej ligi w Bydgoszczy, już za około 10 godzin, zaczynam odczuwać ten dreszcz emocji ale gdy wyjrzałem przez okno to szlag mnie trafił. Jest duszno i parno, zapowiada się na konkretną burzę i deszcz, chyba nie będzie jakieś anomalii w stylu oberwania chmury, bo to byłaby już przesada. Mam taką nadzieję że o 20:00 nad Gdańską 163 rozbłyśnie światło, nie tylko jupiterów !!!
    Do zobaczenia na naszym jedynym STADIONIE ZAWISZY !!!
    autor: kibol70
    02.08.2008 03:12 --.--.226.159
    http://miasta.gazeta.pl/bydgoszcz/1,35590,5547777, Zamknijcie_futbol_w_skansenie__Bedzie_po_klopocie. html

    wreszcie ktoś z wyborczej napisał coś porządnego
    autor: ludi321123
    02.08.2008 03:07 --.--.207.173
    prezydent zezwolil na rozgrywanie meczy na stadionie do 11 sierpnia!!!!wedlug policji nie spelnia wymogow!!!smiech na sali!!!!stadion za taka kase itd.i takie brednie!!!to jak niby na Gwiezdzie bylo...!!!bialorus blisko..kolejna wladza w rekach prezydenta!!tv juz jest..jeszcze niech nam ten server zablokuja i juz mamy 3swiat!!!brawo panie kondom!!!JAWNE PROWOKACJE!!!!
    autor: dave
    01.08.2008 20:13 --.--.24.125
    Irizar nic dodac nic ujac
    autor: lama
    01.08.2008 18:41 --.--.146.114
    Klaus, walczymy o nazwę stadionu ponieważ wiele ona dla nas znaczy. Mówisz, że jesteś kibicem ogólnie. Cieszysz się jak wygrywa Zawisza, Polonia, Chemik ...
    Myślę, że Twoja radość jest wtedy też taka ogólna, połowiczna. Może nie doświadczyłeś jeszcze nigdy takiej prawdziwej, szalonej radości, kiedy Twoja UKOCHANA, JEDYNA drużyna, w ostatnich minutach zdobyła bramkę na wagę zwycięstwa z rywalem, o którego pokonaniu naprawdę marzyłeś. W meczu na który czekałeś całymi długimi dniami i nocami. Niestety, żeby to poczuć, to trzeba doświadczyć trochę porażek, czasami pomarznąć w deszczu, czasami wrócić z dalekiego wyjazdu o 3 nad ranem. Kibic, czuje się jakby częścią klubu, klub jest częścią jego. Jak ktoś wpada na pomysł, żeby zmienić nazwę stadionu, na którym gra jego ukochana drużyna, to kibic czuje się jak w obozie koncentracyjnym ,gdzie odbierano ludziom nazwisko, a dostawał bezimienny, nic nie znaczący numerek. Tak bezimienny jak Bydgoski Stadion Miejski. Na początku myślałem, że jesteś Polonistą, którego boli, że Zawisza idzie w górę, ale chyba jesteś naprawdę takim nieszkodliwym kibicowski skoczkiem bez tożsamości. W takim przypadku życzę Ci, żebyś kiedykolwiek mógł doświadczyć tego co czuje kibic JEDNEJ drużyny, ale uważaj ta choroba jest raczej nieuleczalna. Po jakimś czasie żona mówi Ci, że zwariowałeś. Po jakimś czasie zdarza się jej przyjść razem z Tobą na mecz i wtedy mówi, że chyba sama zwariowała. Dziecko zanim powie "mama", już mamrocze pod nosem "WKS, WKS". Jeżeli nie masz ochoty na takie emocje, to i tak wpadnij w sobotę na mecz. Szykuje się zwycięstwo nad Czarnymi Żagań. Może będziesz mógł poczuć jakś lekki dreszczyk emocji...
    po[z]drawiam
    autor: Irizar
    01.08.2008 17:18 --.--.121.116
    wy wiecie jak tak to mi powieccie mozna wnosic paszedmioty zety na STADIoN MIEJSKI;P na szalik bo mi mowili ze nie

    autor: 19adams46
    01.08.2008 16:45 --.--.243.16
    No i dobrze - i taki sobie Klaus jesteś...i tu dobrze... to i może tam lepiej...
    Ale po co tutaj swoje kompleksy wygarniasz? W jednym masz rację: BEZ ODBIORU.
    autor: stary_piotruch
    01.08.2008 16:34 --.--.214.1
    Ja jestem kibicem ogólnie.Cieszę się jak wygrywa Zawisza,Polonia,Chemik,Astoria,Pałac i inne bydgoskie kluby.I dziwi mnie fakt jak wyzywacie innych,a nie widzicie swoich korzeni.To samo myślę o kibicach Poloni,którzy też czasami bluzgają na innych,tym bardziej z Bydgoszczy czyli na was.Bądźmy jedną bydgoską rodziną.Pozdrawiam i już się wyłączam
    autor: klaus
    01.08.2008 16:22 --.--.86.83
    Klaus,stań przed kibicami Wisły Kraków i wspomnij o milicyjnym rodowodzie.Daj upust emocjom i powiedz kibicom Legii,że kibicują wojskowemu klubowi.Podaj takie same argumenty jakimi operujesz w stosunku do Zawiszy.
    Czy ty w ogóle jakiemuś klubowi kibicujesz lub sympatyzujesz z nim?
    Po co zabierasz głos na komentarzach.Myślisz,że to co piszesz wywrze na kibicach takich jak Stary Piotruch lub ja jakieś negatywny odruch.Ty człowieku mylisz kompletnie pojęcia.
    Stalin był w seminarium duchownym,co mu później nie przeszkadzało tłamsić duchowieństwa i burzyć cerkwi.
    Facet,po jaką cholerę ty tę dyskusję zacząłeś ? Co ty kibiców z trzydziestoletnim stażem będziesz umoralniał i pouczał ?
    autor: Kosior
    01.08.2008 16:15 --.--.243.16
    Zaproszenie na Zawiszę - aktualne
    autor: stary_piotruch
    01.08.2008 16:10 --.--.214.1
    Kończę powoli dyskusję.Widzę,że stać was tylko na prostackie teksty typu "debil" lub "popierdź sobie".Myślałem,że wdam się w polemikę z inteligentnymi ludźmi,a tu rzucacie teksty a'la Andzrzej Lepper.Bez odbioru
    autor: klaus
    01.08.2008 15:57 --.--.243.16
    Klaus, uspokój się...zabierasz głos jak gołowąs, o jakich mój ojciec mówił: "w dupie był to i gówno widział"
    Chcesz sobie popierdzieć - to chłopaczyno popierduj sobie, ale nie lekceważ historii - a jak chcesz merytorycznie pogadać - zapraszam na najbliższy mecz na Zawiszę.

    ps.
    Zdziaław Krzyszkowiak był majorem LWP.




    autor: stary_piotruch
    01.08.2008 15:56 --.--.214.1
    Kosior! Tylko jedno mnie interesuje.Czemu nie potrafisz wziąć prawdy na bary? Kibicujesz klubowi który powstał w Koszalinie i ma komunistyczne korzenie.Wyzywacie Polonistów od milicjantów,a sam kibicujesz klubowi którego włodarze w latach 70-80 kazali strzelać do strajkujących robotników
    autor: klaus
    01.08.2008 15:43 --.--.86.83
    Qrwa ,klausie !!! Napisz do Kaczyńskiego,aby zamknął granicę z Niemcami.Umotywuj to II Wojną Światową,Grunwaldem,Cedynią i Psim Polem.
    Lecz się człowieku.Masz argumenty jak lodziarz na Biegunie Północnym.
    autor: Kosior
    01.08.2008 15:42 --.--.214.1
    marekmmk! To samo się tyczy Ciebie co napisałem do Mapeta.Naucz się historii,bo Zawisza powstał w Koszalinie jeszcze za Stalina,a że w Bydgoszczy było dowództwo POW to był nakaz władz komunistycznych przenieść Zawiszę z Koszalina do Bydgoszczy
    autor: klaus
    01.08.2008 15:21 --.--.214.1
    Mapet! Jaką szkołe kończyłeś? Naucz się historii.Zawisza to wojskowy klub za komuny,a wojsko mordowało robotników na wybrzeżu w 1970 roku.Także się nie wysilaj ze swoimi wypocinami.Zawisza to twór komuny przeniesiony z Koszalina do Bydgoszczy
    autor: klaus
    01.08.2008 13:39 --.--.207.173
    PROPONUJE WEJSC NA SWIEZA STRONE http://WWW.STADIONY.NET(POL)...JEST TAM stadion miejski w bydgoszczy A W NAWIASIE(CEMIK,ZAWISZA,ZAWISZA SP)...NO FAJNIE...KUR..!!!
    autor: dave
    01.08.2008 13:25 --.--.214.1
    ty klaus za komuny to cie zrobili więc jak chcesz pisać to pisz coś pożytecznego debilu
    autor: Mapet1982
    01.08.2008 12:39 --.--.233.42
    klaus z hoinki sie urwałes za komuny jak sie nazywales klaus a teraz jak sie nazywasz stalin ?????. pomysl zanim napiszesz takie bzdury.
    autor: marekmmk
    01.08.2008 11:51 --.--.214.1
    Panowie! A dlaczego walczycie o nazwę stadionu? Za komuny to był stadion wojska,a Zawisza to był klub wojskowy,a wojsko grało w komunie pierwsze skrzypce.Przypomnijcie sobie ministrów obrony narodowej.Gen. Siwicki,gen Jaruzelski.Tak.Zawisza to klub komunistyczny.Teraz miasto włożyło kupę kasy w modernizację,a klub Zawisza nie dał ani złotówki.Więc z jakiej racji ma nosić nazwę klubu?
    autor: klaus
    01.08.2008 05:37 --.--.129.124
    http://miasta.gazeta.pl/bydgoszcz/1,35591,5543048, Oddajcie_flage_albo_wam_wpier___.html

    od razu mowie, ze jest mowa o tym, ze podawali sie za kibicow Zawiszy

    moze to lekko zaszkodzic rozmowom mimo, ze sprawa nie jest zwiazana z tematem ale laczy sie z 'kibicami" Zawiszy, ktorzy walcza o nazwe ale rozrabiaja na ulicach :-)

    im szybciej pojawi sie wyjasnienie tym lepiej
    autor: pumeks
    30.07.2008 09:50 --.--.230.187
    Dombrowiczowi przeszkadzało jak w kulturalny sposób 5 osób manifestowało swoje przywiązanie do klubu. Policje zaczął wzywać, jak za dawnego ustroju...

    Ciekawe, czy widział co wyprawiało sie w Sopocie, gdzie były zarówno transparenty, jak i dziesiątki manifestujących osób. Wszyscy mogli przebywać na sesji, zabierali głos, a w Bydgoszczy ciąg dalszy emocjonalnych problemów D&G...

    poZdro
    autor: zawsze_wierny
    29.07.2008 09:14 --.--.135.215
    http://www.bydgosz.cz/n.php?wiadomosc=34&nr=1
    autor: mariano1117
    28.07.2008 06:49 --.--.124.202
    Dla mnie osobiście, pytanie z gatunku kto jest właścicielem stadionu Zawiszy jest bardzo śmieszne. Nie różni się niczym od tego, kto jest właścicielem Bydgoszczy jako miasta. Dając porównanie, sołtys jednej z wielu tysięcy wsi w Polsce, nie jest jej właścicielem, tylko kolesiem który w normalnym, demokratycznym kraju, swój urząd sprawuje tylko kadencyjnie i chwała BOGU za to !!!
    Oczywiście porównanie BydgoszcZy do wsi jest nadużyciem słownym i ma się nijak do tego że KON.DOM nie nadaje się nawet na sołtysa najgorszej, zabitej dechami wiochy w Polsce. Zresztą, dostał by okop przy pierwszej wizycie w miejscowym GeeSie.
    Facet będzie kojarzony przez pryzmat tego że nie potrafi się przyznać do błędów, których narobił już dużo i idzie dalej w zaparte. Zamiast powiedzieć króciutko - sorry, woli udawać Alfę i Omegę i zwyczajnie rżnąć głupa. Panie KONDOMOWICZ pańskie zachowanie świadzy tylko o małostkowości. Wiadomo że nie myli się tylko ten, co nic nie robi. Miał pan dużo możliwości zamknięcia tego tematu, ma pan wystarczające środki na to, żeby postąpić w taki sosób, jak nakazuje, zwykła ludzka uczciwość, wybrał pan inną drogę, korzystając z tego że jako prezydent miasta, ma pan określone możliwości, zmaterializowania własnej woli. Pana wolny wybór, ale dużo osób zapamięta dzisiejszego prezydenta tylko jako nadętego bufona i zwyczajnego durnia.
    autor: kibol70
    28.07.2008 02:54 --.--.129.124
    Nareszcie konkretna odpowiedz :-) Bardzo dobrze, ze kibice pilnuja sie, zeby nie bylo niepotrzebnych ostrych i wulgarnych konfrontacji. Pewnie kilku "gimnazjalistow" sie wylamie i cos za duzo krzyknie na meczu ale to nie ma znaczenia. Ja sie dziwie dlaczego D&G tak sie zablokowali w swoich tezach. Wydaje mi sie, ze blednie mysla, ze stadion z Zawisza w nazwie bedzie kojarzony wylacznie z pilka nozna i o to zdaje sie wylacznie chodzi.
    Co do wyjazdow z Zawisza, ja rowniez jezdze, chociaz na pewno nie tak czesto jak Pan (z reguly jestem w trasie i mam po drodze;-))
    autor: pumeks
    27.07.2008 15:57 --.--.243.16
    http://miasta.gazeta.pl/bydgoszcz/1,35596,3728112. html

    Taki wywiad z listopada 2006r. z Panem Prezydentem Dombrowiczem....
    autor: stary_piotruch
    27.07.2008 11:50 --.--.86.83
    Szanowny Panie Pumeks.
    Do tego właśnie bardzo skrupulatnie się przygotowujemy(nagłośnienie sprawy,a także przygotowanie w aspekcie prawnym i co więcej LEGALNYM)
    Wbrew temu co myśli duo D&G mając nas za bezmózgowców,posiadamy w swoich szeregach ludzi na wskroś inteligentnych mogących z takimi rzeczami sobie poradzić.
    Duet wspomniany jak tylko może prowokuje kibiców do jakiejś siłowej "pokazówki" lub w najgorszym przypadku(w ich odczuciu) do wulgaryzmów na transparentach.
    Nic z tego.Ta walka na tym nie będzie polegać.
    PS
    Co do wyjazdów z Zawiszą,ja jeżdżę nadal.
    A Pan?
    autor: Kosior
    26.07.2008 17:12 --.--.196.118
    Panie Kosior myli sie Pan okrutnie :-) D&G to nie ten kierunek. Moze moje rozwazania budza kontrowersje ale ja na pewno nie jestem za zachowaniem obecnej nazwy. Jesli Pan jest ze starej gwardii kibicow to kto wie, moze sie kiedys spotkalismy na jakims wyjezdzie w Sosnowcu, Legnicy, Poznaniu czy innym ciekawym stadionie. Bardzo dobrze, ze Rada Miasta jest za Zawisza w nazwie, fajnie, ze "ulica" rowniez ale wg mnie to jeszcze za malo, trzeba to naglosnic w mediach publicznych (ale trzeba to zrobic inteligentnie, z klasa i najlepiej potwierdzic to faktami, konkretami-dlatego pytalem o wlasciciela, bo moze D&G nie maja tu nic do gadania). I Tyle. Do zobaczenia na stadionie "Zawiszy"
    autor: pumeks
    25.07.2008 17:43 --.--.235.10
    pumeks włascicielem stadionu na pewno nie jest kon.dom. i grześ. a jak już miasto a jak rada miasta zagłosowała wszyscy dzisiaj przeczytali w expresie, wszyscy za nazwa ZAWISZA, dwóch wstrzymało się od głosu dodając do tego zebranych 10 tys podpisów pod petycją chyba wszystko powinno być jasne ale... no właśnie...panie kon.dom. nawet jak utrzyma sie ta dziwna jak dziwnym był hydrotwór nazwa, to co bedzie za dwa lata?(o ile jakimś cudem dotrwasz pan do końca kadencji)...będzie zmiana nazwy na ZAWISZA to jasne. Czy tak trudno panu to pojąć?
    autor: rentgen
    25.07.2008 13:55 --.--.4.74
    Jak ktoś nie czytał warto ; http://www.magazynpilkarski.pl//news,25599,Chojnac ki
    autor: arnii
    25.07.2008 12:21 --.--.86.83
    Szanowny Panie Pumeks,jeśli już bawimy się w konwenanse i bon ton.
    Moralnym właścicielem Stadionu Zawiszy są na pewno mieszkańcy i kibice bydgoscy.
    Byli olimpijczycy oraz sportowcy zdobywający laury dla Polski i klubu WKS Zawisza.
    Panowie D&G imaginując sobie,że zmiana nazwy wyjdzie na dobre ,postąpili wbrew wszystkim panującym w demokracji zasadom.
    Pan mi odpowie,dla czego postąpiono tak bez konsultacji z rajcami miejskimi?
    Jak wiemy ok 90 % radnych jest przeciwko tej decyzji.
    Dla czego 2 ludzi ma postawić na swoim gdy ma przeciwko sobie gros nieakceptujących tego bydgoszczan?
    W zachowaniu prezydenta można doszukiwać się podtekstów,a nie są to podteksty czysto bezinteresowne i promujące Bydgoszcz.
    Tak niestety reaguje wspomniana w poprzednim komentarzu "ulica" bydgoska.
    Radził bym zasięgnąć jednak opinii od pospolitego "Kowalskiego" niż zadawać pytania kto jest właścicielem.
    To tyle.
    A na marginesie, to podejrzewam,że jesteś pan opłacany przez wspomniany duet,bo wcześniej pański nick był kojarzony przeze mnie tylko z pewną porowatą skałą wulkaniczną.
    I lepiej by było żeby tak pozostało.
    do kibol 70:
    Dobrze,że przypomniałeś przypadek pana Zbigniewa B.
    Wspomną tylko(dołożę skromnie),że przejście do Widzewa (według rozmów prowadzonych wtedy w moim domu) zainspirowała narzeczona Zbigniewa niejaka Wiesława.Skusiło ją podobno mieszkanie M-3 w bloku z "wielkiej płyty".No ale to tylko takie ludzkie gadanie.Jaka spółdzielnia mieszkaniowa była właścicielem owego budynku...niestety nie wiem :)
    autor: Kosior
    25.07.2008 09:11 --.--.129.124
    ehh Panie kosior ja na przyklad nie wiem kto jest wlascicielem stadionu Zawiszy, a pan z pewnoscia wie (sadzac po ostrych wypowiedziach dotyczacych wojny jest pan dobrze zorientowany), ja prosilem o konkretna odpowiedz o wlasciciela stadionu i tyle...jak na forum nikt mi nie odpowie to sam sobie sprawdze ale sadze, ze bojownicy o nazwe stadionu doskonale wiedza jakie sa podstawy prawne do zmiany nazwy stadionu (chociaz podejrzewam, ze chodzi tu raczej o TRADYCJE itd.)
    autor: pumeks
    25.07.2008 07:09 --.--.203.215
    PREZYDENCIE I GRZESKOWIAK jestem zwykłym podatnikiem dlaczego odbieracie nam ogladanie naszej kochanej ZAWISZKI i rujnujecie piłke w bydgoszczy .w takim klimacie nie bedzie sponsorów i w duzej mierze przyczyniacie sie do usmiercenia pilki w naszym miescie. prezydent z torunia nie wyszedł nam na dobre i jego pomagier z barcina to jest najwieksdza tragedia dla zwykłych ludzi.
    autor: marekmmk
    25.07.2008 06:03 --.--.83.2
    Oto prawdziwa perełka:

    Cytat z miasta.gazeta.pl/Bydgoszcz
    Waldemar Wojtkowiak: Słyszał pan o konflikcie w sprawie nazwy bydgoskiego stadionu?

    Zbigniew Boniek: Szczerze mówiąc to niewiele, ale wiem, że chodzi o Zawiszę. Z tego co mi wiadomo, miasto wyłożyło sporo pieniędzy na stadion i uważam, że ma prawo do jego nazwy. Zresztą nosi imię Zdzisława Krzyszkowiaka, a pod tym podpisuję się obiema rękoma. To zasłużony dla Bydgoszczy i całego sportu człowiek, to mu się po prostu należy.

    Tak bardzo zasłużony i w odpowiedni sposób potraktowany przez 19-letniego Bońka w 1975 roku.
    Odejście Bońka z Zawiszy, co pewnie obecnie niewielu pamięta nastąpiło w atmosferze skandalu.

    A było to tak. W sezonie 1974/75 o awans z grupy północnej II ligi biły się: Widzew, lubelski Motor, Lechia i my czyli Zawisza. Jesień zakończyliśmy na czwartym miejscu z punktem straty do lidera - Widzewa. Wiosną postawiono sobie za cel wywalczenie awansu do I ligi. I wszystko szło zgodnie z planem do momentu przegranego spotkania 2:3 u siebie z Gwardią Koszalin. Wytworzyła się nerwowa atmosfera. Punktem kulminacyjnym był mecz z Lechią, po przegranej kolejkę wcześniej 2:0 w Łodzi. Mecz z gatunku tych za cztery punkty, przegrywający tracił definitywnie jakiekolwiek szanse na awans. I tak to w Sobotę 31.05.1975 roku spotkały się w Bydgoszczy dwie drużyny , których kibice nie pałali do siebie miłością. W bydgoskiej jedenastce zagrali m.in Brończyk, Miłoszewicz, Nunckowski, Boniek, Kuryło. Mecz wygrała Lechia po strzeleniu karnego w 53 minucie przez Radowskiego. Ale nie to jest najważniejsze w kontekście tego spotkania. Na pierwszy plan wybija się tutaj zachowanie „Rudego”. Wcześniej niż Lechia karnego egzekwowali bydgoszczanie. Strzelał nie kto inny jak Boniek, już się panoszący na całego, który notabene, jeżeli nie myli mnie pamięć trafił piłką w słupek i tym samym nie wykorzystał okazji do zdobycia bramki. Na trybunach zawrzało, wszyscy mieli pretensje do 19-latka o spartolenie takiej sytuacji. Boniek nie dość że nie potrafił okazać skruchy, to zacząl brutalnie grać, w wyniku czego ujrzał żółtą kartkę. Jednak prawdziwy popis chamsta miał miejsce już po zakończeniu spotkania. Kibice z trybun dokuczali mu gdy schodził do szatni, złośliwie komentując jego występ i feralne pudło, on w odwecie miał pokazywać daszka. Osobą która próbowała przywołać młokosa do porządku był nie kto inny jak właśnie sam Krzyszkowiak. W zamian został przez „gwiazdora” opluty i poinformowany że może mu się przytrafić porządny wpierdal.
    Tak to nasza gwiazda uszanowała mistrza olimpijskiego z Rzymu.
    Żeby było śmieszniej to po latach dowiedzialem się że już w trakcie sezonu, Boniek prowadził negocjacje zarówno z Lechią jak i Widzewem względem przejścia do tych klubów, czekał w sumie do samego końca wybierając tą drużynę która wywalczyła awans, w tym przypadku jak wiemy był to Widzew.
    A po spotkaniu z Lechią w naszych barwach zagrał jeszcze tylko w wyjazdowym meczu PP w Toruniu z Pomorzaninem i to był jego ostatni występ w barwach bydgoskiego Zawiszy. Pomeczowe zachowanie znalazło swój epilog w postaci odsunmięcia Zibiego od drużyny !!! Ale o tym można przeczytać w ówczenej prasie
    Jak długo jeszcze ...? Gdzie są granice pobłażliwości...GP/128 – Czwartek 5.6.1975
    Boniek zawieszony w prawach piłkarza...GP/132 – Środa 11.6.1975
    Zbigniew Boniek przeprasza ...GP/138 – Czwartek 19.6.1975
    Tak sobie myślę że my chyba lepiej szanujemy pamięć nieżyjącego już mistrza niż gwiazda Widzewa, Juventusu czy Romy !!!



    autor: kibol70
    25.07.2008 02:49 --.--.217.84
    Doszło niby niewielu graczy ale nie zapominajmy,że już w poprzednim sezonie przyszło do nas kilku naprawdę wartościowych graczy którzy teraz zostali w Zawiszy.Dla mnie osobiście to jest ekstra paka którą z miłą chęcią będę oglądał na stadionie ZAWISZY!!!!-Nie zamieniłbym żadnego z naszych graczy na innego-skład uważam za najlepszy jaki mamy od dawien dawna.Najlepsze jest to,że nie trzeba już być najlepszym,żeby awansować -można zająć drugie a nawet trzecie miejsce.Nasi chłopcy mają mentalność zwycięzców i to będzie teraz protestować.Gdyby jeszcze w mieście było parcie na mocną piłkę a nie rzucanie kłód pod nogi naszym piłkarzom ze strony super duetu rządzącego, byłoby naprawdę wspaniale.Na całe szczęście Zawisza był i będzie a tym Panom już niedługo wszyscy podziękujemy i wtedy już kolejny następca który będzie chciał objąć tron w naszym grodzie nie będzie mógł sobie pozwolić na starcie na stratę 10 tysięcy głosów...a tak naprawdę to 90% mieszkańców naszego miasta.Niestety tacy nami rządzą ludzie-super kampania i wiele obiecywanek a później tych samych ludzi którzy ich wybrali , nazywa się terrorystami i wytacza się im sprawy w sądzie.Żenada proszę pana.....
    autor: manager1946
    25.07.2008 01:50 --.--.169.20
    Dąbrowicz ogarnij się s******ynie nie rusz Zawiszy nie rusz bo zgi***sz !
    autor: hiszpan
    24.07.2008 11:37 --.--.86.83
    Słuchaj no pumeksie.Tabelki i zestawienia oraz podobne pytania zadawaj w ratuszu w formie jakiej tylko chcesz.
    Tam się zapytaj po jaką cholerę dombrowicz prokuraturze i policji dupę zawraca?
    Po jaką qrwę zmienił nazwę stadionu?
    Chce wojny? Będzie miał! Jesteśmy w stanie z innymi bydgoszczanami środkami prawnymi spowodować,że wyleci na zbitą dupę z ratusza.
    Sondę zrób sobie w społeczeństwie.A nie na stronie.
    Zobaczysz co myśli ulica o dyktaturze.
    Zbieraliśmy podpisy to wiemy jakimi epitetami określali go mieszkańcy.
    I nie byli to ludzie młodzi,wręcz przeciwnie.
    Wypunktuj TĘ sondę najpierw,a potem pisz tutaj.
    autor: Kosior
    24.07.2008 07:55 --.--.99.175
    w dawnych czasach wyraziciele innych poglądów niż linia władzy byli wichrzycielami, a potem więźniami politycznymi. Do Bydgoszczy wróciła komuna.
    autor: Maciej
    24.07.2008 07:44 --.--.241.199
    po tym co przeczytalem upewniłem się do końca , że dombrowicz nie może być normalny .
    nie wiem również , czy nie nadszedł czas podania go do prokuratury za marnowanie publicznych pieniędzy i może ktoś znajdzie jakiś paragraf na to , że urzędnik państwowy robi z siebie pajaca ...
    może jakieś podpowiedzi ze sfery lekarzy specjalistów ??
    autor: Szyjas
    24.07.2008 06:27 --.--.26.222
    http://miasta.gazeta.pl/bydgoszcz/1,35590,5486703, Ratusz_nie_odpuszcza_w_sprawie_Zawiszy.html
    autor: obronca_bydgoszczy
    23.07.2008 15:58 --.--.24.125
    po pierwsze to porownanie pilki polskiej i wloskiej oraz obiektow sportowych jak i calej koniunktury i wszystkiego nie ma sensu bo nam brakuje tyle ze kurwa mac Tu jest polska i patzrmy na nasze realia Nie zmienia to faktu ze to miasto jest chore pod tym tematem
    Zamiast wszyscy to ciagnac to swinie tylko mysla o korycie i niestety znowu przedeweszystkim klub musi liczyc na ansze wsparcie
    autor: lama
    23.07.2008 15:01 --.--.65.133

    Na POHYBEL kon.dom.OWI !!!
    nawet lepszym prezydentem byłby ten koleś z Białegostoku, bodajże Kononowicz, a nie taki nieudacznik i cwel przegubowy
    Grześkowiak importowany wieśniaku - wracaj do siebie do Barcina, bo lepiej dla nas, jak ciebie tu nima !!!
    sorki za brak (e) ale tak lepiej się rymuje !!!
    autor: kibol70
    23.07.2008 14:29 --.--.243.16
    hm... to nie tak.
    Historia to czas przeszły. To fakty, które były. Historii nie można zmienić - można wyciągać wnioski z faktów historycznych - problem leży w tym, że inne wnioski wyciąga samorządowa władza, a inne bydgoszczanie. Różnica interesów. Władza myśli politycznie, a bydgoszczanie - po prostu. Władza mówi: promujemy Bydgoszcz przez sport jednocześnie mówiąc, że zwyczajowa nazwa Zawisza jest przyjęta na całym świecie i tak będzie nazywany ten stadion. To po co zmieniać mu nazwę? Tak w gruncie rzeczy, to pan prezydent chciał się przypodobać tej części elektoratu, która obawiała się wchodzić na stadion Zawiszy z uwagi na ekstremalne zachowania kibiców. Strzał w kolano. Sport panie prezydencie wyzwala wiele emocji..i niestety więcej tych pozytywnych. Ale trzeba to umieć zrozumieć. Kiedyś (mówił mi to jeszcze mój ojciec), chodziło się na Zawiszę dla "tekstów" - takie swobodne wyrażanie swoich opinii przez kibiców.
    No i innych argumentów używa samorząd, a inne my, kibice. D&G wywołują wilka z lasu - dużo w tym widzę podjudzania, że koibol to taki wilk z bajki o Kapturku.
    Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. I tu się różnimy z samorządem.
    Argumenty, że Alianz Arena to stadion, na którym grają różne kluby, więc w Bydgoszczy zbudowaliśmy stadion miejski i to dlatego, żeby tu grały różne kluby jest argumentem żadnym. Alianz to jest stadion (takie ciastko "beza" podświetlany np. na niebiesko - jeśli gra Bayern, albo na...zielono jeśli gra ...inny klub. Gdyby np. Polonia Bydgoszcz chciała zagrać na Alianz to musiała by zapłacić za wynajęcie Areny i oni by go oświetlili czy rozświetlili w kolorze jakim bądź. Nawet na różowo.
    Ale jest to problem Alianz Areny i Polonii Bydgoszcz czy np. Chemika. Ten stadion został zbudowany pod MŚ i jest do wynajęcia. Bo to jest stadion prywatny. Podobnie jest z innymi stadionami: San Siro - tam szczególnie dotkliwie uwiera władze miasta historia obu klubów: Inter i AC. Ten stadion, podobnie jak Zawiszy jest też zamknięty - z jednego powodu,a powiedział mi to przewodnik: wyobraża pan sobie, że stadion jest otwarty dzisiaj jak gra Inter i otwarty jutro, a pojutrze gra AC? Czy wie pan, ile kosztuje renowacja płyty stadionu po jednym meczu? Inną sprawą jest to, że wykupując "bilet" można stadion "turystycznie" obejrzeć.
    Więc władze miasta wiedząc, że mają dwie wspaniałe marki sportowe: Inter i AC nawet nie myślą o wywoływaniu wojenki z kibicami tylko o szybkim zbudowaniu drugiego stadionu.
    No i to są problemy takich i tamtych klubów. Pamiętam, że na starym stadionie Zawiszy - też po renowacji - z kolorowych krzesełek był ułożony napis ZAWISZA.
    Na wejściu był napis Park Sportowy Zawisza im. Zdsisława Krzyszkowiaka.
    Stadiony miejskie, wybudowane dzięki pieniądzom mieszkańców są ich własnością, a nie aktualnie będących u władzy i to do bydgoszczan należy prawo jak nazwać stadion, bo tak każe tradycja i zwykła przyzwoitość.
    autor: Stary_Piotruch
    23.07.2008 13:30 --.--.4.74
    Wracając do tematu podpisów że ktoś w ratuszu ma jakieś zastrzeżenia zapraszam do galerii Drukarnia bo stąd zebrałem ponad 40 podpisów z dokładnymi adresami zainteresowanych,jest też podpis Szajny fakt że żony Syna p.Andrzeja, ale to tylko świadczy o tym że nikt Sam sobie tych podpisów na śmietniku nie znalazł...
    autor: arnii
    23.07.2008 12:27 --.--.57.237
    Mam nadzieje że przy najbliższych wyborach cała bydgoska młodzież i nie tylko pójdą na wybory ,wybiorą człowieka godnego sprawowania władzy w takim dużym mieście jakim jest Bydgoszcz.Ja chodzę na wybory od 90 roku kiedy ukończyłem 18 lat i namawiam każdego,aby udał się w dniu wyborów i oddał głos na swojego kandydata.Mam poglądy lewicowe nie ukrywam tego przed nikim, może w nadchodzących wyborach wystartuje ,zobaczę.Pamiętam jedno czego mnie uczono w szkole,historii nie ZMIENIAMY bo sami ja tworzyliśmy ,a więc to co zrobił pan Prezydent D... to jest zamach na naszą historię związaną z Bydgoszczą.To jest SYMBOL-TRADYCJA-HISTORIA =ZAWISZA !!!
    Pozdrawiam .r: SZWEDEROWO-GóRZYSKOWO
    autor: rafo34
    23.07.2008 12:08 --.--.22.232
    i tu sie mylisz stadion barcy czy realu sa zamykane a na alians arena gra tesz tsv 1860 a ze prezydent ma chora glowke to juz kazdy w tym miescie wie
    autor: bolek BAN
    23.07.2008 08:53 --.--.224.11
    Byłem dzisiaj z rodziną na Gdańskiej i chciałem wejśc na stadion bo jeszcze na nim nie byłem. Oczywiście wszystkie bramy zamknięte. Kurwa kiedyś było można wejść każdego dnia na stadion a teraz Kondom go zamknął w normalne dni. W europie Barcelona, Real i wszystkie wielkie kluby mają otwarte stadiony aby każdy mógł na nie wejść. W Bydgoszczy nie. Kondom chyba myśli że to jego prywatny tern czy ktoś może z tym facetem zrobić w końcu porządek. Niech jemu skończą kadencję. Może by zbierać na to podpisy i rada miasta daje jemu votum nieufności.
    autor: john1975
    22.07.2008 17:03 --.--.24.125
    1. w momencie zniszczenia 1 krzeselka i zakazem gry krzywde robi pilkarzom ktorzy sa niczemu winni ktorzy wywalczyli oczekiwany od lat awans NA CALYM SWIECIE W PRZYPADKU ZADYM STOSUJE ZAKAZ WEJSCIA DLA KIBICOW A NIE ZAKAZ GRANIA PILKARZOM ( WIDAC JAK KTOS MA POJECIE O TYM CO MOWI) KTOS MA JAWNIE W DUPIE DOBRO SPORTU

    2. transparenty na lekkoatletyce WISIALY NIE TYLKO TE WYWIESZONE PZREZ KIBICOW ZAWISZY I JAKOS ONE NIE
    PZRESZKADZALY

    3. zakaz szalikow na mecze z elana sosnowcem itp
    CO TO DA BO ZAWSZE MOZNA ZAWIAZAC KOSZULKE ZALOZYC GACIE ITP

    4. ostatnia awantura na ZAwiszy byla chyba 5 lat temu KOLEJNY PRZYKLAD JAK KONSTANTY WIE CO SIE DZIEJE W MIESCIE

    5.bydgoszcz miasto sportu
    HAHAHAHAHHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHA
    ZAWISZA OD LAT W LIDZE 4 TERAZ 2(3) PILKARSKA POLONIA DNO, CHEMIK GWIAZDA WIADOMO SIATKARZE SIATKARKI SPADAJA Z LIGI ZUZLISCI JAKBY NIE PATZREC TEZ PANIE FIDEL 0 EKSTRAKLASY A I DODAM JESZCE O WSPANIALEJ DZIKIEJ KARCIE ASTORI I KURWACH Z HYDRO

    NAPRAWDE WIDAC TU JAK SWIETNYCH MA PAN DORADCOW ITD.

    BIERZ PRZYKLAD OD LUDZI Z ZARZADU STOWARZYSZENIA

    6. zmiana stadionu
    PRZEKRET JAK HUJ BO GDZIES TZREBA WJEBAC CHEMIK JAK IM SIE STADION ZBURZY NO I SKORO ZAWISZA AWANSOWAL A TEGO NIE ZAKLADALI TZREBA MIEC POMYSL NA WYCOFANIE SIOE Z OBIECANEJ SPOLKI

    7.koniec prezydentury
    KIEDYS JUZ PANIE FIDEL NIE BEDZIESZ PREZYDENTEM I NAPEWNO CZESTO USLYSZYSZ HILKA SLOW NA H.. I K.. I NIE TYLKO OD PILKARSKICH KIBICOW

    8. JA JUZ KURWA NIE WIEM LUDZIE NA STANOWISKACH A SIE OBRAZA JAK ZWYKLA CIPA Z PRZEDSZKOLA '

    CZLOWIEKU CZY NAZWA ZAWISZA TO AZ TAK WIELE WSZYSCY WIEMY ILE DALO MIASTO I SZACUN ZA TO ALE PODEJMUJ DECYZJE GODNE ZAJMOWANEJ POZYCJI

    NO TO MNIE PONIOSLO HEHEHEHEH
    WSZYTSKIM DOBRZE ZYCZACYM ZAWISZY ZYCZE ZAJEBISCIE UDANEGO SEZONU I NA PRZEKOR WSZYTSKIM
    autor: lama
    22.07.2008 16:48 --.--.89.205
    a komentarze pod tekstem super-nie moge wyjść z podziwu-nie ma jak nie mieć o niczym pojęcia a wypowiadać się jakby kurwa zmysły poskradał..chuj im w dupe społeczniaki
    autor: wojtek1946
    22.07.2008 16:29 --.--.85.87
    no to sprawa trafiła na "info dnia" na stronie wyborczej
    http://www.gazeta.pl/0,0.html
    autor: fordoniak
    22.07.2008 10:58 --.--.86.83
    Veltins mówisz?
    Ohydny browar.Woda,normalnie woda.

    autor: Kosior
    22.07.2008 10:02 --.--.129.71
    no dobra ..drobna pomylka ale Boniek mnie poprawia w wyborczej

    http://miasta.gazeta.pl/bydgoszcz/1,3 5590,5479399,Boniek__Chodzimy__na_Zawisze_.html
    autor: pumeks
    21.07.2008 10:30 --.--.86.83
    jarko66,zostaw kompromisy pumeksa....pumeksowi.
    autor: Kosior
    21.07.2008 09:17 --.--.43.78
    Myślałem że żyjemy w wolnym kraju ale dzięki prezydentowi naszemu okazało się w jak wielkim byłem błędzie, skumał się z milicjantami i robi co chce
    autor: rafido
    21.07.2008 07:35 --.--.26.186
    WITAM!!!Pumeks troche pomyśl zanim coś napiszesz stadion Alianz Arena był budowany od podstaw na potrzeby MS 2006 i z tego co pamiętam całkowity koszt budowy poniosła firma Alianz,po MS 2006 został udostępniony drużynie Bayern Monachium jeśli zaś chodzi o stadion Schalke to nazywa sie Arena of Schalke.Teraz przejde do konkretów stadion ZAWISZY był remontowany na potrzeby MS juniorów w la powtarzam remontowany, ze środków publicznych więc nazwa Stadion Miejski ZAWISZA wydaje się być jak najbardziej wskazana!!!.
    autor: jarko66
    21.07.2008 05:36 --.--.129.124
    wg mnie nic nie stoi na przeszkodzie, zeby zostawic w nazwie "Zawisza" pozostaje tylko problem odpowiedniego umiejscowienia tego w dlugiej nazwie stadionu (kompromis musi byc, bo to jest kluczem do porozumienia) ale nie zapominajmy, ze stadion nie nalezy do Zawiszy tylko do miasta. Druzyna pilki nozej klubu Zawisza bedzie tam rozgrywac swoje spotkania i mozna na przyklad przy podawaniu miejsca rozgrywania spotkania informowac, ze mecz odbedzie sie na Stadionie Miejskim Zawisza w Bydgoszczy im. Krzyszkowiaka (czy to jest zle?). Zeby nie bylo watpliwosci ja jestem za Zawisza w nazwie stadionu. Ale taki stadion w Niemczech zdaje sie Alianz Arena nie ma w nazwie Schalke i kibice nie domagaja sie tego od wlasciciela.
    autor: pumeks
    19.07.2008 18:23 --.--.243.16
    Sprawie należy nadać szerszy oddźwięk, pamiętając, że mamy dwa tygodnie do następnego spotkania - no i szanujmy "przebudzenie" świata mediów

    http://www.sportowefakty.pl/pilka/2008/07/19/draka-o-zawisze/
    autor: Stary_Piotruch
    19.07.2008 07:05 --.--.26.186
    WITAM!!!Odnośnie szalików to niema co się śmiać pamiętacie serial w tv McGyver przecież główny bohater z niczego potrafił zrobić cuda a MY mając szalik możemy zrobić np. dzidę,łuk a kto wie może i karabin maszynowy!!!.Następnym krokiem powinien być zakaz noszenia gaci ponieważ jest w nich guma a z gumy można zrobic procę a z materiału na gacie chustę na twarz.Kolejnym krokiem powinien być regulamin określający sposób zachowania i ubioru na meczach np. garnitur i lakierki na wysoki połysk.Jeszcze kilka takich idiotycznych pomysłów a kawały o Wachocku zmienią swojego adresata.Marcin Daniec zapytany skąd czerpie pomysły na repertuar w swoim kabarecie odpowiedział krótko,obserwuję to co dzieje się wokół mnie myslę że gdyby przez ostatni miesiąc pomieszkał w Bydgoszczy to miałby materiał na świetny program kabaretowy.
    autor: jarko66
    19.07.2008 07:01 --.--.105.11
    Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że decyzja prezydenta Bydgoszczy o przeniesieniu Szkoły Podstawowej nr 6 do budynku SP nr 37 była bezprawna.

    W niczym to już jednak szkole nie pomoże. Podstawówka przy ul. Poniatowskiego, wraz z końcem roku szkolnego przestała istnieć, o czym zdecydowali radni. Jednak władze miasta chciały przenieść szkołę znacznie wcześniej. Rok temu prezydent miasta podjął decyzję o przeniesieniu szkoły do gmachu innej podstawówki. Za niezgodną z prawem uznał ją jednak ówczesny wojewoda, Zbigniew Hoffmann. Na rozstrzygnięcie wojewody prezydent złożył jednak skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. W październiku 2007 sąd skargę oddalił. - Sposób przeprowadzenia zmiany siedziby nie odpowiadał wartościom i standardom demokratycznego państwa prawa - uzasadniono w wyroku. Od tej decyzji prezydent miasta odwołał się do NSA. Wczoraj zapadła jego decyzja. - Sąd utrzymał w mocy wszystkie argumenty WSA. Sędziowie wskazali na rażącą bezprawność działań prezydenta, który w tej sprawie przejął kompetencje Rady Miast. Gratuluję Panie Dombrowicz.

    Dzisiejszy artykuł Gazety Pomorskiej nic dodać nic ująć...
    autor: adam.reimus
    19.07.2008 06:52 --.--.105.11
    wszyscy przyjdziemy w szalikach... i co zabronia nam wejść? coś czuje że skończy sie to na mniej pokojowym proteście...
    autor: adam.reimus
    19.07.2008 03:17 --.--.30.122
    Gacie jeszcze lepiej zasłaniają twarz czyli wchodzimy na golasa.Ile panienek będzie na meczach.
    autor: kibol BAN
    19.07.2008 03:13 --.--.46.193
    I tak bede wchodził w szaliku i tak nikt mi tego nie zabroni to dojdzie do tego że bedziemy chodzić w bokserkach na stadion xD
    autor: jabko
    18.07.2008 17:57 --.--.24.125
    wciaz pierdola o tym marketingu a gdzie byli pare lat temu wtedy kurwa nie bylo marketingu Od 2008 roku moze powstala taka dziedzina w zyciu


    Beda sie w piekle smazyc h.. polamane
    autor: lama
    18.07.2008 17:21 --.--.151.131
    Rozumiem, że panu d chodzi o to, że można szalikiem zasłonić twarz. panie prezydencie koszulką lub spodniami też można, więc może wprowadzić nakaz przychodzenia tylko w gaciach :)
    autor: MichalR
    18.07.2008 17:17 --.--.24.31
    A grześkowiak dalej swoje:
    http://miasta.gazeta.pl/bydgoszcz/1,35590, 5471823,10_tysiecy_podpisow_w_obronie_Zawiszy.html
    autor: kibic19
    18.07.2008 16:43 --.--.228.16
    to wszystko jest jakies chore i tak bede przychodzic w szaliku Po[Z]dro
    autor: WkSDaWiD
    18.07.2008 14:21 --.--.78.133
    A w czapce będę mógł wejść? Albo w wełnianych skarpetach jak będzie zimno? O co im chodzi to ja nie wiem i nie rozumiem! Może murzynów też nie będą wpuszczać bo ich twarze na kamerach będą słabiej widoczne..
    autor: Kisiak
    18.07.2008 13:52 --.--.94.88
    Pytanie do pana d.A jesienią jak będzie zimno to ja mam zachorwać,bo jakiś imbecyl sobie ubzdurał,że nie moge w szalu chodzic?To się też do sądu nadaje,jako narażenie na szwank mojego zdrowia.
    autor: donlipone
    18.07.2008 13:38 --.--.74.95
    od czego jest rzecznik praw obywatelskich, panowie ;DD
    autor: rynarzewiak
    18.07.2008 12:59 --.--.245.126
    prawda taka, ze i tak wejdziemy w szalikach i tak, czy to sie D&G i milicji podoba czy nie
    autor: zbalo
    18.07.2008 12:17 --.--.86.83
    Zastanawiam się między dwoma krajami.
    Gdzie też mam poprosić o azyl polityczny.
    Jestem bowiem prześladowany jeśli chodzi o przekonania.Bo jestem przekonany,że mogę chodzić w szaliku na mecze:)
    Chyba z dwojga złego zamiast Białorusi,Kubę wybiorę.
    Tam jest chociaż ciepło ;D
    autor: Kosior
    18.07.2008 11:29 --.--.230.157
    Dokładnie Zbalo. Prawie spadłem z krzesła, że na meczach z Zagłebiem, Elaną, Rakowem i Pogonią bedzie wprowadzony zakaz noszenia m.in. szalików! DYKTATURA
    autor: rentgen
    18.07.2008 08:49 --.--.245.126
    wlasnie doczytalem, ze w Bydgoszczy jako jedynym miescie na swiecie nie mozna bedzie wchodzic w szalikach, poniewaz utrudniac moga identyfikacje w czasie zadym... panom policjantom jak zwykle gratuluje intelektu, aczkolwiek domyslam sie, iz inspiratorem byl pewien byly czlonek stronnictwa demokratycznego oraz korespondent telewizyjny z okresu stanu wojennego ;)
    autor: zbalo
    17.07.2008 18:58 --.--.126.70
    Co do bezpieczeństwa na stadionie. Groźby zamknięcia stadionu ze strony duetu to kolejny brak logiki. Montowanie monitoringu na stadionie ma na celu umożliwienie stosowania odpowiedzialności indywidualnej w przypadku naruszenia prawa. Jaki sens miało zatem wydawanie kolosalnych kwot na monitoring stadionowy? Żeby zamknąć stadion, nie trzeba kilkudziesięciu kamer i systemu zapisu obrazu za kilkadziesiąt/kilkaset? tysięcy PLN. Z jakiej strony się nie spojrzy na wypowiedzi duetu, to brak w tym logiki. Takie bezsensowne zlepki sloganów wychodzą jak ktoś sam nie wierzy w to co robi (inwestuje w monitoring) lub robi coś na czym nie ma pojęcia. Brak słów.
    autor: Irizar
    17.07.2008 15:09 --.--.147.12
    kilka razy zabierałem się by coś tu napisać, ale po kolejnych lekturach artykułów nie byłem w stanie ze zdenerwowania. tylko dwie kwestie:

    1. miasto obiecało, że wejdzie z nami w Spółkę, jak awansujemy. Nie wierzyli w to pewnie, ale nam się udało. Po awansie rozmów nie było i nie ma. Wydaję mi się, że miasto szuka teraz pretekstu by do tych rozmów w ogóle nie przystąpić - tym pretekstem pewnie będzie walka o nazwę.

    2. na każde wytknięcie panom Dolce & Gabbana jakiegoś wałku, przekrętu, błędu, bezmyślnej decyzji itp słyszymy tylko jedno - terroryści, bandyci itd. jak jesteśmy bandytami to powinniśmy siedzieć w więzieniu. a D&G opowiadają, że po ich mieście chodzą bandyci i terroryści. takimi są gospodarzami, że nie potrafią sobie z nimi poradzić. nie mogę się doczekać wyborów!
    autor: pawson
    17.07.2008 11:55 --.--.30.122
    Zastanawiam się,co P.Prezydent zrobi z terrorystami drużyn przyjezdnych?A jak zniszczą i to nie jedno krzesełko-to pewnie odda ich w ręce amerykanów.
    autor: kibol BAN
    17.07.2008 11:37 --.--.148.28
    Ja również mam wyższe wykształcenie i czuję się urażony słowami Panów uważam się za terrorystę a za normalnego,prawego człowieka.Zawisza to moja prawdziwa pasja,druga miłość i wielkie nadzieje które dla mnie akurat mają wartość bezcenną.
    Uważam,że stanowczo powinniśmy nie pozwolić na takie traktowanie nas kibiców bydgoskiego Zawiszy przez głowy tego miasta.Za swe cierpkie słowa powinni odpowiedzieć przed sądem przeciw oskarżeniu tych wszystkich tysięcy ludzi którzy złożyli swoje podpisy a których ten duet panów nazwał terrorystami.Tak jak oni złożyli na nas donos do prokuratury tak my powinniśmy złożyć donos o zniesławienie.Z ręką na piersi będę świadczył w pierwszym rzędzie o mym wewnętrznym urazie po słowach tych panów!!!!!
    autor: manager1946
    17.07.2008 08:50 --.--.86.83
    Irizar nie raz już pokazał jak należy odnieść się do sprawy.
    Niestety,propaganda jak za czasów Jerzego Urbana nadal określa kibiców Zawiszy jako bezmózgowców.Takie wypowiedzi padają z ust prezydenta oraz jego zastępcy.Ci ludzie są przekonani,że mają monopol na nieomylność.
    Przecież na stadionie Zawiszy stanowimy jedną wielką rodzinę.A w rodzinie, wiadomo.Jeden zrobił karierę polityczną,drugi zajął się z dobrym skutkiem biznesem,a trzeci ma w tej chwili kłopoty np z prawem.To jest normalne.Niestety przez Ratusz wszyscy określani są mianem tego trzeciego.Jak przekonać to zadufane w swej nieomylności środowisko,że tak nie jest.
    Z drugiej strony patrząc,myślę o celowości działania Ratusza by pod tym kontem postrzegano wszystkich kibiców bydgoskiego Zawiszy.
    autor: Kosior
    17.07.2008 08:40 --.--.75.182


    - Jestem oburzony reakcją prezydenta i straży miejskiej, bo nasze
    wystąpienie miało pokojowy charakter. To nie był chuligański wybryk,
    ale legalna manifestacja przeciwko zmianie tradycyjnej nazwy
    stadionu - stwierdził lider grupy (chciał zachować anonimowość).

    Jestem strażnikiem miejskim i byłem na ceremoni otwarcia z rodziną
    wszyscy poparliśmy wasz protest i wpisaliśmy się na listę, sam
    poprosiłem kibola bo chyba się krempował. Wielu z was mnie dobrze
    zna (interwencje), ale tu się zgadzam z wami w 100%. W moim odczuciu
    nasz komendant w tym czasie chyba wystąpił jako pełnomocnik do spraw
    bezpieczeństwa, a nie jako strażnik, a były policjant.
    Mniemam, że dla stołka jest zrobić wszystko na pokaz i mam tylko
    nadzieję, że nas strażników w swe gierki nie wciągną.

    BYDGOSKI STADION MIEJSKI ZAWISZA
    POPIERAM


    Panowie to jest wypowiedź pracownika Straży Miejskiej zamieszczonej na forum Gazety Wyborczej....
    autor: adam.reimus
    17.07.2008 08:12 --.--.75.182
    Podoba mi sie wypowiedź Irizara... Sam posiadam wyższe wykształcenie jestem magistrem politologii, prowadzę dużą firme i uważam że nazwanie mnie terrorysta oraz całe moje otoczenie(a podpisali wszscy moi przyjaciele i krewni którzy są także ludźmi wykrztałconymi)kwalifikuje sie do założenia sprawy w sądzie... Przyznaje na mecze chodze w bluzie z kapturem ale czy to mnie zmienia? hehe bez przesady uwielbiam to i będę to robił dalej i żadna siła mi tego nie zakaże... panowie d oraz g zacznijcie liczyc sie ze słowami bo naprawde skończycie na bieganiu po gazetach i telewizjach z bardzo głośnym na ustach słowem PRZEPRASZAM!!!!!!!
    autor: adam.reimus
    17.07.2008 07:39 --.--.174.14
    "Łatwiej jest promować za granicą stadion bez niezrozumiałej dla obcokrajowca nazwy Zawisza - ripostuje radny Michał Sztybel. - Dlatego ta decyzja nie jest złośliwością wobec kibiców. Ma po prostu wymiar marketingowy."

    Nie wiem gdzie Sztybel uczył się marketingu, ale mnie uczono, że podstawową zasadą skutecznego marketingu jest:"wyróżnij się, albo ciebie nie ma na rynku".
    To, że nazwa Zawisza jest unikalna przemawia dodatkowo (poza tradycją) na korzyść umieszczenia jej w nazwie stadionu. Często dla firmy najcenniejszą rzeczą jaką ma, jest jej marka. Cenniejszą niż hale produkcyjne, bieżące kontrakty, nawet ludzie. Na markę pracuje się latami. Świadome, dobrowolne rezygnowanie z uznanej, 62-letniej marki, jaką jest Zawisza, jest zatem w sprzeczności z kolejną zasadą marketingu.
    Dialog, który prowadzi z otoczeniem (bo nie z nami) przez media duet D&G jest utrzymany w klimacie pełnej pogardy i sprytnej propagandy, która ma na celu wytworzyć w postronnych obserwatorach (mieszkańcach Bydgoszczy) przekonanie, że protestująca grupa to bezmózgie łobuzy w kapturach. Dzięki rozsądnemu prowadzeniu protestu powoli chyba przestaje im to wychodzić.
    Ja chciałbym się odnieść jeszcze do tych kapturów.
    Czy ludzie na takich stanowiskach naprawdę nie mają co robić, tylko zajmują się modą panującą na trybunach? Czy to miasto nie ma poważniejszych problemów do rozwiązania?
    Jeżeli idę do opery, teatru, czy dobrej restauracji to idę ubrany w jakieś eleganckie ciuchy. Jak idę na mecz to ubieram się w bluzę z kapturem i naprawdę jestem dalej tym samym człowiekiem - 34-letnim inżynierem, ojcem i mężem. Uczciwie pracuję w tym mieście, płacę podatki. Co to kogo obchodzi czy na mecz idę w kapturze czy w gajerku?
    Wśród kibiców Zawiszy spotkałem wielu wykształconych, inteligentnych ludzi i oni też chodzą czasami w kapturach mimo, że zarabiają więcej niż urzędnicy z ratusza.
    Spotkałem też ludzi prostych i szczerych do bólu. Tu każdy mówi co myśli, nie siląc się na wyszukane kłamstewka czy propagandę. Bardziej cenię wielu z tych ludzi niż kłamców i oszustów z pierwszych stron gazet. Kiedyś mój ojciec próbował wciągnąć mnie w to środowisko. Szybko zrezygnowałem, bo nie mogłem znieść obłudy panującej w tych kręgach. Za to na Zawiszy spotkałem ludzi z prawdziwym charakterem, którzy w imię zasad oparli się pokusie II-ligi przywiezionej z Włocławka, kosztem tamtejszych kibiców. Mimo, że na meczach jestem w kapturze, nie czuję się gorszy od gościa, który dzisiaj ma władzę, a byłby nikim gdyby mu jej nie dano. Znam osobiście polityków, którzy zajęli się tym, bo do niczego innego się tak naprawdę nie nadawali.
    W sprawie nazwy stadionu można się spierać, ale mnie zabolała najbardziej pogarda wyczuwalna na kilometr z wypowiedzi tego duetu. Ale, jak ktoś pisał już wcześniej pycha poprzedza upadek.
    Panowie politycy. Nic nie usprawiedliwia waszej pogardy. Zastanówcie się lepiej nad tym jakich zasad bronicie. Czy tradycja nie jest ważniejsza od praw marketingu, których najwyraźniej i tak nie rozumiecie. Dzisiaj jesteście u władzy. Jeżeli nie macie zasad, jutro będziecie nikim. Śmietnik historii jest pełen takich pyszałków, którzy gardzili wszystkimi na około i uważali, że wszystko wiedzą najlepiej. Stadion ZAWISZY powinien być tym miejscem, które co dwa tygodnie zjednoczy wiele tysięcy mieszkańców Bydgoszczy we wspólnym dopingu, wspólnej radości po zwycięstwie, wspólnym smutku po porażce, wspólnym marzeniu o przyszłej potędze naszego ukochanego klubu i naszego ukochanego miasta. Na razie jest MIEJSKIM STADIONEM NIEZGODY I PODZIAŁÓW, chociaż zwolenników tej haniebnej decyzji jakoś nigdzie nie widać - trudno mówić zatem o podziale. Co najwyżej mieszkańcy i kibice kontra dyktator.
    autor: Irizar
    17.07.2008 06:14 --.--.86.83
    Panie Sztybel.W tak młodym wieku to trzeba mieć trochę więcej pokory.
    Bo podobno 21 lat pan masz? I co, i już taki wyrobiony i ukształtowany pan jesteś?
    A z historii "laczek"!
    autor: Kosior
    17.07.2008 04:32 --.--.30.122
    Panie radny Sztybel może dla pana jest niezrozumiała nazwa Zawisza,zapewne i Piłsudski to nikt nadzwyczajny.Zapraszam na lekcję historii panie bezRADNY.
    autor: kibol BAN
    17.07.2008 03:50 --.--.217.84
    Miasto miało nam pomagać w znalezieniu strategicznego sponsora, miało stawiać na odbudowę silnej piłki w naszym mieście a co robią Panowie D@G ???.Rozpętali niepotrzebną walkę z kibicami co raczej niezbyt służy medialności drużyny Zawiszy.Przy takim nastawieniu to wasze Panowie przewidywania o ekstraklasie za trzy-cztery lata się spełnią .....ale jak kupicie sobie tą ekstraklasę!!!.Zresztą niczym byście mnie nie zdziwili!.
    Zawisza był jest i będzie a was nie było i nie będzie!!!!!!.
    autor: manager1946
    16.07.2008 17:27 --.--.165.235
    W przeciwnieństwie do kolegi ja mam 30 lat, na Zawiszę chodzę od 1986 roku. Pytam Pana Grześkowiaka, skoro moi dziadkowie, którzy maja grubo ponad 80 lat i podpisali petycję, też są bandą terrorystów???
    Panie Prezydencie Grześkowiak, trochę kultury!!!
    Jak jeden z kolegów wcześniej napisał, wśród nas są ludzie wykształceni, właściciele firm, ludzie na naprawdę wysokich stanowiskach (bez lansowania, jestem dyrektorem spółki finansowej).
    Proszę się głęboko zastanowić nad sensem swojej wypowiedzi. Chcecie budować piłkę w Bydgoszczy? proszę bardzo. Ale napewno nie w taki sposób. Już raz próbowaliście, i jak to się skończyło? Jako kibic Zawiszy wypraszam sobie porównania do terrorystów, no chyba że chce Pan spotkać się w sądzie...


    autor: michu
    16.07.2008 15:48 --.--.86.83
    Spór o przywrócenie członu "ZAWISZA" będzie kontynuowany,aż do zwycięskiego końca.
    Opcji innej nie ma.Ludność Bydgoszczy oraz sympatycy z innych miast wyrazili poparcie w tej sprawie.Trzeba to umiejętnie wykorzystać.
    "Bezapelacyjnie do samego końca"
    autor: Kosior
    16.07.2008 14:14 --.--.26.186
    WITAM!!!Czuję się sfaulowany po kibicowsku i tak po prostu po ludzku po wczorajszym wystąpieniu pana Grześkowiaka w TVB.Nazwanie osób które bronią NAZWY ZAWISZA która istniała w mieście BYDGOSZCZY przez 62 lata terrorystami można nazwać tylko jednym słowem HANBA.Jestem rodowitym BYDGOSZANINEM mającym 42 lata na karku i nie życzę sobie aby jakaś armia zaciężna obrażała mieszkanców BYDGOSZCZY.Panie Grześkowiak na moim osiedlu gdzie mieszkam zebraliśmy ponad 1500 podpisów,mój szacowny sąsiad który skończył 79 lat zapytał mnie dziś rano dlaczego wczoraj w telewizji nazwał go pan terrorystą!!!.Proponuje panu spotkanie na osiedlu Kapuściska z mieszkańcami,często pan powtarza że lubi spotykać się z mieszkańcami BYDGOSZCZY miejscem spotkania mógłby być klub Odnowa wszelakie koszty wynajęcia sali bierzemy na siebie.Może to spotkanie uświadomi panu że o przywrócenie prawowitej nazwy stadionu nie walczą tylko kapturowcy lecz także zwykli mieszkańcy nierzadko pamiętający czasy okupacji.Ps mam prośbę do osoby kora komunikowała się z panem Grześkowiakiem jeżeli może niech prześle mój wpis z góry dziękuje.
    autor: jarko66
    16.07.2008 11:19 --.--.86.83
    Tak gwoli refleksji.
    Telefonuje do mnie kumpel.Witam się z nim i pytam czy dzwoni z Bydgoszczy(myślałem,że przyjechał i chce się spotkać)
    On mi na to,że dzwoni ze swojego miasta,a następnie pyta czy ja jestem na miejscu,czyli na małej Białorusi w Bydgoszczy.
    autor: Kosior
    16.07.2008 09:04 --.--.147.14
    Mam tylko nadzieje że ta cała afera nie przesłoni nam faktu ze dzisiaj smigamy wszyscy na zapisy na wyjazd do Kluczborga!
    autor: baltazar
    16.07.2008 07:39 --.--.217.84
    Jeżeli Pan Prezydent jest taki konsekwentny w swoich postanowieniach to proszę iść za ciosem i jeszcze wydać następne dyspozycje:
    -wyrzucić ludzi z miast bo zaśmiecają ,
    -polikwidować przystanki autobusowe bo ktoś przecież wybija szyby i je maluje,
    -zakazać produkcji bluz z kapturami
    -itd, itp....
    Swoją drogą można było od razu wybrać na Prezydenta Pana Kononowicza "i nie będzie niczego" a nie ,żeby teraz Pan musiał od niego kopiować jego program wyborczy!!!!!!.
    autor: manager1946
    16.07.2008 07:26 --.--.86.83
    http://pl.youtube.com/watch?v=ezqHNehc0Yw
    autor: Kosior
    16.07.2008 05:45 --.--.223.228
    Trzeba zadzwonic do dziennikarki Elżbiety Jaworowicz "SPRAWA DLA REPORTERA".Niech d&g przyjdą i wytłumacza się jak pogrzebali 62-letnią tradycję ZAWISZY BYDGOSZCZ.
    autor: marekmmk
    16.07.2008 05:11 --.--.239.175
    za dodatkowe pieniądze na promocje miasta zostanie zorganizowany zjazd fanów serialu "M jak miłość" - nie będę już komentował...
    autor: zbalo
    16.07.2008 05:01 --.--.239.175
    http://miasta.gazeta.pl/bydgoszcz/1,35590,5459921, Wielka_draka_o_nazwe_stadionu.html
    jest sonda czy czlon "ZAWISZA" pwoinien byc w nazwie stadionu - wiec glosujemy!
    autor: zbalo
    15.07.2008 17:39 --.--.243.16
    Tak - jest to relacja z obrad Rady Miasta, w którą byliśmy wsłuchani jako także ojcowie i matki, aczkolwiek nie rzecz w tym , choć jestem dumny - Kosior wiesz dlaczego - i tę dumę, proszę, abyście Wszyscy Państwo w sobie mieli - bo WARTO!!
    i powiem tak: nie pan, panie wiecznie niedogolony, zarozumiały, świadczący etat wiceprezydenta z naboru - nie pozwolę, żeby nazywał pan Nasze dzieciaki, terrorystami

    autor: Stary_Piotruch
    15.07.2008 16:57 --.--.86.83
    Trochę z innej beczki.
    Dziś dostaliśmy od snaker'a,"emigranta" z Norwegii nowy megafon.
    Na tak dużym obiekcie jak Stadion Zawiszy na pewno przyda się druga sztuka.
    Sprawniejszy też będzie doping na wyjazdach.
    Chociaż jak pan "B" japę wydrze(tak,że mu wątrobę widać)zasadność megafonu w jego przypadku traci rację bytu:)
    Żart.
    Snaker,serdeczne dzięki!
    autor: Kosior
    15.07.2008 16:47 --.--.86.83
    Stary Piotruch jest za skromny by napisać,że to (relacja)jego dzieło oparte na wypowiedzi uczestników zdarzenia.
    Do tego trochę osób się dołożyło,ale tak w ogóle to był On :D
    autor: Kosior
    15.07.2008 16:42 --.--.7.16
    Trzeba tymi dwoma karaluchami się zająć koledzy. Ponieważ obrażają i oczerniają nas kibiców Zawiszy oraz nasze rodziny oraz naszą świętość czyli nasz ukochany klub.Znieważają w nas w mediach, co za tym idzie przedstawiają nas w złym świetle innym mieszkańcom Bydgoszczy. Niech ten dupek pokaże nam, gdzie uciekali rodzice z dziecimi podczas otwarcia mistrzostw, przecież są kamery na naszym stadionie? Obok nas zasiadały rodziny z dziecmi i jakoś im nie przeszkadzaliśmy. Tym wczorajszym i dzisiejszym swoimi wypowiedziami przegieli pałkę. Ponieważ nikt z nas nie jest bezmowgowcami i nie będzie najwyżej oni są. Może by się przydała odwiedzina ratusza tak z 1000 osób, każdy po koleji ze skargami na karaluchów. poZdrawiam ZAWISZA TO MY!!!
    autor: GDANSKA163
    15.07.2008 16:42 --.--.26.186
    Mam pytanie a raczej propozycje, sam nie chce sie wychylac bo lepiej żeby zrobiły to osoby co mają wiecej do powiedzenia w naszym klubie ale chodzi mi o kibiców. Co wy na to żeby zainteresować media ale prawdziwe media naszym "ulubionym" duetem który bezkarnie próbuje zastraszyc nas mieszkańców Bydgoszczy, a pozatym wciąz nam ubliżaja, teksty ze jestesmy terrorystami i te inne w ich wydaniu powinny podzialac. Myślę tutaj o np telewizji tvn24 na ich stronie internetowej jest dostepny e-mail , na który można by wysłać nasza historie trzeba zaczac uzywac srodkow które moga zaboleć nasza "kochana" miejsaka wladze.
    autor: ZAWISZAlove
    15.07.2008 16:30 --.--.243.16
    Poczekajmy i posłuchajmy o tym co napisał Kosior - za małą chwilę będzie "sucha" relacja z sesji. Napisana starannie i pozbawiona emocji. Wiem, że została napisana zdanie po zdaniu, praktycznie minuta po minucie, a Państwo możecie to skonfrontować z przekazem medialnym, niestety często nieobiektywnym, co także zostanie "docenione" i zauważone, poprzez bezpośrednie rozmowy z tymi dziennikarzami - deczko później - z tej racji choćby, że wychodzimy z założenia, że najpierw trzeba obejrzeć (wysłuchać) relacji, żeby móc się do niej (nich)ustosunkować i przedstawić je Państwu.

    autor: Stary_Piotruch
    15.07.2008 16:23 --.--.96.59
    Skandaliczna wypowiedź na pewno nadaje sie do skierowania do Komisji Rewizyjnej(zajmującej się skargami) w Radzie Miasta Bydgoszczy
    autor: obronca_bydgoszczy
    15.07.2008 16:01 --.--.254.63
    Trzeba by też było zasiegnąć opini prawników czy można złożyc doniesienie na grześkowiaka za oszczerstwa i oskarżanie nas o terroryzm. To już nie jest nawet śmieszne. W czasach gdy jeszcze ludzie na świecie nie otrząsneli się po zamachach z 11 wrzesnia lub akcji terrorystycznych w Madrycie lub na Bali wysnuwanie pod adresem ludzi walczących o prawdę i godność takich oszczerstw jest haniebne. Tym bardziej , iż robi to bądź co bądź osoba publiczna będąca przy korycie, które jest zasilane miedzy innymi z podatków rzekomych terrorystów!
    autor: rentgen
    15.07.2008 16:00 --.--.86.83
    panie Dombrowicz.Niech pan sobie nie wyobraża,że jesteśmy bandą Hunów(pan lubi takie określenia kierowane na nas,nieprawdaż?)Wśród nas są ludzie wykształceni,na stanowiskach oraz prowadzący własne firmy i zasiadający na odpowiedzialnych stanowiskach.
    Pan jako nie rodowity bydgoszczanin,z zerowym pojęciem na temat tradycji bydgoskiego Zawiszy nie ma moralnego prawa decydować o żadnych zmianach dotyczących stadionu przy Gdańskiej 163!
    Ta sama sytuacją tyczy się pana zastępcy,niejakiego Grześkowiaka z Barcina.
    Chociaż w Barcinie Zawisza ma wielu oddanych kibiców.
    Kłamstwa oraz błędy z pańskiej strony,popełnione na ostatnie Sesji Rady Miejskiej jak mają się do pańskiej praworządności?
    Jak może pański vice nazwać w telewizji publicznej grupę przyszłych przedstawicieli inteligencji TERRORYSTAMI?!!
    To jest zniewaga moralna,nadająca się do założenia sprawy sądowej z powództwa cywilnego!
    Jeśli ktoś na tak eksponowanym stanowisku nie potrafi ważyć słów,to się na nie nie nadaje.
    Dyktator i ignorant
    autor: Kosior
    15.07.2008 15:28 --.--.86.83
    Tendencyjna i skrótowa relacja TVB.Prawdziwy opis wydarzeń na Sesji Rady Miejskiej ukaże się niebawem na stronie głównej.Wiadomo w czyich rękach jest w/w telewizja.
    Sytuacja analogiczna z sytuacją na Białorusi.
    Ciekawi mnie tylko reakcja na dostarczenie 10.000(będzie nawet z górką)podpisów o przywrócenie prawowitej nazwy Naszej Świątyni?
    Co znów wymyśli duet?
    Kogo znowu znieważy Grześkowiak?
    Ci ludzie nie myślą!Ich rozpiera pycha.
    Dialog ze społeczeństwem jest dla nich nie do przyjęcia.
    Trzeba podjąć odpowiednie(prawne) kroki o pozbawienie prezydenta jego fotela.
    Jak zwykle można liczyć na mieszkańców Bydgoszczy.
    Wygramy,wygramy,wygramy......:D pokonamy!
    autor: Kosior
    15.07.2008 14:43 --.--.156.90
    Brawo Panie Grześkowiak! Jak sam Pan zauważył cos tam pomagacie od roku. A GDZIE BYŁEŚ PAJACU W 1998 ROKU JAK NAM DRUŻYNĘ Z II LIGI WYCOFANO??? GDZIE BYŁEŚ PRZEZ KOLEJNE 10 LAT??? I TY ŚMIESZ MÓWIĆ, ŻE CHCESZ BUDOWAĆ PIŁKĘ NOŻNĄ W BYDGOSZCZY??? ŚMIESZNY JESTEŚ!
    ZAPAMIĘTAJ PREZYDENCIKU, TO BYŁ ZAWSZE STADION ZAWISZY! JUŻ TY LEPIEJ NIC NIE BUDUJ, NO MOŻE POZA ZAMKAMI NA PIASKU...
    autor: michu
    15.07.2008 14:38 --.--.29.191
    http://ww6.tvp.pl/6981,20080715753887.strona
    A tutaj materiał ze zbliżeń, jak nas oszkalowali...
    autor: Borczak
    15.07.2008 13:05 --.--.126.172
    Ustawa z dnia 20 czerwca 2002 r. o bezpośrednim wyborze prezydenta miasta stanowi w rozdziale 5 art. 26 punkt 1a podpunkt 8 odwołanie prezydenta w formie referendum... może z takim wnioskiem wystapić Rada Miasta... Także panie prezydencie wybralismy pana i możemy pana że tak powiem wspólnie pozegnac wczesniej ze stanowiska... taka mała podpowiedź dla reszty heh pozdro dla wszystkich
    autor: adam.reimus
    15.07.2008 12:38 --.--.171.111
    Kim ty jesteś bucu Grześkowiaku,aby mieć czelność nazywać Nas Bydgoszczan terrorystami??Ja bym tak nazwał twoją rodzinę ,że skrywa takiego nieudacznika życiowego pod swoim dachem.Hydrotwór nie wypalił,misja Euro 2012 też ciebie przerosła,MŚJ w LA nazywasz sukcesem??Największa impreza międzynarodowa w Polsce i stadion świeci pustkami,gdzie połowa obecnych na trybunach to sportowcy ;)
    Licz się ze słowami prostaku!!! I pamiętaj patrzymy Wam na rączki!!!
    A z historią i tradycją nie wygrasz ,jesteś zbyt małą istotką, i za 2,3 lata nikt ciebie pamiętał nie będzie ,a stadion Zawiszy trwał będzie wiecznie!!!!
    autor: zawisza81
    15.07.2008 11:56 --.--.229.218
    Panowie WIELKI WAłEK idzie cały czas do przodu jak wielkie koło , które się rozpędza... a oto pewna opowieść :

    Jak wydymać Chemik ze swoich terenów,stadionu,szatni itd. sprzedać pochemikowy teren jakiemuś deweloperowi , który postawi jakiś betonowe bloki lub markecik ale nie narobić przy tym dużo szumu ??? nie wiecie ???
    zmodernizować stadion Zawiszy za "miastową" kase , stworzyć jakąś spólke piłkarską w której sklad wejdzie Chemik i po kłopocie .
    Deweleloper kase sypnie - nie wiem na kogo konto bo nie chce nikogo oskarżać ale coż politykiem nie jest się całe życie :):):)
    wałek,wałek,wałek !!!
    autor: Szyjas
    15.07.2008 11:55 --.--.3.63
    "Incydent z udzialem kibiców BYDGOSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO Zawisza zakłócił początek dzisiejszej sesji Rady Miasta."
    Chyba nas z pydą pomylili
    autor: kibic19
    15.07.2008 11:54 --.--.87.98
    Krew mnie zalewa jak słucham tych idiotów !!!! - DOMBROWICZ - GRZEŚKOWIAK TYM PANOM JUZ PODZIĘKUJEMY
    autor: zawiszakapy
    15.07.2008 11:46 --.--.126.128
    Dziś godzina 18 TVB Zapraszamy !!!
    autor: Jancy
    15.07.2008 11:26 --.--.210.56
    http://www.radiopik.bydgoszcz.pl/go.php/wiadomosci /z_regionu/art5603.html posłuchajcie!!!
    autor: Maciej
    15.07.2008 10:52 --.--.126.172
    brawo kibice!!!!! byłem na proteście na stadionie ale to juz naprawdę było kozackie... pełen szacunek i wara z łapami od nich i od nas wszystkich!!!!!
    autor: adam.reimus
    15.07.2008 08:36 --.--.247.204
    Przed chwilą słyszałem w Radiu Pik że "kibice Zawiszy wtargnęli na salę obrad Ratusza i wywiesili transparent" ;) brawo dla Tych co to zrobili
    autor: bujakaman
    15.07.2008 08:29 --.--.214.3
    kurwa mi to od poczatku smierdzialo moczem ich z prezydentem na czele boli to ze z hydro sie nie udalo to jest ich ogromna porazka i teraz zrobia z naszego ZAWISZY znow hydro z ta roznica ze tym razem nikt nie bedzie mogl sie przyczepic ze klub jest przeniesiony z innego maista czy cos w tym rodzaju bo przeciez klub jest nasz bydgoski ale zobaczycie ze z czasem za byle gowno ktos z nas bedzie dostawal zakazy wstepu na stadion za chocby wywieszenie transparentu odpalenie racy itp. tak jak na legii nas sie pozbeda i beda mieli piknikowa atmosfere czyli idealnie tak jak bylo na hydro oni od upadku twora do tego daza
    autor: Mały
    15.07.2008 08:29 --.--.65.57
    mam pytanie do tych, którzy znają się choć trochę na tych "kwestiach bezpieczeństwa". wątpię, żeby ten wniosek prezydenta coś zdziałał, ale wolę się upewenić - czy osoby niepełnoletnie zamiast dowodu będą mogły okazać legitymację, bądź inny dowód tożsamości?
    pozdr ;)
    autor: rynarzewiak
    15.07.2008 08:05 --.--.250.119
    Transparenty powinno sie wywiesic na przeciwko jego okien by ciemnota kazdego ranka kiedy wstaje mogl sobie je czytac a wtedy moze kiedys do niego dotrze ze jest debilem!
    Nie ma sie czego czepiac to teraz wymysla ze kibice Zawiszy zniszcza jego ukochany stadion miejski??
    on juz zwariowal do konca!!
    autor: Jacklondon
    15.07.2008 07:30 --.--.211.128
    Przedchwilą była relacja w Radiu GRA, że prezydent konstanty d. złożył wniosek o sprawe do prokuratory jakoby kibice Zawiszy Bydgoszcz obrazili i narazili jego stanowiska prezydenta Bydgoszczy transprentami które zawisły na stadionie w trakci trwania MŚJWLA.
    Śmiech na sali !
    autor: kwas
    15.07.2008 07:28 --.--.145.185
    Po tym co słyszę i czytam wypowiedzi pana d i jego świty to kolejna ich prowokacja do zesłania na margines NASZEGO ZAWISZY. Od 20 lat zamiast pomóc w odbudowie piłki w Bydgoszczy tylko pierdolą przyczepieni do swoich stołków i wymyślają fuzje, twory nie mające żadnej teraźniejszości, ani przyszłości. Zawisza Czarny przewraca się w grobie widząc nieudolność i debilizm "możnowładców" tego miasta. Moim zdaniem skandal z nazwą stadionu, prokuratorskie doniesienia, wymysły z czytaniem peselu to tylko chęć sprowokowania nas do mocniejszego odzewu, który to byłby pretekstem do pozbycia się nas ze stadionu.
    Róbmy swoje i pokażmy normalnym mieszkańcom tego miasta (a takich nie brakuje), że warto chodzić na mecze ZAWISZY i kibicować temu KLUBOWI, a pan d jeżeli będzie swoimi psudopomysłami i wypowiedziami psuł wizerunek Bydgoszczy i obrażał jej mieszkańców to podamy go do prokuratury !!!
    autor: MichalR
    15.07.2008 07:21 --.--.156.117
    Jak w 1986 roku ojciec zabrał mnie pierwszy raz na stadion ZAWISZY, to ta menda pewnie jeszcze nie miała pojęcia gdzie nasz stadion się mieści. Prezydent od 7 boleści kurwa jego mać.
    Dzisiaj w sklepiku oddałem 40 podpisów, dzięki wszystkim za poparcie.
    PS. Moi dziadkowie również podpisali petycję, rozumiem, że wg Pana Prezydenta oni też są pseudokibicami???

    autor: michu
    15.07.2008 05:12 --.--.203.245
    To co Kur** jak ja nie mam jeszcze dowodu to co niby nie wejde na Mecz Zawiszy . Chyba go pojeba** do konca .WKS WKS WKS
    autor: 19DaViD46
    15.07.2008 04:44 --.--.130.126
    http://magazynpilkarski.pl/liga,24598,Monitoring_d owod_i_pesel_Od_1_kolejki_na_Zawiszy.htm
    kurwa cyrk....
    autor: tito-leicester
    15.07.2008 04:39 --.--.130.126
    kuzwa przeczytalem teraz newsa na magazynpilkarski.pl.nie dosc ze ten skur....kon dom pozmienial nazwe stadionu to jeszcze jakie sobie wymyslil zasady wejscia ....kazdy z dowodem i do kamery pesel powiedziec.jebaniec chyba oszalal....moze jeszcze spowiedz z grzechow.na sportowa wypierda....
    KonDom-lapy precz od ZAWISZY !!!!!!!
    po(Z)dro
    autor: tito-leicester
    15.07.2008 04:26 --.--.105.10
    Oto co to znalazłem:

    Wydruk z Portalu: http://www.Temidius.pl 15 Lipiec 2008, Wtorek


    -------------------------------------------- ------------------------------------



    Konsty tucyjna wolność zgromadzeń
    19 Styczeń 2006, Czwartek

    Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 18 stycznia 2006 r., sygn. akt K 21/05



    18 stycznia 2006 r. Trybunał Konstytucyjny rozpoznał wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich dotyczący uzależniania zorganizowania zgromadzenia od uzyskania zezwolenia na jego przeprowadzenie.

    Trybunał Konstytucyjny orzekł, że art. 65 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym w części obejmującej wyraz "zgromadzenia" jest niezgodny z art. 57 Konstytucji.

    Przepis ustawy Prawo o ruchu drogowym dotyczący uzależniania zorganizowania zgromadzenia od uzyskania zezwolenia na jego przeprowadzenie jest niezgodny z Konstytucją. Niedopuszczalna jest taka regulacja prawna, która poprzez pozostawienie nadmiernego luzu decyzyjnego organom administracji publicznej powoduje obniżenie konstytucyjnego standardu wolności zgromadzeń. Trybunał Konstytucyjny stanął na stanowisku, że wolność zgromadzeń jest szczególną polityczną wolnością jednostki, podlegającą przez to szczególnej ochronie konstytucyjnej. Stanowi podstawowe i fundamentalne prawo człowieka. Oznacza to, że władza publiczna jest zobowiązana do gwarancji realizacji tej wolności, niezależnie od wyznawanych przekonań partyjno-politycznych. Wolność zgromadzeń jest bowiem wartością konstytucyjną, a nie wartością określaną przez demokratycznie legitymowaną, w danym momencie sprawującą władzę większość polityczną. Gwarancje konstytucyjne realizacji i ochrony wolności zgromadzeń dotyczą zgromadzeń o charakterze pokojowym, odbywających się zarówno na otwartej, jak i zamkniętej przestrzeni. Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że niedopuszczalna konstytucyjnie jest taka regulacja prawna, która poprzez pozostawienie nadmiernego luzu decyzyjnego organom administracji publicznej powoduje obniżenie - na mocy regulacji ustawowej - konstytucyjnego standardu wolności zgromadzeń.

    Zdaniem Trybunału Konstytucyjnego ustawodawca nie uwzględnił istoty zgromadzeń jako realizacji jednej z podstawowych, konstytucyjnych wolności jednostki, a potraktował zgromadzenia jak inne imprezy powodujące utrudnienia w ruchu lub wymagające korzystania z drogi w sposób szczególny.

    autor: stary_piotruch
    15.07.2008 04:16 --.--.217.84
    Według mnie nasz Prezydent przesadził-zapomniał,że to właśnie my go wybraliśmy a teraz nie dość ,że przeciwstawia się w pojedynkę opinii mieszkańców Bydgoszczy to jeszcze donosi na nas do prokuratury!!.każdego dnia zbliża się jednak koniec kadencji obecnego Prezydenta Bydgoszczy a my -kibice Bydgoskiego Zawiszy będziemy cierpliwie czekać aż on nastąpi.
    Nie zgadzam się także z tym buńczucznym wysławianiu się ile to nasi wodzowie miasta pomogli Bydgoskiej piłce-Panowie prawda jest taka,że gdyby nie wy to może byłoby nam dużo lepiej.Wspieracie kiedy już musicie a tak naprawdę to chcieliście najpierw nam sprowadzić drużynę z Włocławka a teraz chcecie donosić na naszych kibiców!!!!.Tylko czekać aż wywalicie nas z naszego stadionu bo jak będziecie chcieli się przyczepić to prędzej czy później się przyczepicie.To wasza kolejna pomoc dla drużyny Zawiszy który będzie każdy mecz grał niepewny tego czy kolejny rozegra na swoim obiekcie!!!.
    Ot-cała prawda o waszej pomocy!!!!!
    autor: manager1946
    15.07.2008 03:28 --.--.57.113
    odpowiedz dla domborwicza:
    Art. 238 Kodeksu Karnego
    Kto zawiadamia o przestępstwie lub o przestępstwie skarbowym organ
    powołany do ścigania wiedząc, że przestępstwa nie popełniono,
    podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia
    wolności do lat 2.
    autor: 89/90
    14.07.2008 18:21 --.--.232.34
    to teraz powstanmy i zaspiewajmy razem:
    NA BARYGADY LUDU ROBOCZY
    CZERWONY SZTANDAR DO GORY WZNIES...

    mamy nowego kim dzong ila w naszym miescie :D
    autor: zbalo
    14.07.2008 16:33 --.--.184.165
    Przegięcie!!!!!!O to tekst z GW!!!
    Przecież ten KON DOM zamienia się powoli w Fidela albo tym podobnych!!!!Brak słów ,że głupota może sięgnąć aż takiego dna???Tego pana trzeba jak najszybciej taczką z urzędu wywieźć!!!

    Prezydent Konstanty Dombrowicz złożył do prokuratury doniesienie na grupę kibiców piłkarskiego Zawiszy, którzy protestowali podczas otwarcia mistrzostw świata przeciwko zmianie nazwy stadionu. - To było działanie zagrażające interesom miasta - tłumaczy Dombrowicz


    - Mamy ich wszystkich namierzonych i rozpoznanych. Dzięki nagraniom ze stadionowego monitoringu są znani i nie pozostali anonimowi. Nie wiem, co teraz zrobi prokuratura, ale miasto musiało złożyć to doniesienie, bo manifestacja groziła zgubnymi następstwami - mówi prezydent Bydgoszczy.
    Przypomnijmy, że w ubiegły wtorek, w trakcie ceremonii otwarcia lekkoatletycznych mistrzostw świata juniorów, piłkarscy kibice Zawiszy protestowali przeciwko zmianie nazwy stadionu na Bydgoski Stadion Miejski. Po raz pierwszy pojawili się dwa tygodnie temu, na mityngu Tamex Cup.

    Podczas otwarcia mistrzostw wywiesili na koronie stadionu, niemal naprzeciwko trybuny honorowej, trzy wielkie transparenty, na których napisali: "Zawisza - nazwę nosi świątynia ta - Gdańska 163 a", "Od lat każdy w Bydgoszczy słyszał, że w Bydgoszczy jest Zawisza. Teraz mamy prezydenta, który o tym nie pamięta", "Od lat tradycja się nie zmienia. Tu jest Zawisza. Stadion Miejski to ściema".

    - To było działanie zagrażające interesom miasta, dlatego nie można tego zostawić i zapomnieć. W umowie z IAAF jest dokładnie zapisane, co może wisieć na stadionie. Co by się stało, gdyby działacze światowej federacji ukarali Bydgoszcz za to, że nie dopilnowaliśmy tego punktu umowy. A kara mogłaby wynosić i kilkaset tysięcy euro. W przyrodzie istnieją bakterie, które są beztlenowcami i niestety żyją też ludzie, którzy są bezmózgowcami - grzmiał Dombrowicz.

    Prezydenta zabolało też, że podczas jego przemówienia na otwarciu mistrzostw słychać było na stadionie gwizdy. - Nie chodzi o mnie - tłumaczył. - Ucierpiał prestiż miasta. Co gorsza, może się zdarzyć ktoś w IAAF, np. jakiś przedstawiciel naszych rywali, kto potem ten incydent wykorzysta przeciwko Bydgoszczy, kiedy będziemy się starać o następne imprezy - dodawał prezydent.

    Jego zastępca Maciej Grześkowiak próbował rozmawiać z grupą, która wywiesiła transparent: - Nic to nie zmieniło. Szkoda było patrzeć na zwykłych ludzi, którzy przyszli z dziećmi, a potem szybko zmieniali miejsce, bo czuli się niedobrze blisko grupy z transparentami.

    Sprawę doniesienia prezydenta Bydgoszczy prokuratura dopiero rozpatrzy. Władze miasta natomiast zapowiadają, że zajmą się Zawiszą i przyszłością piłkarskiej drużyny.

    Dombrowicz: - Ci ludzie nie zdają sobie chyba sprawy, że takie działania zagrażają też dyscyplinie, którą popierają. Odbyły się już rozmowy z prezesem Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza. Szkoda, że stowarzyszenie nie potrafi zapanować nad swoimi kibicami. Sam natomiast zapowiadam, że nie będzie nami rządziła grupa łobuzów.

    Przypomnijmy, że miasto przekazało kilka tygodni temu 110 tys. zł II-ligowej już teraz drużynie SP Zawisza. Po awansie dało jeszcze 50 tys. zł nagród dla piłkarzy i trenerów.

    W tym sezonie zespół będzie rozgrywał swoje mecze na odnowionym Bydgoskim Stadionie Miejskim im. Zdzisława Krzyszkowiaka. Wraca na obiekt przy ul. Gdańskiej po roku gry na TKKF przy ul. Słowiańskiej i boisku Gwiazdy przy ul. Bronikowskiego. - Jeśli choć jedno krzesełko zostanie zniszczone, będzie to koniec gry Zawiszy na Bydgoskim Stadionie Miejskim - kończy Dombrowicz.

    Robi się powoli miasto propagandy i obłudy!!!Jeszcze słowa grześkowiaka we wczorajszej TVP3,że największym sukcesem podczas MŚ kibice!!Żart??Te puste krzesełka nazywasz kibicami palancie????
    autor: zawisza81
    14.07.2008 16:05 --.--.233.122
    Nie wiem czy się ze mna zgodzicie ale... co tylko dotknie ten dziwoląg to spartaczy. Wystarczy wspomnieć kupiony awans Asty czy sprowadzenie hydrozagadki. Mistrzostwa Świata Juniorów też nie powaliły na kolana. Teraz to! Długo nie musielismy czekać. Ignorancja tego pana osiagnęła szczyt. Boże chroń nas przed jego mieszaniem łapskami w naszym Świetym Klubie!!!! Bo....strach pomysleć co on może za numery odwalać.
    autor: rentgen
    14.07.2008 15:07 --.--.86.83
    Do arni:
    Najlepiej przynieść we wtorek jak najszybciej.
    Musimy listy przecież skserować,aby mieć zabezpieczenie na ewentualność zaginięcia oryginałów.
    Przecież wszystko się może zdarzyć.
    Rzeczy giną,a ludzie na stadionie się cudownie rozmnażają.Tak jak w przypadku frekwencji na MŚJ.
    autor: Kosior
    14.07.2008 15:01 --.--.86.83
    Jarek,wiadomo kto i w jakim celu dzwoni do express'u i pierdoli tego typu głupoty.
    Nie wiem tylko czemu ta gazeta drukuje takie bzdury.
    Zupełnie inna jest reakcja społeczeństwa bydgoskiego.Ja w żaden sposób nie zmuszałem ani nie zachęcałem mieszkańców oś Leśnego do wpisywania się na listę.Robili to sami,dobrowolnie.
    Co innego mówi ulica,co innego w gazetach piszą.Jak za komuny.
    Dyktator i ignorant.
    autor: Kosior
    14.07.2008 12:59 --.--.26.186
    WITAM!!!Przez pewien czas odpuściłem sobie jakiekolwiek komentarze chociaż przyznam że nie raz mnie korciło ale po dzisiejszym wpisie w halo express normalnie mnie rozpierdo... .Jakiś gostek nasmarował coś takiego(mam nadzieję że po la mś bydgoski stadion
    miejski nie będzie świecił pustkami byłoby miło gdyby grała na nim dobra drużyna piłkarska jednak pod żadnym !!!??? pozorem nie wpuszczałbym tam starego Zawiszy jego kibice a właściwie pseudokibice sprawili że mieszkańcy wstydzą się tej nazwy ).Mój komentarz jest krótki zapraszam na Kapuściska ja zebrałem prawie 90 podpisów i nie byli to pseudokibice średnia wieku na liście to około 35 lat,100% tej ludności chce chodzic na STAREGO ZAWISZE i tylko na niego.DO WSZYSTKICH NOWONAWIEDZONYCH W BYDGOSZCZY BYL JEST BEDZIE STARY ZAWISZA!!!.TESKNIE za czasami młodości( końcówka lat 70 i lata 80-te) gdy w BYDGOSZCZY był ZAWISZA który grał na stadionie ZAWISZY i CHCIALBYM bardzo zobaczyć wszystkich BYDGOSZCZAN wspólnie dopingujących NASZ UKOCHANY KLUB w czasach obecnych gdy wszyscy znowu spotkamy się na odniowionym stadionie ZAWISZY i rykniemy WKS WKS WKS!!! czego wszystkim serdecznie życzę.
    autor: jarko66
    14.07.2008 04:01 --.--.4.74
    Rozumie że petycje można składać do wtorku do zamknięcia kiosku ? mam ponad 30 podpisów ale jeszcze 2 tyle planuje dzisiaj,jutro zebrać
    autor: arnii
    13.07.2008 16:47 --.--.124.238
    Jak 4 lipca bylem na stadionie to robotnicy na gwalt przybijali maly napis 'Zawisza' po prawej stronie od glownego wejscia - chyba z mysla ze to nas zadowoli. Nawet nie wiedzieli jak bardzo sie mylili.
    autor: brasidas
    13.07.2008 11:22 --.--.86.83
    Panie i panowie.Mała korekta odnośnie list z podpisami.Owe listy najpóźniej mają być w kiosku we wtorek.
    Wykonaliście naprawdę świetną robotę.
    Tym pokazaliście,że nie jesteście obojętni na kretyńskie i nie mające racji bytu zmiany.
    autor: Kosior
    13.07.2008 08:21 --.--.207.173
    piatkowy EXPRESS BYDGOSKI...co chwila i z premedytacja a nawet grubszym drukiem jest powtarzane:STADION ZAWISZY..NA ZAWISZY..ZE STADIONU ZAWISZY...
    autor: dave
    13.07.2008 02:28 --.--.126.188
    Na stronie http://www.odleglosci.pl jest zdjęcie naszego stadionu ale perełkę stanowi podpis pod nim:
    Stadion CWKS "Zawisza" - po przebudowie
    O tempora ! o mores !
    autor: kibol70
    12.07.2008 17:01 --.--.243.16
    ZAjaWKA jesteście...Piękni.
    autor: Stary_Piotruch
    12.07.2008 16:55 --.--.108.79
    No to Glasgow uzbieralo 12 podpisow ;D
    Pare dojdzie na Wyzynach ;)

    Stadion Zawiszy to stadion Zawiszy.Nic,ani nikt tego nie zmieni!!!!

    Po[Z]dro dla wszystkich myslacych NORMALNIE!!!!!
    autor: ZAjaWKA
    12.07.2008 16:42 --.--.78.26
    Dziś moja mama komentując sprawę podała kolejny argument "Ten stadion przez tą nazwę stracił cały swój charakter. Stadion ZAWISZY to brzmi z charakterem, a Stadion Miejski to ciepłe kluchy" :)
    autor: fordoniak
    12.07.2008 16:37 --.--.243.16
    No popatrz.. Dukexxx...ciekawa uwaga...taka odkrywcza powiedziałbym...
    No dobra... nie złość się, ale jak chłopcy wydali 80 baniek na remont stadionu i na tydzień przed MŚ LA juniorów wymyślili sobie, że trzeba samemu sobie pomnik postawić - to myślisz, że nie znajdą 100 złotych żeby te plansze (ich zdaniem) poprawić?
    Chodzi o to, żeby ich zatrzymać w tym ichnim pierdolcu.
    W następnym poscie napisz ile zebrałeś głosów za utrzymaniem nazwy Zawisza. OK?

    autor: Stary_Piotruch
    12.07.2008 16:04 --.--.214.3
    Ja dodam kolejny argument za nazwą: na wjazdach do Bydgoszczy wszędzie są drogowskazy "Stadion ZAWISZY".
    "... I nikt nim nie powie że białe jest białe, a czarne - czarne..." A tak mówią złamasy wiadomo skąd.
    autor: dukexxx
    12.07.2008 12:34 --.--.26.186
    Kto mieczem wojuje od MIECZA ginie !!!
    autor: jarko66
    12.07.2008 12:32 --.--.26.186
    Po czynach ICH poznacie!!!
    autor: jarko66
    12.07.2008 11:05 --.--.86.83
    dziś pod kioskiem epitetów ciąg dalszy :)
    Skierowane były na duo D&G.
    Średnia wieku wk...onych podpisujących petycję: ok.60 lat:D
    Ale on dalej będzie gadał,że to grupka szowinistów.
    Dyktator i ignorant.
    autor: Kosior
    12.07.2008 06:51 --.--.51.213
    http://www.petycje.pl/petycja/3289/wprowadzenie_do _nazwy_stadionu_czlonu_azawiszaa.html

    autor: Mario
    12.07.2008 03:59 --.--.66.219
    "...wsparcie, również finansowe było ze
    strony Prezydenta, bez pieniędzy przekazanych przez miasto nie było by
    awansu i to też sobie powinniśmy szczerze powiedzieć... to są fakty..."

    No to mamy ojca sukcesu. Kolejnego już zresztą. Ten awans Panie Prezydencie kosztowła grubo ponad 700 tysięcy złotych. Udział Miasta to zaledwie kilkanaście procent (co innego gdyby było to było np: 50%). Środki przeznaczane m.in. na... wynajmowanie obcych stadionów... Trochę pokory i szacunku dla Kibiców i naszego Zarządu Panie Prezydencie.
    autor: dahool
    11.07.2008 19:51 --.--.23.147
    Prosto ze skandynawii o 2 w nocy:

    dombrowicz juz nigdy nie bedziesz prezydentem! wypierdalaj! nad Morzem Polnocnym tez mamy cie w DUPIE !!!
    autor: Mrozik
    11.07.2008 16:44 --.--.195.213
    ja jutro jade do Walbrzycha i moze tam mi sie uda zebrac cilkanascie podpisow
    autor: mlody4don
    11.07.2008 15:46 --.--.185.77
    Panie Grzeskowiak,mozna miec pieniadze ale nie miec druzyny i kibicow(lub miec ich malo)Patrz przyklad Drzymaly.Sam nie wie gdzie sie podziac.My do tej pory nie mielismy wielkiej kasy ale byli i sa wielcy kibice, ktorzy beda ze swoim klubem zawsze.Dla Was to jest tylko jeden wyraz w nazwie stadionu-ZAWISZA.Dla nas i wielu bydgoszczan nie zwiazanych z pilka nozna jest to cos wiecej niz tylko wyraz.To jest nazwa naszej swiatyni.Wielu sie na stadionie ZAWISZY wychowalo,trenujac rozne dyscypliny.Was juz niedlugo nie bedzie a stadion ZAWISZY bedzie sluzyl nastepnym pokoleniom. Panowie Dombrowicz i Grzeskowiak - KIBICE TO NIE WSZYSTKO, ALE WSZYSTKO BEZ KIBICóW TO CHUJ!
    autor: katal
    11.07.2008 15:30 --.--.243.16
    Zapraszamy do LPKiW - od 11.00 - alejka Parkowa - w sobotę i niedzielę.


    autor: Stary_Piotruch
    11.07.2008 15:01 --.--.243.16
    No dobrze, a jak przygotowania do akcji zbierania podpisów pod petycją?
    autor: Stary_Piotruch
    11.07.2008 14:31 --.--.24.125
    i dodam jeszcze ze nikt nie chce by nazywal sie tylko Zawisza chodzi jedynie o czlon np Stadion Miejski Zawisza, na stadionie miejskim Zawisza itp
    autor: lama
    11.07.2008 14:29 --.--.24.125
    podstawowe pytanie Na huj ta zmiana Przeciez za 20 lat nikt nie bedzie pamietal ze to dombrowicz byl prezydentem a teraz gdyby nie zmieniono nazwy kazdy wie ze miasto dalo w pip siana a pan konstanty jak cjhce sie wykazac to niech sobie zrobi tablice ze zlota na murze ze fundatorem stadionu byl w tym i tym roku dajac tyle i tyle konst.dombr a nie zmiana nazwy A pan Grzesk. wypominajacy ze dali kase i chca nadal wspolpracowac Super ale na huj ta zmiana Jak juz wspomnialem za 20 lat nie bedzie nikt pamietal kto byl prezydentem a jedynie ze jakis tam pan dziwny zminil historie Kurwa co za miasto ciagle jakies dziwne typy z czyms wyskakuja
    autor: lama
    11.07.2008 11:58 --.--.86.83
    Tu się uśmiałem serdecznie..."bez tych pieniędzy nie było by awansu"
    Bez kibiców już dawno by Zawiszy nie było!
    O tym dyletant nie wspomniał.
    autor: Kosior
    11.07.2008 11:39 --.--.208.2
    Jak czytam te wypowiedzi to naprawde dostaje bialej goraczki!
    Ciagle przypominanie ze dali(w koncu)pieniadze na Zawisze??
    Dali olbrzymie pieniadze na Astorie(wykupione miejsce)i co z tego wyszlo?
    My glosno protestujemy ZNOWU o zachowanie historii i tradycji a oni swoje!
    Przeciez oni myla zupelnie pojecia!!
    Co nas obchodzi jakis Chemik??
    My tu mowimy o stadionie z Gdanskiej 163a do cholery!!
    To sa chyba jacys impotenci!!
    Te ich wypowiedzi bagatelizujace sprawe, znowu!!
    Kiedy bylo hydro to protestowala grupa jakis tam chuliganow.Teraz jakas mala grupka?A radni to co?A 4000 podpisow i bedzie ich wiecej zapewnie to nic??
    Jedno jest pewne ze oni maja Swoje plany.Niestety znowu kibice Zawiszy staneli im na drodze!
    Rozmawiac z nimi nie ma o czym bo to jest bezsensu jezeli ktos udaje glupka!
    To tak jakbys gadal do sciany!
    autor: Jacklondon
    11.07.2008 10:34 --.--.243.16
    Miki - tak jak Pan Prezydent powiedział" ...chce Pan pogadać to zapraszam" - teraz, a popatrz, Miki, nie pomyślał wcześniej...pomyśl dlaczego?
    Panie Prezydencie teraz przemówią bydgoszczanie. I to bydgoszczanie zaproszą Pana, Panie prezydencie.


    autor: Stary_Piotruch
    11.07.2008 08:52 --.--.242.247
    O to odpowiedź na mojego maila od G.
    "Serdecznie dziękuję za Pana maile, dzisiaj w związku z zabieganiem, bo
    ciągle goście i mistrzostwa trudno mi odpowiedzieć obszernie na Pana
    pytania...
    Mam prośbę i propozycję - jeśli chciałby Pan pogadać zapraszam do siebie,
    możemy spotkać się w ratuszu, możemy na zewnątrz, jestem otwarty na
    pogadanie...
    Ogólnie mogę odpisać tak - po realizacji inwestycji podjęliśmy świadome
    działania, za nimi jest sporo argumentów, ciągle chcemy wspierać budowanie
    wielkiej piłki w oparciu o sp Zawisza... ja prywatnie jestem kibicem i od
    lat czekam na ekstraklasę, teraz mogę w tym Roche pomóc i odkąd jestem w
    ratuszu starałem się to robić... mam nadzieje, że działacze stowarzyszenia o
    naszych spotkaniach pamiętają jeszcze... wsparcie, również finansowe było ze
    strony Prezydenta, bez pieniędzy przekazanych przez miasto nie było by
    awansu i to też sobie powinniśmy szczerze powiedzieć... to są fakty...
    powinno być tak dalej, i my jako przedstawiciele miasta tego chcemy, czy
    stowarzyszenie i kibice chcą? To pewnie pytanie do was... jak patrzę na
    ostatnie działania to myślę, że już współpracy z miastem nie chcecie, a
    szkoda...czy stadion będzie chemika? Nie, jest i będzie miejski.... ale czy
    chemik gdy trafi np. w pucharach na klasową drużynę np. legię czy Wisłę
    będzie mógł zagrać na miejskim? Uważam, że tak powinno być /podpowiedź:
    stadion zbudowano również z podatków kibiców chemika, kibiców innych
    dyscyplin i klubów, wszystkich mieszkańców, Anie tylko kibiców Zawiszy/ to
    tylko kilka refleksji... naprawdę zapraszam, niech pan wpadnie, pogadamy....

    Serdecznie pozdrawiam :-)

    Maciej Grześkowiak"
    autor: Miki[Z]
    11.07.2008 07:21 --.--.237.32
    Grzeskowiak pisze ,że jest fanem piłki i zawiszy to dlaczego wymazał z histori nazwe,i to ma byc sympatyk piłki noznej w bydgoszczy to zwykły oszust takich ludzi nie powinno byc na takim stanowisku bo do póki on będzie w maszym miescie rządził to jestem przekonany że długo będziemy czekac na awans do ekstraklasy.
    autor: marekmmk
    11.07.2008 05:12 --.--.105.10
    Myślę, że warto przeczytać:

    http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dl l/article?AID=/20080710/BYDGOSZCZ01/3134119
    autor: Stary_Piotruch
    11.07.2008 04:10 --.--.242.247
    On i Dombrowicz zawsze klamali i beda klamac, jak moze mowic o jakichs debatach nad nazwa stadionu, skoro radni zlozyli apel ze sa przeciwni temu... oni sa smieszni takich glupot co oni wyprawiaja nie widzialem dawno... poZdro
    autor: Miki[Z]
    11.07.2008 02:57 --.--.99.175
    nawet gazeta pomorska jest przeciw tej dziwnej nazwie. Swoja drogą ciekawy artykuł, jak można samowolnie nadac nazwę bez konsekwencji. Czyli wychodzi, że taki grzeskowiak kłamie bajdurząc o jakiś długich debatach nad nazwą. Nazwa to dyktatorski wymysł dombrowicza i tyle.
    autor: Maciej
    10.07.2008 15:19 --.--.50.147
    Może przemawia przez niego pycha i zadufanie, ale pamiętajmy panowie pycha poprzedza upadek. Upadek Dombrowicza. Musimy dopiąć swojego i tyle. Po[Z]drówki
    autor: wksboy
    10.07.2008 14:19 --.--.22.148
    nieodpowiedzialna grupka????????????
    tu kurwa przypomnij sobie ta grupke z grudziadza debilu!!!!!!
    przepraszam za epitety ale po wysluchaniu tego wywiadu chyba mnie ponioslo!
    prosze o nie zamieszczanie wiecej takich linkow bo to szkodzi zdrowiu!
    autor: Jacklondon
    10.07.2008 14:01 --.--.86.83
    tym wywiadem dombrowicz obraził kilka tysięcy mieszkańców Bydgoszczy i okolic,którzy udzielili poparcia pod petycją odnośnie przywrócenia prawowitej nazwy stadionowi.
    Dyktator i ignorant.
    autor: Kosior
    10.07.2008 13:19 --.--.245.142
    pycha i zadufanie w sobie cechuja wypowiedz tego kretyna. jesli kilka tysiecy juz zebranych podpisow to kilkunastu awantornikow to juz nie ma co o tym zjebie pisac...
    autor: zbalo
    10.07.2008 12:14 --.--.210.56
    ręce opadają to mało powiedziane, wali komuną jak w latach 80-tych, kto głosował na tego gamonia???
    autor: Maciej
    10.07.2008 09:55 --.--.89.205
    http://www.radiopik.bydgoszcz.pl/go.php/wiadomosci /z_regionu/art5528.html

    no to się nasz milusiński wypowiedział..
    autor: wojtek1946
    10.07.2008 07:40 --.--.70.225
    PS - temat już jest na lksfans.pl ... ludzie z Łodzi już się wpisują, więc efekt jest ;DD poZdr ;)
    autor: rynarzewiak
    10.07.2008 07:06 --.--.70.225
    Czapla - na moje to nie ma do czego się przyczepić ;PP teraz trzeba tylko zakładać tematy na forach kibicowskich ;PP pozdr ;)
    autor: rynarzewiak
    09.07.2008 16:02 --.--.60.252
    http://www.petycje.pl/petycja/3289/wprowadzenie_do _nazwy_stadionu_czlonu_azawiszaa.html

    Założyłem jeżeli coś zmienić albo usunąć piszcie :)
    autor: Czapla
    09.07.2008 13:26 --.--.127.252
    jeszcze raz chciałem nawiązać do pisania petycji na stronce petycje.pl ... pamiętam dobrze, że dzięki tej stronie Polonia Bytom zebrała kilka tysięcy podpisów...
    autor: rynarzewiak
    09.07.2008 07:35 --.--.147.10
    najlepiej oddaj to do sklepiku na lesnym poZdro
    autor: WKS
    09.07.2008 07:34 --.--.60.252
    Jak zebrałem podpisy pod tym to mam to gdzies oddac ??
    autor: Czapla
    09.07.2008 06:00 --.--.127.252
    Panowie, dobrze by było założyć taką petycję na petycje.pl tam na pewno wpisaliby się i pomogli nam kibice z całej Polski ;-)
    autor: rynarzewiak
    09.07.2008 03:32 --.--.57.113
    http://miasta.gazeta.pl/bydgoszcz/1,35590,5437773, Mistrzostwa_otwarte__Byla_zabawa_i_fajerwerki.html To początek sportowego święta, które będzie trwać w Bydgoszczy na stadionie Zawiszy
    autor: 89/90
    09.07.2008 02:00 --.--.99.175
    Jezeli macie jakies problemy z forum to piszcie do naszego szanownego administratora, może za miesiąc Wam odpowie
    autor: Maciej
    08.07.2008 15:08 --.--.243.16
    TVP 1 - wiadomości sportowe, 20.00: ...na stadionie w Bydgoszczy odbywają się Lekkoatletyczne.....itd.
    Czyli nawet sprawozdawcy zdają sobie sprawę i dyplomatycznie uciekają od NAZWOTWORU prezydenta miasta Bydgoszczy.
    Skoro nawet Express podaje w sondzie nazwę ZAWISZA w nawiasie, to znaczy, że stadion tylko z nazwą ZAWISZA jest kojarzony - nie tylko w Polsce, ale na świecie. Podejrzewam, że p. prezydent pod koniec kadencji też zmieni sobie nazwisko....ze wstydu!
    No i dlaczego reklamują panowie urzędnicy Stadion Zawiszy jako nowy stadion miejski, a to jest przecież tylko rozbudowany stadion Zawiszy. Na tej zasadzie możecie przecież zmienić nazwę Bydgoszczy... panowie "Dolce&Gabana"

    W sondzie Expressu - klasyk- żeby nie było, że przepisuję.
    I jeszcze jedno...jak to brzmi w skrócie: bydgoski stadion miejski BSEm - a to choroba wściekłych krów (prawie - bo - m - jest niesłyszalne). Zdajcie sobie, panowie od PR w mieście, sprawę, dlaczego w Polsce tak trudno wypromować markę potęgi w źródłach światła, firmy OSRAM?



    autor: Stary_Piotruch
    08.07.2008 14:11 --.--.147.14
    Właśnie oglądalem relacje z mistrzostw świata juniorów na tvp sport i wywiad z chmarą, który wyraźnie zaznaczył że zawody odbywają się na stadionie ZAWISZY
    autor: Baltazar
    08.07.2008 02:47 --.--.3.176
    My na górzyskowie zebraliśmy 40 podpisów i jeszcze zbieramy do 60 dojdziemy
    autor: jabko
    07.07.2008 16:17 --.--.204.227
    a ja słyszałam dziś na TVN-ie jak pogodynka zapowiadała pogodę z naszego stadionu i mówiła "tutaj na stadionie miejskim w Bydgoszczy"... pewnie to było już PO wspomnianym przez Kosiora telefonie...??
    autor: Martooha
    07.07.2008 15:45 --.--.37.111
    Na Osiedlu Sahara zebranych już prawie 200 podpisów. Podpisywali nawet zagraniczni goście ;)
    autor: Francuz_SAHARA
    07.07.2008 15:43 --.--.23.147
    Tez mam problem z zalogowaniem sie na forum.
    autor: Mrozik
    07.07.2008 15:28 --.--.185.77
    Kosior odpowiedz juz znam,dzieki. pozdro
    autor: katal
    07.07.2008 15:18 --.--.86.83
    A odpowiedż moja?Doszła?
    autor: Kosior
    07.07.2008 15:15 --.--.185.77
    Kosior u mnie lata forum normalnie,pytanie poszlo na PW.
    autor: katal
    07.07.2008 15:06 --.--.86.83
    no do cholery nie mogę na forum wejść,zaczęło się rozperdalanie czy co?
    autor: Kosior
    07.07.2008 14:42 --.--.86.83
    katal,na ostatnie pytanie PW.Dobra?
    autor: Kosior
    07.07.2008 14:15 --.--.185.77
    I jeszcze jedno pytanie,podpisywac sie moga rowniez osoby nie mieszkajace w Bydgoszczy,np.z Łodzi lub innych miast i miasteczek Polski?
    autor: katal
    07.07.2008 13:43 --.--.86.83
    katal,dajcie petycję do kiosku,najpewniej będzie.
    Gela,jak nikogo na mieście z chłopaków nie spotkasz,podbijaj do kiosku na Leśne w celu podpisania petycji.
    autor: Kosior
    07.07.2008 13:25 --.--.223.66
    gdzie można się pod taką petycją podpisać? chodzi mi o miejsca w mieście.
    autor: Gela
    07.07.2008 12:54 --.--.185.77
    I teraz pytanie: petycje wyslac do kumpla i on przekaze dalej,np. do Kosiora,czy bezposrednio do ratusza?
    autor: katal
    07.07.2008 12:44 --.--.156.82
    Też popieram Waszą petycję i Wasz protest. Mam syna, który trenuje piłkę na Zawiszy i w głowie mi się nie mieści, że mamy chodzić na treningi, na jakiś stadion miejski. Wychowałem się na Leśnym, chodziłem do 15tki, podglądałem treningi piłkarzy jeszcze w latach 70tych i czuję się jakby odbierano mi część mego dziedzictwa.
    Kompletnie nie rozumiem dlaczego władze miejskie pozbywają się znaku firmowego/marki rozpoznawalnej dla każdego miłośnika sportu w Polsce.
    Z pewnością podpiszę się na petycji.
    autor: cdc9
    07.07.2008 12:42 --.--.72.12
    Dzisiaj w radio słyszałem że napis ZAWISZA został dodany do nazwy stadionu...widział kotoś to na żywo???
    autor: blancik
    07.07.2008 12:35 --.--.68.10
    petycja do sciągnięcia pod tym linkiem - http://www.speedshare.us/down.php?file=1642
    autor: dawidWKS
    07.07.2008 12:28 --.--.86.83
    Nie dysponuję niestety skanerem.Ale zróbcie to na kształt tabeli.
    autor: Kosior
    07.07.2008 12:26 --.--.86.83
    Kibice z emigracji:
    Wygląda to tak:
    PETYCJA
    DO PREZYDENTA MIASTA BYDGOSZCZY W SPRAWIE ZMIANY NAZWY BYDGOSKIEGO STADIONU MIEJSKIEGO IM.ZDZISłAWA KRZYSZKOWIAKA I UWZGLęDNIENIA CZłONU "ZAWISZA" W NOWEJ NAZWIE.
    I tu: imię nazwisko,adres(ulica,kod poczt.miasto) podpis.
    autor: Kosior
    07.07.2008 12:17 --.--.185.77
    Zajawka, wg.mnie to chyba musi byc-imie,nazwisko,adres zamieszkania i pesel,tak mi sie wydaje
    autor: katal
    07.07.2008 12:14 --.--.57.71
    nie wiem kto się zajmuje petycjami, ale właśnie dla osób z poza Bydgoszczy proponował bym wprowadzić treść do tego serwisu - http://www.petycje.pl
    autor: maul
    07.07.2008 12:13 --.--.108.79
    Katal bardzo dobry pomysl,mysle ze nawet wystarczylo by taka liste zeskanowac.Formularz mozna tez na szybko zrobic,tylko co powinno byc w nim zawarte(Imie,Nazwisko,podpis,data.Cos jeszcze?)
    autor: zajawka
    07.07.2008 12:04 --.--.185.77
    Czy jest mozliwosc zeby rownez Emigranci podpisali sie na liscie poparcia ??? Jesli to jakis specjalny druczek jest, moglby ktos go wrzucic na stronke,kazdy by sobie wydrukowal i przeslal do znajomka w Bydgoszczy.Mysle ze duzo podpisow by sie uzbieralo.
    autor: katal
    07.07.2008 11:27 --.--.86.83
    donlipone,Stary Piotruch,fakt dziewczyna na TVN 24 tak właśnie mówiła.
    Lecz już tak nie powie bo był telefon z "miasta" w tej sprawie.Ot jaka szybka reakcja w ujemnym tego słowa znaczeniu.
    Chciał bym podziękować wszystkim mieszkańcom oś Leśnego,szczególnie tym starszym wiekiem za tak piękną i spontaniczną reakcję w obronie nazwy stadionu.
    Jesteście wspaniali.Zebrałem ok 80 podpisów,(od 8.00 do 16.00) i gros z nich to właśnie starsi ludzie.Nikogo nie trzeba było namawiać.Nazwa stadionu to dla nich świętość.
    Mam na "swojej" liście tzw. perełkę.
    Pan Adam Kuryło...więcej nic nie dodam.
    autor: Kosior
    07.07.2008 07:44 --.--.105.10
    Zauważyłem,że prawie wszyscy (prawie bo oprócz TV bydgoskiej)sprawozdawcy w transmisjiz Tamex Cup używali nazwy np. "...jak pięknie odremontowany jest stadion Zawiszy" czy "...zapraszamy na stadion Zawiszy".
    ps.
    ok. 13.30 kibice na Bartodziejach (namiot między Biedronką a rynkiem)mieli już prawie 200 podpisów na listach poparcia dla przywrócenia nazwy Zawisza.
    autor: Stary_Piotruch
    07.07.2008 05:53 --.--.94.88
    Właśnie na tvn24 zapraszali na jutrzejsze otwarcie lekkiejatletyki na stadion ZAWISZY,a nie miejski!!!
    autor: donlipone
    06.07.2008 17:04 --.--.86.83
    To protest pokoleń.Ogromny szacunek dla Seniorów kibiców,byłych zawodników WKS Zawisza i wszystkich tych z Państwa,którym nie obce jest słowo tradycja i przywiązanie.Łączmy się w proteście przeciwko absurdowi i decydowaniu jednostek.
    To nie jest dyktatura panie Dombrowicz! Vox populi!!!A z tym to już się starożytni liczyli.
    autor: Kosior
    06.07.2008 16:28 --.--.247.32
    sorry bydgoskiejpilce ;D
    autor: joypad
    06.07.2008 16:17 --.--.228.113
    ??
    autor: maul
    06.07.2008 16:08 --.--.247.32
    po[z]dro dla Maula za złożenie wniosku :D... Na GDAŃSKIEJ TYLKO ZAWISZA :)
    autor: joypad
    06.07.2008 13:45 --.--.135.184
    parodia,złośliwość debilizm to co wymyślił dombrowicz inaczej tego nazwać nie można.Nie ma takiej możliwości,żeby stadion Zawiszy nie nosił właśnie takiej nazwy.Ten stadion nie został wybudowany od zera tylko był zmodernizowany więc dombrowicz nie ma prawa nadawać nazwy jaka tylko mu się podoba.Dla przykładu galeria przy Klaryskach miala nosić nazwę Astoria szybka reakcja mediów wszelkiego rodzaju głosowania i Astoria się nie przyjęła bo Astoria kojarzy się z tą jedyną przy ul. Królowej Jadwigi tak jak jedyny jest stadion Zawiszy i czy dombrowicz tego chce czy nie to tak zostanie tak na marginesie w ramach protestu w bardzo prosty i legalny sposób błyskawicznie można zablokować miasto
    autor: snaker1866
    06.07.2008 13:09 --.--.207.173
    OGROMNY SZACUNEK DLA STOWARZYSZENIA"DZIEDZICTWO BYDGOSZCZY"!!!!DOSWIADCZENI,STARSI OBYWATELE NIE MOGĄ POZOSTAĆ OBOJETNI DLA PANÓW D I G!!!TAK SAMO JAK MY NIE DOPUSZCZĄ DO ZAWŁASZCZENIA HISTORII PRZEZ KOGOKOLWIEK!!!zainteresowanych odsyłam na strone http://www.bydgoskapilka.pl
    autor: dave
    06.07.2008 09:00 --.--.227.183
    Tak swoją drogą mam przed sobą oficjalne materiały dla dziennikarzy przygotowane przez IAAF i na wszystkich papierach poświęconych komunikacji na stadionie pisze ,,Zawisza Stadium".
    autor: maul
    06.07.2008 05:13 --.--.86.83
    Miękkifiut...radykalne,ale dobre rozwiązanie :D
    Kowalek,ludzie z zagranicy dzwonią(stara emigracja z czasów komuny) i pytają kto zmienił nazwę stadionu, dla czego i jakim prawem?
    A ty pieprzysz androny "...jak zwał tak zwał"?
    autor: Kosior
    06.07.2008 04:36 --.--.243.92
    Kowalek ( dajmy na to ,ze masz takie nazwisko ), przychodzi Twój ojciec do domu i mówi :
    - od dzisiaj nazywasz sie nie Kowalek tylko Miękkifiut ... pasi Ci takie rozwiązanie ??? może strajk walniesz co ??
    qrwa jak zwał tak zwał ... ręce mi opadają jak czytam takich debili.
    autor: Szyjas
    06.07.2008 03:54 --.--.94.88
    Ten napisik to sobie mogą wsadzić wiadomo gdzie.Ma być oficjalny napis nad wejściem STADION ZAWISZY i nie ma innej opcji!
    autor: donlipone
    06.07.2008 01:43 --.--.22.232
    kowalek ty idz sobie dalej na sportowa komarki ogladac as nie tu glos zabierasz. jest jakies info w sprawie transferow bo tylko slychac kto odchodzi
    autor: bolek BAN
    05.07.2008 20:06 --.--.177.51
    no to problem...qrwa zwal jak zwal dla nas to ZAWISZA !!! moze strajk walniecie i nie bedziecie chodzic ?? bo inna nazwa stadionu ,Panowie wyluzujcie !!!tez bym wolał nazwe Zawiszka ale qrwa nie robcie z igly widly
    autor: Kowalek
    05.07.2008 18:02 --.--.243.16
    poprawiam: oczywiście PO naszej stronie ich nie znajdą...
    autor: Stary_Piotruch
    05.07.2008 17:49 --.--.243.16
    Niestety, ale: czy jesteśmy w stanie dotrzeć do artykułów, wypowiedzi, że Grześkowiak chciał zorganizować Grand Prix na Zawiszy? Czyli, zasypać żużlem tartan - wtedy już - tak misternie przygotowany?
    Słowem - szukajmy ich błędów - bo o naszej stronie ich nie znajdą - bo ich nie ma
    autor: Stary_Piotruch
    05.07.2008 13:36 --.--.86.83
    Sorry,expresiak był z soboty.
    autor: Kosior
    05.07.2008 13:35 --.--.86.83
    tak jak już napisałem na forum.
    Umieszczenie po prawej stronie budynku stadionu napisu "ZAWISZA" to jeden z półśrodków,którego chwyta się duet D&G by w jakiś sposób naprawić swój błąd.
    Tani chwyt.A jeszcze to zdjęcie w piątkowym "expresie".Robotnicy montujący napis pod bacznym okiem seniora Milewskiego!
    Toż to kiczem i prostackim zagraniem na kilometr trąci.
    Informacja,że to Stadion Zawiszy im Zdzisława Krzyszkowiaka powinna znajdować się tam, gdzie jest napis Stadion Miejski.
    A Dombrowicz i Grześkowiak sami na własny koszt powinni tam go umieścić.Może straty finansowe z tego tytułu rozświetliły by nieco szare komórki tych panów.
    Od poniedziałku zaczynam akcję na rzecz nazwania Ratusza Miejskiego im. Gajowego Maruchy.
    Bez niczyjej zgody to zrobię,bo np. w/w Gajowego Maruchę lubię,cenię i podziwiam.
    Jeśli można Dombrowiczowi samowolnie zmieniać nazwy,to ja mam do tego prawo takie samo.
    Ps.
    Stary Piotruchu,dziękuję za życzenia i poZdrawiam.


    autor: Kosior
    05.07.2008 13:01 --.--.130.126
    kolega wiadomo ktory zafascynowany byl hydrotworem niesamowicie......i teraz na podobnym poziomie prezentuje wypowiedzi....widocznie niektórym sie nie zmienia....stadion byl jest i bedzie naszego ZAWISZY.......a i jeszcze cos do dave.....kolego temat Kretkowskiego walkowany byl juz kilkadziesiat razy i wlasciwie to tyle,a po drugie od tego jest forum i dany temat.po(Z)drawiam
    autor: tito-leicester
    05.07.2008 12:53 --.--.51.213
    Panowie mam taką propozycje żeby wysyłać maile do urzędu np. o treści ,, STADION ZAWISZY im.Zdzisława Krzyszkowiaka'' i sprawe nagłosnic na innych forach. Napewno da to im dużo do myslenia jak kazdy zacznie wysyłac. poZdro
    autor: Mario
    05.07.2008 12:47 --.--.105.10
    Kosior - spóźnione, bo spóźnione ale szczere powinszowania z okazji urodzin i okrągłej "czterdziechy".
    Mówią, że życie zaczyna się po czterdziestce...ale darekbyd nie jest tego najlepszym przykładem

    Teraz jeszcze kilka zdań nt. artykułu. Warto by zapytać też pp. D&G jaką w ogóle mają wizję rozwoju i budowy sportu w Bydgoszczy. Pamiętacie wizje Gronkiewicz-Waltz: Stadion Narodowy zbudujemy w Łomiankach za pieniądze uzyskane ze sprzedaży terenów Stadionu X-Lecia developerom?
    Stadion Miejski to nie tylko nazwa - to też możliwość wprowadzenia na stadion klubów podlegających Miastu kosztem likwidacji ich macierzystych, stadionów boisk itp.
    Brda oddana developerom, Chemik walczy o życie...inne kluby w opłakanym stanie a nowych nie widać.
    To jest tak, jakby chcieć zbudować w Bydgoszczy jeden wielki kościół za pieniądze ze sprzedaży z terenów tych pozostałych.
    Wydaje mi się też, że maile do ratusza niewiele wskórają (vide odp. p. Grześkowiaka)odpowiedzą na okrągło i każą sobie jeszcze podziękować.
    Wiem, że to jest trudne, ale trzeba to załatwić spokojnie. Wyzwiska i malowanie ścian, a niedajboże Stadionu Zawiszy dostarczy im tylko argumentów, że to "łobuzy" chcą zmienić nazwę Stadionu. Panowie na etatach urzędników tylko na to czekają. Myślę, że jest wiele autorytetów, które mogą poprzeć np. list otwarty czy inny rodzaj apelu, a których zlekceważenie będzie po prostu skandalem.
    ps.
    czy nie uważacie, że niezłym miejscem dla developerów jest działka na której stoi Ratusz?

    autor: Stary_Piotruch
    05.07.2008 11:22 --.--.86.83
    Do darekbyd:Ja mam lat 40,w kwietniu skończyłem,więc nie pierdol mi głupot o kibicowskim stażu.I weź nazwiskami nie wyjeżdżaj,bo akurat Modracki wrażenia na mnie nie robi.
    Tyle ode mnie.
    autor: Kosior
    05.07.2008 10:29 --.--.207.173
    Panowie dzialacze...Krzysztof Kretkowski nie jest zawodnikiem Wisły Płock i chetnie zagralby w Zawiszy!!!Uwaza ze to wciaz znana"marka" pilkarska w kraju!!nie czekajcie,ten chlopak wiele potrafi a wymagan nie ma wiekszych...wiem bo rozmawialem z nim!
    autor: dave
    05.07.2008 07:20 --.--.185.77
    Na obiektach przy ulicy Gdanskiej 163 trenuja i graja pilkarze i lekkoatleci Zawiszy.Inne sekcje to rowniez Zawisza a nie jakis Miejski Klub Sportowy! Wiec stadion MUSI byc ZAWISZY a nie miejski!!!
    autor: katal
    05.07.2008 05:30 --.--.117.74
    Stadion jest nasz i każdy o tym wie. A prezydenci przychodzą i odchodzą i chcą żeby coś po nich zostało, jak w przypadku KON.DOM-a !!!
    Odnośnie miejsc rozgrywania przez Zawiszę spotkań w roli gospodarza, to w Bydgoszczy było ich wiele:
    Pierwszy oficjalny mecz w klasie B, rozegrany został w Niedzielę 6.4.1947 z rezerwami Gwiazdy 8:2(4:2) na Stadionie Miejskim (czyli obecnym Polonii).
    W tych pionierskich latach Zawisza grał w następujących miejscach:
    1947 - St. Miejski
    1947/48 - Boisko Świtały (czyli obecny obiekt Gwiazdy !!!)
    1948/49 i 1949/50, w.50 - znowu St. Miejski
    1951 - St. Miejski i Boisko Świtały oraz możliwe że jakieś spotkania w roli gospodarza na boisku przy ulicy Północnej !!!
    1952 - początek sezonu w roli gospodarza zespół rozgrywał w Toruniu, sic !!! potem St. Miejski i na oddanym do użytku w 1951 - stadionie bydgoskiej Brdy.
    w 1953 rusza budowa stadionu przy ulicy Gdańskiej !
    w 1955 ma miejsce uroczyste otwarcie stadionu i od tego momentu Zawisza jest tam tylko jedynym gospodarzem !!!
    w 1966, Niedziela 9.X w ramach propagowania piłki nożnej, Zawisza jako gospodarz na stadionie Kujawiaka w Włocławku, podejmuje w meczu I ligi - sosnowieckie Zagłębie pokonując je 3:0 po bramkach Szaryńskiego i Pieszki x2.
    Na początku lat 70-tych rusza przebudowa stadionu i w związku z tym Zawisza wiosną 73 gra na stadionie Polonii a jesienią 73 i dwukrotnie wiosną 74 na Brdzie.
    30.10.2004 ma miejsce pierwszy mecz o ligowe punkty przy jupiterach, z Sadownikiem Waganiec 2:1(0:1).
    No a potem, to wszystko jeszcze świeża historia !
    2005/06 - niektóre ze spotkań na Sielskiej w Fordonie.
    W sezonie 2006/07 (sierpień) jako gospodarz na Stadionie Chemika.
    Jesienią 2007 na Słowiańskiej oraz dwa razy na sztucznej nawierzchnii przy Gdańskiej.
    Wiosną 2008 ponowny powrót po wielu latach na boisko Gwiazdy !!!
    Praktycznie nie ma w Bydgoszczy obiektu na którym nie występowali nasi piłkarze.
    Ale teraz to powracamy na Gdańską i mam taką nadzieję że zostaniemy w tym miejscu już na zawsze !!!
    autor: kibol70
    05.07.2008 05:03 --.--.196.110
    *sorry za błędy-literówki
    autor: asdeq
    05.07.2008 05:00 --.--.196.110
    decyzja o zmianie nazwy co najmniej bzdurna, nie mam pojęcia co chiał osiągnąć Dombrowicz poprzez ten idiotyzm. Stadion Zawiszy to bydgoska tradycja, o którą należy walczyć. zupełnie nie rozuiem po co i ku czemu to ma służyć. przecież spokojnie mogła być sobie nazwa Stadion Miejski Zawisza. ale widać, że ktoś tu robi na złość, a szkoda, bo po sukcesie i awansie, powinny być wysyłane sygnały przyjaźnie i współpracy, a nie złośliwości..
    autor: asdeq
    05.07.2008 04:52 --.--.161.72
    A MY zaczynamy jutro.
    autor: sympatyk
    04.07.2008 17:59 --.--.203.245
    pan d... uważa sie nie wiadomo za kogo...;/Próbuje jakos zaistniec w Bydgoszczy ae to juz nie długo bo i tak o nim wszyscy szybko zapomną bo tak na prawde on nic dla Bydgoszczy nie zrobił dobrego . ZAWISZA BEDZIE NA GDAŃSKIEJ.A jak stanie sie tak ze ten smieszny chemik bedzie miałna naszym stadioni grać to na to też nie możemy pozwolić.Niech spierdala** na gwiazde sobie grac a nie u nas.A odbiegajac od tego zamieszania to nie wiem czy cos sie juz dzieje w drużynie czy co? Bo inne druzyny z naszej lili juz zaczely przygotowania do sezonu, a MY...?
    autor: 19david46
    04.07.2008 17:50 --.--.85.50
    nie wiesz bo pare lat temu miales Zetkę w dupie i co, teraz się obudziłes?
    autor: fordoniak
    04.07.2008 17:07 --.--.152.209
    do Macieja i Kosiora: Kibicowałem Zawiszy jak was nie było jeszcze na świecie, a z Mariuszem Modrackim chodziłem do tej samej klasy. Być może niesłusznie uwierzyłem w Hydrobudowę, przyznaję się do błędu, ale naprawdę nie wiem, dlaczego lekkoatleta ma Zetkę na żółtym tle, a piłkarz na białym i jak ma się to wszystko do jednego klubu i jednej tradycji?
    autor: darekbyd
    04.07.2008 16:11 --.--.86.83
    Szyja,Konstanty to teraz gwiazda "poranna"
    programu dla tłuków "Kawa czy herbata".
    No bo kto do k...nędzy ogląda TV o szóstej rano? :D
    Gdyby nie dzisiejsza "bulwarówka" tzw."express bydgoski" za Chiny Ludowe nie wiedział bym,że ten animator zmian nazw stadionów tam występował:D


    autor: Kosior
    04.07.2008 16:04 --.--.86.83
    pamiętam "komentarze" darekbyd z czasów hydrobudowy.Dla tego nie reaguję.Bo nie ma po co.
    autor: Kosior
    04.07.2008 15:25 --.--.210.56
    darekbyd a ty na Zawisze chodzisz od pól roku czy jestes tylko przyjebany dziwolągu?Qrwa przez takich jak ty są blokowane komentarze
    autor: Maciej
    04.07.2008 15:21 --.--.85.227
    nasz "gospodarz miasta" to kretyn nie z tej ziemi... zero szacunku dla tradycji i ludzi!! najprosciej mozna to porownac do slow slynnego konononowicza (nie bedzie niczego :P ) tyle, ze chodzi mi o "sztame" miedzy UM a Kibicami bydgoskiego Zawiszy... mialo byc tak pieknie a jak zwykle wyszlo zupelnie inaczej :/ teraz wiem juz na pewno ze nigdy nie bedzie miedzy "nami" porozumienia. szkoda tylko ze traci na tym nasz ukochany klub... znowu jest pomijany i lekcawazony przez wladze naszego miasta. i do tego jeszcze ta sprawa z chemikiem. jak dla mnie w ostatecznosci moga tam grac ale w zaden sposob nie zasluguja na to by przy ulicy gdanskiej 163 znajdowal sie ich baner! mam nadzieje ze UM sie opamieta i podejmie oczekiwane i wlasciwe kroki w sprawie nazwy naszego stadionu... "bilismy" sie z nimi juz nie raz o niejedna rzecz i teraz tez tak bedzie!! ZAWISZA TO MY!!

    a tak na koniec to chcialem tylko jeszcze dodac:
    "Proste jak pie*dolenie! Zawisza byl jest i bedzie!!"

    po[z]dro!!
    autor: Gonzi FOR[z]DON
    04.07.2008 13:32 --.--.213.31
    ok nosi mnie to jeszcze coś skrobne ...
    zobaczcie jak jednostka może skomplikować sprawe - jednostka czytaj dombrowicz
    pomału zaczynało sie "układać" na lini kibice - miasto ...
    i jedna GłUPIA decyzja czyni następny konflikt , czemu miała służyć zmiana nazwy ??? moze żeby w przyszłosci mozna bylo zmienić na Stadin Miejski im. kostka dombrowicza ?? tfu,tfu na psa urok
    prezydencie troszke umiaru w Twych władaniach , zyczę też opamietania bo kto od miecza wojuje od miecza padnie ...
    autor: Szyjas
    04.07.2008 13:32 --.--.200.197
    http://www.bydgoskapilka.pl/aktualnosci.php?p=1070 zobaczcie to :/
    autor: ZaBy
    04.07.2008 11:41 --.--.86.83
    Dzisiaj w kiosku miałem rozmowy z wieloma panami po sześćdziesiątce,zdarzali się też i starsi.
    Wszyscy jednym głosem(broń Boże nie naprowadzani przeze mnie)mówili o zmianie nazwy jak o czymś podłym.
    Wspominali młode lata spędzane na Stadionie Zawiszy.
    Prace przy budowie.Służbę wojskową na tym obiekcie.Wspólne spotkania towarzyskie np z Andrzejem Brończykiem czy innymi wielkimi sportowcami WKS'u.
    Każdy z nich nazywał ten stadion jego prawowitym imieniem.
    Ci ludzie nie wyobrażają sobie innej nazwy dla tego obiektu.
    Obiecali,że wesprą młodszych kibiców,szanujących tradycję, jak tylko będą mogli.
    Czy taki Dombrowicz nie widzi,że to nie protestują tylko "młodzi gniewni",że jest to protest pokoleń?
    Chylę czoła dla tych wspaniałych bydgoskich seniorów,którzy tak samo reagują jak młodsi kibice.
    Na prawdę w tym proteście jesteście nam Państwo nie zbędni.
    autor: Kosior
    04.07.2008 10:21 --.--.183.62
    Tyle się tutaj pisze o tradycji, o wszystkich sportowcach Zawiszy, ale jak się ma do tego fakt, że jedni sportowcy noszą na piersi Zetkę na żółtym tle, a inni na białej? Nazwa Zawisza to świętość, ale czy nie jest świętością godło Zawiszy dla wszystkich sportowców takie same? Pod jakim godłem odnosiliśmy największe sukcesy w piłce pod koniec lat 80-tych? Jaki herb klubu widnieje aktualnie na budynku trybuny B, na holelu? Bijemy się o Stadion Zawiszy, ale jeśli chodzi o herb, to nie ma dla nas znaczenia słowo tradycja?
    autor: darekbyd
    04.07.2008 08:32 --.--.57.113
    http://sportowabydgoszcz.pl/index.php?go=news&id=4 062
    chociaż ktoś coś słusznego napisał
    autor: 89/90
    04.07.2008 07:50 --.--.133.126
    Dzis widziałem po prawej stronie na głównym budynku od ulicy pod herbem Zawiszy jest napis ZAWISZA wiec:
    Bydgoski stadion miejski z herbem i napisem ZAWISZA -jest
    autor: wzgorze
    04.07.2008 06:58 --.--.198.60
    Dobrze ze D&G nie udzielaja sie w miescie naszych rywali za miedzy bo by sie okazalo ze nie Torun jest slawny przez Kopernika, tylko Kopernik jest slawny bo jest z Torunia :)
    autor: sobi
    04.07.2008 03:06 --.--.89.49
    Panie prezydencie... co da panu osobiście zabranie nam ukochanej Nazwy? Zabranie wbrew wszystkim i wszystkiemu.... Po co te prowokacje, niepotrzebne konflikty? Nie lepiej dać spokój idiotycznym pomysłom i spokojnie dać wszystkim cieszyć sie z awansu naszej kochanej drużyny i z fajnego stadionu? Czy w Bydgoszczy juz nigdy nie będzie normalnie? A co powiedzą kibice przyjezdni... zapytaja sie przechodnia jak dojechać na stadion ZAWISZY i co? On odpowie że nie wie bo chyba nie ma stadionu ZAWISZY i niech zerknie na miejski? pana żądzenie z czasem dobiegnie końca i co dalej... zostawi pan po sobie zdeptana tradycję? Kto do cholery jasnej pana wybrał!!!!!!!!! pan sam????? czy my mieszkańcy BYDGOSZCZY???????? czas się k... przebudzić z tego euforycznego letargu spowodowanego Mistrzostwami i zejść na ziemie bo po następnych wyborach zostanie tylko wspomnienie że jest pan tym który zniszczył to co kochaja kibice tego miasta... i nikt nie będzie pamietał że to własnie za pana żądów został zbudowany stadion, ale że to pana dzieło bezgranicznej głupoty i checi udowodnienia wszechwładzy na szczeblu wojewódzkim!!!!! Ja sam wiele lat trenowałem na ZAWISZY i aż ręce opadaja jak sie patrzy na to co pan wyczynia... Może zmienimy panu nazwisko z dombrowicz na Stalin? On tez miał gdzies co ludzie powiedza bo on wiedział najlepiej... przeciez to żadna różnica czy d czy s... prawda? to tylko nazwa... w innym przypadku pośmiałbym sie z tego zartu ale teraz naprawdę nie jest mi do smiechu... to wszystko
    autor: adam.reimus
    04.07.2008 02:32 --.--.85.29
    ... Według Panow D&G, hehe przez przypadek wlasnie zrozumialem co to za duet... czyt. D&G :) miasto chyba promuje Zawisze i stadion miejscki promuje Zawisze? Normalnie ReNce.
    autor: sobi
    04.07.2008 02:30 --.--.85.29
    Jak ktos napisal list od Pana Grzeskowiaka to jeden belkot. Przypomina mi on rozmowe z moja... matka :) Ja o Rzymie, Ona o Krymie :) Do tego co koledzy napisaliscie dodam jeszcze tylko jedno. To Zawisza, sportowcy Zawiszy, stadion Zawiszy itd PROMUJE BYDGOSZCZ, a nie na odwrot!!! Wedlug Panow D&G
    autor: sobi
    04.07.2008 01:54 --.--.137.198
    Może mi ktoś napisać jaki cel miało up...elenie tej ściany tak jak to widać na zdjęciu wklejonym przez Bujakamana?
    autor: sympatyk
    04.07.2008 01:17 --.--.218.16
    http://i32.tinypic.com/syl2qx.jpg
    autor: bujakaman
    03.07.2008 19:31 --.--.233.165
    Nie ma innej opcji niż ta aby ten stadion miał w nazwie człon ZAWISZA. Przychodzę na ten stadion od 1972 roku (dożynki) Od 1975 na lekką atletykę a od 1976 na piłkę nożną. Dzięki że ludzie przypomnieli sobie teraz że ZAWISZA to nie tylko piłka nozna ale też inne dyscypliny. To też Teresa Ciepły Zdzisław Krzyszkowiak Staszek Wołodko Andrzej Szajna Olgierd Ciepły Mirek Kużma Adam Kożlik Mirek Piotrowski i cała rzesza innych sportowców którzy odnosili swoje sukcesy w koszulce z napisem ZAWISZA na piersi. To prawda były wyjątki że czasem nie mieli na sobie koszulek ZAWISZY... ale tylko dla tego że byli w tym czasie odziani w koszulki z Orłem na piersi i bronili barw narodowych!!! Poza tym wielu młodych nie wie o tym że wśród honorowych obywateli Bydgoszczy jest tylko jeden sportowiec. To jest śp. Teresa Ciepły która aż do smierci pozostała wierna barwom ZAWISZY...
    autor: altaica
    03.07.2008 18:23 --.--.145.123
    Co do maila Grześkowiaka - inwestowanie w stadion Zawiszy (czy tam Miejski) przez miasto nie jest bynajmniej jeszcze wyrazem szczególnej sympatii do SP Zawisza. Cała przebudowa związana jest z LA, wymogi UEFA z ewentualnymi meczami reprezentacji.A gdzie troska o ligowy futbol. Brak piłki na najwyższym poziomie w Bydgoszczy przez 10 lat, to po prostu wstyd dla 360 tys miasta, a inwestowanie w piłkę to zwykły "rozsądek marketingowy", a nie jakaś łaska. Osobiście bardzo ciesze się z tej przebudowy, na stadionie bywałem w jej trakcie co parę dni. Po tej przebudowie władze miasta powinny mieć faktycznie duży plus u kibiców. Tym bardziej szkoda, że na koniec inwestycji upór prezydenta, (uważam, że Grześkowiak też jest za nazwą Zawisza, tylko nie ma wyjścia i firmuje swoim nazwiskiem widzi mi się szefa) powoduje takie napięcia. Jeżeli wszyscy w koło mówią mi, że nie mam racji, to ja się zastanawiam 10 razy czy oni czasami nie mają racji.
    Kibice Zawiszy oczekują tylko jednego - poszanowania tradycji. Niektórych rzeczy nie da się przeliczyć na pieniądze.
    Całą tą sytuację z nazwą stadionu można by określić mianem politycznego samobója ze strony prezydenta, albo jak kto woli:
    "jak przekuć sukces w PORAŻKĘ".
    Dzisiaj w przededniu startu II ligi nie zastanawiamy się jak zapełnić w czasie meczów 20 tysięczny stadion ludźmi, tylko dlaczego on nie nazywa się tak jak
    tego wszyscy oczekują. To jest pomysł ratusza na zbudowanie klubu, który ma grać za parę lat z Wisła Kraków?
    Grześkowiak jednym tchem wymienia zasługi miasta dla Zawiszy, jednak ani słowem nie argumentuje dlaczego jego zdaniem nie można POGODZIĆ w nazwie stadionu jego charakteru miejskiego i nazwy Zawisza - dla tysięcy bydgoszczan świętej. Ja bym chciał jednak usłyszeć taki argument, oczywiście odpada: "no bo tak". Nazwa ZAWISZA dla wielu ludzi jest rzeczą zbyt ważną.
    autor: Irizar
    03.07.2008 16:59 --.--.227.22
    Dombrowicz i Grześkowiak - grabarze historii i tradycji w sposób szczególny pojmują promocję Naszego miasta " Zawisza to 62 letnia historia miasta to wizytówka Bydgoszczy to okno na Polskę.Mali ludzie próbują wymazać wspomninie o osiągnięciach i sukcesach kilkuset sportowców działaczy trenerów.
    Wymazuja wspomnienia kilkudziesięciu tysięcy kibiców. Co na to bydgoscy politycy - parlamentarzyści, radni? Co na to prasa - dziennikarze ? Co na to my kibice ? Czy musimy akcepptować szalone pomysły ludzi któzy dzisiaj piastują stanowiska a jutro nikt o nich nie bedzie pamietał. Młodzi kibice Zawiszy okazali sie strażnikami historii klubu miasta protestując na meetingu . Czy w demokracji kibice nie mają nic do powiedzenia ?? Apeluję o wspólny protest i zwycięztwo. Przy ul.Gdańskiej 163 od 62 lat znajduje się stadion Zawiszy Bydgoszcz i tak musi byc !!
    autor: GeorgeBest1946
    03.07.2008 16:55 --.--.86.83
    Po przeczytaniu maila,którego dostał Uszollo normalnie mnie zatkało.
    Też pamiętam mecz z Górnikiem,bo chociaż byłem 9 letnim bajtlem takie rzeczy zostają w pamięci do końca życia.
    W ogóle co ma wspólnego jedno z drugim?
    Grześkowiak zachowuje się tak,jakby to on był z ramienia Miasta najszczerszym darczyńcą oraz głównym animatorem przebudowy stadionu ZAWISZY.
    I oczywiście oczekuje pochlebstw,a co za tym idzie podziękowań.
    Pytam jeszcze raz. Co ma przebudowa wspólnego ze zmianą nazwy obiektu?
    Czy za własne pieniądze Dombrowicz i Grześkowiak go modernizowali i przebudowywali,że mają teraz prawo nazywać go jak chcą?
    Bełkotliwe i nie mające nijakiego sensu tłumaczenia są w tym mailu.
    Czyż prezydent nie ma obowiązku słuchać tego czego domaga się gros mieszkańców grodu nad Brdą?
    I na koniec.Nawet taki reżim jak komunistyczny uszanował nazwę ZAWISZA dla Naszego stadionu.
    Kibice,którzy odeszli z naszych szeregów.Zasłużeni nieżyjący,wielcy sportowcy WKS Zawisza:Brończyk,Teresa Ciepły,Krzyszkowiak w grobie się przewracają.
    Na szczęście zostało wielu wychowanków WKS'u oraz oddanych kibiców,którzy domagać się będą powrotu do prawowitej,pierwotnej nazwy.

    autor: Kosior
    03.07.2008 16:10 --.--.103.174
    Czytam te komentarze i tak się zastanawiam co na ten temat myśleć...

    Racja jest jedna i oczywista: TO JEST STADION ZAWISZA!

    Ale co z tym fantem zrobić, bo iść na wojne z Grześkowiakiem i Kostkiem to teraz samobójstwo. Może w tym przypadku to nie My musimy iść w pierwszym szeregu tylko zgrabnie pokierować działaniami innych w tej walce. Mamy za sobą -co dziwne- media w tym Wybiórczą z Borakiewiczem na czele, za nami są historyczni zawodnicy Zawiszy-myśle, że rodzina p. Krzyszkowiaka mogłaby bardzo pomóc w naszej walce, to samo p. Brończyk, Teresa Ciepły, listy tych osób mogłyby podziałać na naszą korzyść! To samo rada miasta jest w większości na TAK! Zarząd SP i CWZS też ciągle mógłby meczyć prezydentów, aż ulegną ;) A my pokażmy swoje zdanie w taki spokojny sposób jak ostatnio na stadionie, pokażmy, że z nami też można rzeczowo rozmawiać bo WSZYSTKIE argumenty są po naszej stronie!

    TYLKO ZAWISZA :)
    autor: TM
    03.07.2008 15:41 --.--.93.182
    Panowie, wysłałem wczoraj maila do Macieja Grzeskowiaka, dzisiaj dostałem odpowiedź z prośbą o opublikowanie go tutaj. Oto treść: '...Szanowny Panie!

    Mam tylko nadzieje, że kibice Zawiszy nigdy nie zapomną też komu miasto ten stadion przekazuje w zarządzanie, który klub piłkarski chce wspierać, kto decyduje się przeznaczać dodatkowe środki na szkolenie dzieci i młodzieży przez sp Zawisza… i mógłbym tak długo, też jestem fanatycznym kibicem piłkarskim i też marzę, jak wielu bydgoszczan o ekstraklasie i emocjach takich, jakie zostały naszych sercach po na przykład pamiętnym meczu Zawisza – Górnik.
    A poza wszystkim – przyszło Wam kiedyś do głowy, żeby zamiast ciągle się obrażać i krytykować powiedzieć DZIĘKUJEMY – na przykład za odwagę w podjęciu decyzji o przebudowie stadionu, za to, że szatnie cale zaplecze są zgodne z wymogami UEFA, że chcemy dodatkowe środki przeznaczyć na podgrzewaną murawę, choć przecież nie jest ona potrzebna w nowej drugiej lidze. Chcemy na piłkę nożną, choć o podobne wsparcie proszą też działacze innych dyscyplin….
    Ale o tym wszystkim przecież nie trzeba Wam pamiętać…

    A poza wszystkim dziękuję, że jesteście, z waszą pasja i miłością do klubu… do zobaczenia na meczu ekstraklasy Zawisza Bydgoszcz – Wisła Kraków… to już niedługo, kilka lat…. 
    Jeśli uda nam się zgodnie współpracować

    Serdeczne pozdrowienia dla Pana i kolegów, jeśli może Pan przekazać treść odpowiedzi pozostałym to poproszę, przepraszam, ale nie będę miał czasu na odpowiadanie na wszystkie wasze maile

    Maciej Grześkowiak....'



    autor: uszollo
    03.07.2008 15:33 --.--.105.21
    Moja propozycja jest tylko jedna:
    Stadion Zawiszy Czarnego w królewskim mieście Bydgoszcz !!!
    autor: kibol70
    03.07.2008 14:47 --.--.86.83
    Co do komentarza Irizar'a i odniesienia się w nim do sprawy Chemika i deweloperów,całkowita zgoda.
    Sprawa sprzedaży gruntów może mieć "drugie dno".
    Pod pozorem troski o Chemik,mogą kryć się różne sprawy.I to sprawy jak najmniej z tą troską związane.
    Nie uznaję żadnych kompromisów w sprawie nazwy stadionu przy ulicy Gdańskiej 163!
    Nazwa "Stadion Zawiszy im.Zdzisława Krzyszkowiaka" i koniec!
    Kto ma gówno, nie pojęcie w temacie tradycji jest troglodytą i nie powinien piastować żadnych państwowych ani nawet społecznych urzędów.
    A jeśli to kwestia prywaty czyli osobistych korzyści,to już sprawa dla prokuratora.
    Pamiętaj kibiców bydgoskiego Zawiszy nic nie jest w stanie powstrzymać,kiedy widzą słuszność sprawy o którą toczy walkę.
    A dali tego dowód nie raz i nie dwa.

    autor: Kosior
    03.07.2008 14:30 --.--.235.197
    Stadion miejski!!! O żal to jest stadion Zawiszy, nie jakiś "miejski".
    Jak chcą stadion miejski to niech wybudują go sobie.Niech się leczą na głowe.

    Po[z]dro
    autor: Ozie
    03.07.2008 12:26 --.--.247.48
    Panie i Panowie!Moje zdanie brzmi:Stadion Zawisza im. Zdzisław Krzyszkowiaka w Bydgoszczy ( NAPISU "w Bydgoszczy" nie oczekuję bo to jest jasne,że dana osoba jest na stadionie "w Bydgoszczy" skoro tu przybyła!Nie musicie się ze mną zgadzać!!!Nie może być nazwy "bydgoski stadion miejski"!!!Może bym poszedł na kompromis gdyby Nasz Prezydent ( nie wszystkich ) zaproponował:STADION MIEJSKI ZAWISZA im. Zdzisław Krzyszkowiaka w Bydgoszczy ( i znowu "w Bydgoszczy" nie musi być napisane na "GłóWNYM WEJŚCIU NA STADION")!!!POMYśLMY PANIE I PANOWIE!Przykład niech będzie z Poznania:Stadion Miejski "KKS Lech" Poznań!!!Weźmy pod uwagę,że to my "kibice" jesteśmy częścią tej drużyny która jest wierna nawet najdalszym wyjazdom swoje ekipy i nie ma "blamażu" jeśli weżniemy pod uwagę ZACHOWANIE!!!Tak niewiele trzeba, aby "Zawisza" znalazł się w oficjalnej nazwie stadionu.Jest to priorytet dla kibiców, a powinien być dla "włodarzy miasta Bydgoszczy" więc, Panie i Panowie upominamy się o swoje!!!Pozdrawiam i liczę na zrozumienie!!!
    autor: krzysek78@wp.pl
    03.07.2008 12:03 --.--.243.16
    Sorry, ale nie mogę się powstrzymać - oto co znalazłem na: http://miasta.gazeta.pl/bydgoszcz/1,35596,1204031. html#more

    Pierwsze moje wspomnienia związane z Bydgoszczą sięgają dzieciństwa, a więc czasów sprzed II wojny światowej.Wtedy jeszcze nie mieszkałem w mieście nad Brdą, ale w Grabowie, 20 km od Ostródy, która była już niemiecka. Z Bydgoszczy przyjeżdżali wtedy do gospodarzy na wieś krewni albo znajomi, którzy chcieli odetchnąć od wielkiego miasta. Z bydgoskimi dziećmi chodziliśmy wtedy nad rzekę i prowadziliśmy wojnę na kamienie z dziećmi niemieckimi.

    Po wojnie, gdy siedziałem już w sporcie, trafiłem do Warszawy. W 1953 roku dostałem propozycję z Pomorskiego Okręgu Wojskowego, aby przenieść się do Bydgoszczy. Natychmiast się zgodziłem, bo zyskiwałem 5-6 godzin dziennie na treningi. Tyle bowiem czasu zajmowały mi dojazdy tramwajami na Bielany.
    W Bydgoszczy miałem idealne warunki do treningu. Mieszkanie na Sosnowej *) na Os. Leśnym, bliziutko stadionu. Wtedy było tam tylko Makrum i od razu las. Praktycznie budowałem stadion Zawiszy, bo wtedy stał tam tylko jeden barak. I to w tym miejscu odniosłem największe sukcesy: podwójne mistrzostwo Europy na 5 i 10 km.

    W 1977 roku musiałem się przeprowadzić. Wyniosłem się do Warszawy, gdzie zginąłem wśród wszystkich wielkich bonzów, a w Bydgoszczy... Hmm, pamiętam, że byłem tak popularny, że jak jechałem samochodem, to każdy chciał mnie dotknąć i wracałem do domu poplamiony.

    Bywam w Bydgoszczy, odwiedzam Stare Miasto i trzeba przyznać, iż wszystko tu tak się szybko zmienia, że trudno odszukać miejsca, w których się kiedyś bywało. Bydgoszcz zawsze będzie moim miastem, bo tu przeżywałem najpiękniejsze chwile mego życia. Były też i zawody, ale o tych lepiej nie pisać.

    *) obecnie Czerkaska


    autor: Stary_Piotruch
    03.07.2008 08:46 --.--.220.221
    Z tą nazwą to "rajcy" popłynęli i to do tego pod prąd. Zarówno pan D jak i G traktują tą inwestycję jak prywatę wzorując się niby na "zachodzie". Prezydent został wybrany przez bydgoszczan a gdzieś ma uchwały rady miasta i głos społeczeństwa. Proponuje temu panu iść za ciosem póki słoneczko w glackę przygrzewa i wszystkie stadiony w mieście podciągnąć do rangi miejskich ...a jak. Jak komuś związanego niby z tym miastem tak łatwo przychodzi brak poszanowania dla tradycji, bo chyba tych dwoje rajców nie traktuje występów sportowców na stadionie Zawiszy jako wielka łaskę. Jeszcze trochę to się okaże że to nie stadion tylko muzeum. Co do Chemika to plany mają inne - m.in na boisko trawiaste z trybunami na 3tys. a i to z całym kompleksem, tylko że "rajcy" chcieliby kasę za stadion dla siebie...ale to inna bajka. Prawda jest taka że dla młodzieży niewiele się robi by mogli później rozwijać się w Bydgoskich klubach, lepiej wydać kasę na 2 imprezy w roku z pompą i się na nich pokazać niż wybudować boiska na osiedlach.
    autor: kris
    03.07.2008 08:41 --.--.217.84
    CAŁA BYDGOSZCZ NIECH USŁYSZY-STADION ZAWISZY TO STADION ZAWISZY !!!!!!
    Bardzo fajna była ta akcja z płótnami rozwieszonymi po całej Bydgoszczy...może by teraz taka sama akcja ale w walce o nasz stadion???
    autor: manager1946
    03.07.2008 08:21 --.--.105.10
    i już ostatni cytat:

    - To będzie obiekt strategiczny dla polskiego sportu - mówi zastępca prezydenta miasta Lucyna Kojder-Szweda. - Podczas ostatniej wizyty z prezydentem Konstantym Dombrowiczem w Warszawie udało nam się załatwić u odchodzącej minister sportu Elżbiety Jakubiak dodatkowe 1.714.000 złotych na Zawiszę. Środki, które dzięki temu „uwolni” miasto z zadania, zainwestujemy w obiekty sportowe przy ul. Gdańskiej. Przejęty od wojska kompleks sportowy, to finansowa studnia bez dna. Dlatego każde dodatkowo pozyskane środki z Ministerstwa Sportu, o które cały czas zabiegamy, przeznaczymy na rozbudowę Zawiszy. To nie jest obiekt, który budujemy na jedne mistrzostwa świata juniorów w lekkiej atletyce, ale dla pokoleń, dla setek dzieci i młodzieży codziennie tam trenujących.


    autor: Stary_Piotruch
    03.07.2008 07:55 --.--.105.10
    - Jeśli będziemy mieli gwarancje, że w ciągu dwóch-trzech lat do Bydgoszczy przyjedzie narodowa reprezentacja, postaramy się zbudować na stadionie Zawiszy podgrzewaną płytę - przyznaje Maciej Grześkowiak, zastępca prezydenta Bydgoszczy.

    ...i jeszcze

    W marcu na konferencji trenerów będzie obecny w Bydgoszczy Leo Beenhakker. Jeśli otrzymamy zapewnienie, że w ciągu najbliższych dwóch lat reprezentacja narodowa przyjedzie do Bydgoszczy, albo możemy realnie myśleć o meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata, podejmiemy wszelkie starania, aby na Zawiszy zamontować podgrzewaną płytę - deklaruje zastępca prezydenta.

    więcej: http://stadiony.net/news.php?n=1354


    autor: Stary_Piotruch
    03.07.2008 07:49 --.--.181.74
    Prezydent juz wielokrotnie w swojej karierze dał ciała i daje ponownie. Jak można być tak krótkowzrocznym i cynicznym. Cała Polska i nie tylko wie, że na Gdańskiej jest i był Zawisza. Taka nieudana próba wykożystania swojego stanowiska do zniszczenia historii może miec obosieczny zasięg. Wiem, że tysiące ludzi udziela poparcia dla umieszczenia w nazwie nazwy Zawisza i D przegra z kretesem.
    autor: mt
    03.07.2008 07:31 --.--.203.245
    Bedziemy walczyć o Zawiszae , bo musimy te wszystkie działania mogą doprowadzić do tego że pan d...... zarzadzi aby śmieszny chemik tez grał na naszym stadionie a pan d........ sprzeda sobie tereny obecnego stadionu chemika i bediz mial kase . Trzeba mu przeszkodzic ,nie pozwolic zeby ktos oprucz Zawiszy grał na naszym stadionie . Tylko jak narazie nikt nie ma pomysłu jak przekonać pana d...... Heh nie wiem czy to by pomogo można by zebrac się na starym rynku i protestowac przed oknami gabinetu pana d.......... ale nie wiem czy to dobry pomysł. Jak ktos ma inny pomysł to pisać
    autor: 19david46
    03.07.2008 07:07 --.--.68.10
    Będziemy walczyć o nazwe naszego bydgoskiego stadionu
    autor: 19[ZAwisza]46
    02.07.2008 18:35 --.--.24.125
    za wklad w wybudowanie stadionu szacunek ale za ta nazwe to kopa w dupe kurwa conajmniej Kazdy kto bedzie szedl na mecz bedzie mowil ze idzie na Zawisze a nie na stadion miejki a pan prezydent pewnie chcialby by sie nazwywal stadion im konst.dombr Proponuje referendum na naszej str co do tego czy czlon Zawisza powinien byc w nazwie
    Glosuje na tak
    autor: lama
    02.07.2008 18:30 --.--.124.104
    Moim zdaniem zmiana nazwy to jest dopiero początek planu. To jest przymiarka do likwidacji stadionu Chemika i przeniesienia tego zespołu na stadion ...MIEJSKI.
    Pominąć nie da się faktu, że murawa w naszym klimacie nie wytrzyma gry 2 zespołów seniorskich (+ juniorzy i rezerwy Zawiszy ) i po miesiącu będzie przypominała kartoflisko. Owszem, są stadiony miejskie, na których grają 2 zespoły, ale w innym klimacie, gdzie okres wegetacji jest o kilka miesięcy dłuższy.
    Komuś (jakimś deweloperom) bardzo zależy na terenach pod stadionem Chemika i prawdopodobnie zrobi wszystko, żeby dopiąć swego. Z tego co wiem rada miejska jeszcze nie zmieniła planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów Chemika na mieszkaniówkę. Jeżeli nie jest jeszcze za późno warto temat drążyć, ale uważam że protest powinien przyjmować "pokojowe" formy.
    Trzeba myśleć też o akcji "pełen stadion", żeby nie było tak, że tylko w Szczecinie będą bite rekordy frekwencji w nowej II lidze.
    Do pierwotnej nazwy wrócimy najpóźniej po najbliższych wyborach. Jeżeli Kon-Dom nie ugiął się pod presją Rady Miejskiej, to na razie moim zdaniem nic go nie przekona, ale czas działa na jego niekorzyść.
    Mógł remontem tego stadionu zrobić wokół siebie pozytywną atmosferę, a zrobił zamieszanie. Prezydenci jednak przychodzą i odchodzą, a Zawisza trwa i będzie trwać na zawsze.
    jeżeli moje domysły co do stadionu Chemika są słuszne, to Dombrowicz przejdzie do historii, jako pierwszy prezydent tego miasta, który zlikwidował dwa (pierwszy stadion Brdy) stadiony piłkarskie w Bydgoszczy.
    Obym się mylił.
    autor: Irizar
    02.07.2008 17:28 --.--.99.180
    Znaki kierunkowe na skrzyżowaniach:STADION ZAWISZY.Tablice na tramwajach i autobusach:STADION ZAWISZY.Jest przede wszystkim tradycja,wiara i historia tego miejsca przy ulicy:Gdańska 163.
    autor: JaroZawka
    02.07.2008 15:04 --.--.86.83
    I tak jak kiedyś krzyczeliśmy z wypiekami na twarzy:Klatt s...wysynie,ZAWISZA nigdy nie zginie!Tak teraz głośno będziemy domagać się powrotu do historycznej nazwy stadionu.
    Tradycja...TRADYCJA panie D !
    A pan Grześkowiak to niech sobie zmienia nazwy w Barcinie. O ile Dąb mu na to pozwoli :D
    autor: Kosior
    02.07.2008 14:42 --.--.203.245
    Nie wiem czy słyszeliscie dzis w wiadomościach bylo o wczorajszym mitingu.Ale nie powiedzieli ze w bydgoszczy na stadionie ZAWISZy tylko,cytat,,wczoraj w Bydgoszczy na na stadionie miejskim,dawniej Zawiszy ogbys sie mitnig....." i wlasnie panie dombr... juz w polsce beda miwic miejski. COS Z TYM TRZEBA ZROBIC!!!!!!!!
    autor: 19david46
    02.07.2008 13:35 --.--.86.83
    Stadion od zawsze nosił nazwę ZAWISZA.
    Człowiek o wąskich horyzontach myślowych i wygórowanych ambicjach(wraz z przydupasami)przeforsował zmianę nazwy.
    Komentarz Żagla niech będzie wykładnią co myślą starsi i młodsi mieszkańcy Bydgoszczy,byli sportowcy,obecni kibice o tym fakcie.
    Żagiel,bardzo żałuję,że nie mogłem spotkać się wtedy z Twoim ojcem.Pozdrów go serdecznie.
    To co się stało, odnośnie przemianowania stadionu z ZAWISZY na Miejski jest po prostu skandalem.
    autor: Kosior
    02.07.2008 12:47 --.--.145.234
    TO WSTYD DLA MIASTA,ZE NIE MA W NAZWIE STADIONU NAWET CZLONU NAZWY "ZAWISZA"! UWAZAM,ZE KIBICE ZAWISZY POWINNI TEZ MIEC PRAWO GLOSU.NIE POWINNA TO TYLKO BYC DECYZJA MIASTA!
    autor: dzony555
    02.07.2008 12:41 --.--.207.173
    wysylajcie swoje poparcie dla stadionu ZAWISZY!!!
    autor: dave
    02.07.2008 12:28 --.--.207.173
    Panie dombrowicz...sam pan sobie gola strzelil!!!!pora sie otrzasnac razem z panem grzeskowiakiem!!!!!tradycji nie mozna ot tak sobie zabrac!!!!!!miasto wlozylo duze pieniadze?fakt!ALE TO NIE WASZE A NASZE PIENIADZE!!!!!I MY POWINNISMY DECYDOWAC,A JESLI NIE ZMIENI PAN DECYZJI TO ZNACZY ZE W DUPIE MA PAN WYBORCOW I ZAPRZEPASCI PAN RESZTKI DOBREGO IMIENIA,DLA PANA BLACHA A DLA MIESZKANCOW HISTORYCZNA DECYZJA!!!!POBODKA!!TO OSTATNI DZWONEK!!!
    autor: dave
    02.07.2008 11:51 --.--.209.179
    Przegonilismy hydrotwora, to o nazwę też zawalczymy. Wszelkimi metodami
    autor: Maciej
    02.07.2008 11:40 --.--.96.228
    I czym się tutaj przejmować, przecież KON.DOM. prezydentem będzie jeszcze tylko jakiś czas, a historia Zawiszy liczy więcej lat niż on żyje !!!
    Przyjdzie kolejny prezydent to na dzień dobry zacznie sprzątanie i zapewne to wtedy osiągniemy to na czym nam zależy !
    Czego można się spodziewać po tym śmiesznym człowieku, przecież to tylko karierowicz i nic więcej. Jego czas zbliża się ku końcowi i on sam o tym dobrze wie.
    Zaczął jako marny dziennikarzyna, notabene komentujący mecze na Zawiszy, a teraz chce na siłę udowodnić że stać go na więcej.
    Żegnam prezydencie i mam nadziejęm, że nie będzie tobie dane wiecej, robić tego typu numerów w imieniu miasta Bydgoszczy oraz reprezentowanego urzędu !
    Wracaj tam gdzie twoje miejsce, może tygodnik reklamowy - 7 dni albo jakaś śmieszna gazetka osiedlowa, bo tylko do tego się nadajesz, mały człowieczku z wielkimi aspiracjami.
    Zawisza - był, jest i będzie a ty w przeciwieństwie do niego, będziesz tylko figurował na liście prezydentów naszego grodu i za parę lat nikt już o tobie nie będzie pamiętał !
    Zanurzysz się po prostu we mroku dziejów i twoje denne zagrania juz nikomu nie będą robić szkody !!!
    Decydować to można o czymś co jest prywatną własnością, a nie przekreślać w głupi sposób, historię miejsca gdzie mecze są rozgrywane od 1955 roku. Ale czego wymagać od miernego polityka !!!
    Jest takie stare przysłowie ludowe, i niech to ono posłuży za puentę tego komentarza:
    Jak świni plują w oczy, to myśli że deszcz pada !!!
    autor: kibol70
    02.07.2008 10:46 --.--.224.11
    Zle zapisałem we wcześniejszym komentarzu chodziło o"reprezentacja jak zwykle w Bydgoszczy gra na stadionie Zawiszy"
    autor: john1975
    02.07.2008 10:44 --.--.224.11
    Stadion musi nosić nazwę Stadion Zawiszy a nie miejski, gdyz tradycja nie zzwala inaczej i w całej Polsce jest znany pod taką nazwą. Ponadto nawet w ostatniej książce encyklopedia piłkarska Fuji/obowiązkowa lektura każdego kibca reprezentacji Polski/ jest wymienionych kilka ostatnich spotkań reprezentacji w Bydgoszczy i jest zapis "reprezentacja jak zwykle w Bydgoszczy gra na stadionie w Bydgoszczy". Nie ma innej możliwości jak nazwa stadionu pryz ul.Gdańskiej jak stadion Zawiszy im.Krzyszkowiaka. Jak prezydent chce gdzieś nadać nazwe miejski niech zbuduje w Bydgoszczy więcej toalet je uroczyscie otworzy i nada nazwe Szalety Miejskie
    autor: john1975
    02.07.2008 09:17 --.--.207.173
    dodam jeszcze ze na posiedzeniu rady...przeglosowano ze "CZŁON" ZAWISZA MA BYĆ W NAZWIE!!!jakie tego efekty..?zobaczymy,ale jak pan konstanty(moze zasluzy na duze k..)nie ugnie sie,to dziekujemy za wybory!!!gdziekolwiek i na kogo kolwiek by startowal..
    autor: dave
    02.07.2008 09:11 --.--.207.173
    z calym szacunkiem dla ŚP Pana Krzyszkowiaka Zdzisława...ale kto to z zagranicy wymówi????a po za tym Stadion miejski...no ok.ale niech bedzie STADION MIEJSKI ZAWISZA!i tyle!zastanawiam sie kto i po co gmatwa ta sprawe..niech sobie bedzie wlascicielem miasto,ale afiszowanie sie z tym zadnych profitow nie przynosi!!!a po zatym cholernie mnie irytuje wchodzenie z palcem w du...wszystkich teraz po nie podwazalnym sukcesie pilkarzy!!!a gdzie byli wtedy??kazdy wie..po ciemnej stronie ksiezyca,a KIBICE z sercem po jasnej!!!pozdrawiam wszystkich prawdziwych kibicow z ZETKA na piersi!!!
    autor: dave
    02.07.2008 08:59 --.--.217.84
    Problem zmiany nazwy stadionu nie jest taki prosty i uważam,że powinno się w tej sprawie ewentualnie odbyć referendum-tak jak to miało miejsce w Toruniu, gdzie mieszkańcy głosowali czy remontować czy budować od nowa stadion.Prezydent Dombrowicz nie powinien mieć prawa zmieniać nazwę stadionu Zawiszy nawet wbrew większości głosów przeciwnych radnych miasta.Rozumiem,że miasto włożyło w tą inwestycję sporo kasy ale wartości materialne to nie wszystko.Liczą się jeszcze hektolitry potu i zdrowia jakie zostawili na tym obiekcie -obiekcie bydgoskiego Zawiszy wybitni sportowcy Wks-u.To tak naprawdę dla nich jest to największy cios i policzek.
    Dziwię się jednak temu,że Pan Konstanty porywa się po raz kolejny na "wojnę " z mieszkańcami Bydgoszczy.Najpierw chcieli nam wcisnąć "kota w worku" z Włocławka i nauczka o perfekcyjnej organizacji i nieustępliwości oraz o walce o swój klub niczego ich nie nauczyła.W tej sytuacji nie będzie inaczej a tylko kwestią czasu jest konkretny protest-nie taki lightowy jak w dniu wczorajszym. Miasto wywołuje kolejną burzę , która jest całkowicie niepotrzebna!.Ten stadion będzie zawsze stadionem Zawiszy-czy się to komuś podoba czy nie.Także ewentualne przenosiny boiska ligowego na nasz stadion to poroniony pomysł-Chemik niech sobie gra tam gdzie gra-My go tutaj nie chcemy!!!!!!!.
    dla Pana -Panie Prezydencie to jest tylko problem nazwy stadionu , a dla nas jest to problem nazwy naszej świątyni, naszej wiary i nadziei-NASZEJ RELIGII !!!!!!!!!!!
    NIGDY NIE ZGINIE-NAZWA ZAWISZA NIGDY NIE ZGINIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    autor: manager1946
    02.07.2008 07:48 --.--.91.146
    W naszym kraju takie cyrki to norma, a w szczegolnosci robia takie numery politycy, urzedasy i inni "dygnitarze" Wszak jak nie za bardzo ktos sie umie wykazac tam gdzie powinien i zrobic cos sensownego to potem wykazuje sie w ten sposob. Pol biedy ze stadion nie nazywa sie Dabrowicza i Chamry. Na szczescie to nie tylko ich decyzja i radni juz sie opamietali i zauwazyli swoj blad.
    autor: sobi
    02.07.2008 07:15 --.--.100.229
    PoZdro Żagiel
    autor: Jancy
    02.07.2008 06:56 --.--.233.205
    Roger przeczytaj co napisał żagiel - przeczytaj ze 3 razy .
    Starsi wiekiem sportoqwcy i kibice na nich zrobił wrażenie transparent , bo oni ( w przeciwieństwie do Ciebie ) od zawsze chodzili na Zawisze.Trenowali i kibicowali na stadionie ZAWISZY a nie na miejskim.
    Zresztą podobno wiekszość Radnych jest za tym , żeby w nazwia Zawisza wrócił. Także jest jakaś szansa no powró do normalności. Ostatnie słowa szczególnie kieruje do dombrowicza i chmary ( małe litery celowo bo na duże to trzeba zasłużyć.
    autor: Szyjas
    02.07.2008 05:17 --.--.33.175
    Dziekuje wszystkim w imienuu swoim i mojego ojca Edmunda Borowskiego, ktory kiedys byl olimpijczykiem, mistrzem polski, ktory trenowal i wychowal mnie na ZAWISZY. Wczoraj byl na otwarciu z wieloma osobistosciami polskiej lekko atletyki i zawodnikami Bydgoskiego ZAWISZY opowiadal mi ze wszyscy byli poruszeni obecna sytuacja i bardzo wzruszyl ich napis wywieszony na fladze, tylko tak dalej, TRZEBA WALCZYC O TRADYCJE, O ZAWISZE, UDOWODNILISCIE JUZ JAKA MACIE DETERMINACJE, PRZETRWALISCIE CIEZKIE CHWILE Z PILKARZAMI, TO I KOLEJNE BOJE WYGRAMY !!! ZAWISZA JEST TYLKO JEDEN, BYL JEST I BEDZIE DZIEKUJEMY
    autor: ZAGIEL
    02.07.2008 02:31 --.--.196.79
    TEN STADION NIE MOZE SIE NAZYWAC MIEJSKI OD SAMEGO POCZATKU BYL TO STADION ZAWISZY I TAK POWINNO ZOSTAC!!!A NASZ PREZYDENCIK UWAZA ZE STADION NALEZY DO NIEGO I NIE POTRZEBNIE WPROWADZA ZAMET ALE O TO CHYBA MU CHODZI.
    autor: PATRAS29


    Administracja serwisu ZawiszaFans.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one indywidualnymi i niezależnymi opiniami użytkowników. Redakcja serwisu zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści nie związane z tematem, reklamy, a w szczególności wulgaryzmy, treści rasistowskie i obrażające innych czytelników, a także osoby postronne i instytucje. Użytkownik serwisu ponosi pełną odpowiedzialność za zamieszczone wypowiedzi niezgodne z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.