Dzisiaj napiszemy o tym, jak to Pan Burlikowski szanuje historię ZAWISZY, a także o rzetelności dziennikarskiej.

"Zawisza ściąga twórców sukcesu sprzed 50 lat"
Jutro mija pół wieku od pierwszego w historii Zawiszy awansu piłkarzy do pierwszej ligi. Twórców tego sukcesu bydgoski klub zaprasza 6 listopada na mecz II ligi zachodniej z Jarotą Jarocin." - tak zaczyna się artykuł dzisiejszego Expressu Bydgoskiego, autorstwa Marcina Karpińskiego.
Dalej:
"20 października 1960 roku zespół WKS Zawisza mimo przegranej 0:1 z Lechem Poznań, zajmując drugie miejsce w tabeli II ligi (strata 1 pkt do Lecha) po raz pierwszy awansował do I ligi. Pragniemy spotkać się z autorami awansu w Bydgoszczy(...)” - informują władze spółki.
Które wysłały zaproszenia.
Zaproszenia wystosowano m.in.w taki oto sposób:
"Prosimy niżej wymienionych twórców sukcesu o ew. nawiązanie kontaktu z trenerem Stanisławem Mątewskim - tel: ......310 do końca października w celu potwierdzenia chęci uczestnictwa w uroczystościach upamiętniających historyczny awans do I ligi drużyny WKS Zawisza Bydgoszcz:
Edward Rychlewicz, Bronisław Waligóra,Waldemar Chmara, Zbigniew Kremplewski, Zbigniew Kwiatkowski, Stanisław Jarząbek, Arkadiusz Bieńkowski, Edmund Typek, Lech Pudłowski, Kazimierz Frąckiewicz, Hubert Fijałkowski, Jerzy Sułkowski, Zygmunt Marciniak.
I tu nagle słyszymy głosy oburzenia kibiców i zauważamy na "słusznej stronie" wkszawisza.pl wpis jednego z forowiczów (asziwaz):
To jest zaproszenie klubu dla byłych zawodników na niewątplwie bardzo ważne wydarzenie, bo rocznica pierwszego awansu do ekstraklasy, zasługuje na to, aby o niej pamiętać. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie małe, lecz DUŻE ALE... Otóż w zaproszeniu aż roi się od błędów formalnych. Rychlewicz to nie Edward - tylko EDMUND - ur.10.11.1939 - Nowe. Tak się składa, że rozmawiałem z nim kilka miesięcy temu. Trener Scharle, nigdy nie spolszczył swojego imienia. Jego imię brzmi Kristóf. Zmarł w 1992 roku w Budapeszcie. Fijałkowski w rzeczywistości nazywa się - FIAŁKOWSKI. Na imprezę na pewno nie dotrze Lech Pudłowski. Zmarł 09.12.2006 - Szczecin. Pochowany na Cmentarzu Centralnym w tym mieście. Nie będzie również Zygmunta Marciniaka. Zmarł 27.05.1997 - Rzeszów. Zabraknie także Arkadiusza Bieńkowskiego. Zmarł 18.02.2007 - Gdynia. Pochowany na cmentarzu w dzielnicy Witomino. Nie żyje też Stanisław Jarząbek. O tym dowiedziałem się od bramkarza grającego w tamtych czasach w Zawiszy - Ignacego Salwacha. Nie sądzę, aby pojawił się Typek (według większości źródeł EDWARD, a nie EDMUND)- wyemigrował do Australii, nie wiem czy żyje. Ufff! Na razie tyle tych wielbłądów. Naprawdę proponuję zmienić to info w aktualnościach. Nie godzi się, żeby wyglądało w ten sposób, w jaki prezentuje się obecnie. Nie można prosić o kontakt ludzi, których niestety nie ma już wśród nas. Naprawdę informacja, która się pojawiła, dla mnie jako zajmującego się historią Zawiszy, jest żenująca. Nie róbmy wstydu klubowi, który kochamy! I szanujmy wspomnienia.
Wpis ten trwał trzy dni na stronie wkszawisza.pl, więc sądziliśmy, że autor postu chciał dać szansę na na wyjście z honorem tym, którzy zaproszenie wystosowali, czyli Zarządowi WKS Zawisza SA.. Co uszanowaliśmy nie zajmując się nim powszechnie, ale następnego dnia pojawia się wpis tegoż samego autora (asziwaz):
Wymieniając twórców awansu pominięto kierownika drużyny - Czesława Brzechwę, który zmarł 21 lutego 1982 roku. Kompletnym niewypałem jest pominięcie Włodzimierza Grembockiegio (czasami pisanego nieprawidłowo jako Grębocki). Trzeba zaznaczyć, że wymieniony wystąpił w 9 meczach, podczas gdy Sułkowski i Fiałkowski w 1960 roku zaliczyli po jednym występie! Tym bardziej to gafa wielkiego kalibru, bo Włodzimierz Grembocki żyje i mieszka w Gdańsku (dzielnica Przymorze)! Panowie redaktorzy ze strony. W ten sposób nie buduje się marki klubu jakim jest Zawisza. To co zostało zawarte w zaproszeniu to wielka kompromitacja i wstyd.
Bez żadnej reakcji ze strony Pana Burlikowskiego, który jak wypisuje na łamach bydgoskiej Gazety Wyborczej ma Zawiszę w sercu i to jak!!!: Cytuję: "W miejscu, gdzie od 1977 roku,od dnia kiedy ojciec zabrał mnie na pamiętny mecz Zawiszy do Gdańska z Lechią (awans do I ligi) poprzez chociażby wyjazd w gronie 5 tysięcy kibiców z Bydgoszczy na mecz z Olimpią do Poznania (1986 rok) nie wspominając o litrach potu i strzelanych bramkach dla mojego Klubu, czyli Zawiszy. Zawisza w Ekstraklasie, budowa piłki na najwyższym poziomie-tylko ten cel przyświeca mojej pracy,a stwierdzenie, że nie mam pasji jest nieprawdziwe, a wręcz kuriozalne". Kon. cytatu.
Pozwalamy sobie w związku z tym, Panie Burliowski zwrócić Panu uwagę, że zajmowanie stanowiska wobec pasji do piłkarskiego Zawiszy jest dla Pana nieosiągalne i odwrotnie proporcjonalne do przyzwoitości dbania o Jego historię. I już to Pana dyskwalifikuje.
Ale ponieważ wywołał Pan ten temat uruchamiamy komentarze dla naszych użytkowników.
O dziennikarskiej rzetelności w wydaniu Pana Karpińskiego, który nota bene podjął temat "zaproszeń" już po prostu nie chce nam się pisać.

Komentarze do wiadomości

21.10.2010 19:38 --.--.236.194
Karpiński powinien pisać ewentualnie w rubryce towarzyskiej,a nie na siłę zajmować się sprawami bieżącymi i historią Zawiszy.
autor: kosior
20.10.2010 11:39 --.--.145.190
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101019/PILKA10/34205375
autor: WKS23
20.10.2010 08:31 --.--.135.14
Chodzi mi oto że obaj na każdym kroku twierdzili że kochają Zawiszę i są jego kibicami a żaden z nich pewnie nie zna historii ani nie potrafią sprawdzić niektórych bardzo ważnych rzeczy bo tym zaproszeniem ośmieszył nie tylko spółkę ale i kibiców mam nadzieję że skończy tak jak gliński szybko niech się stąd zawija i niech sobie kopie w tej B klasie.
autor: Zawiszak35
19.10.2010 22:15 --.--.216.19
zaczeła się kampania kondoma i jakies duze banery . Trzeba by było im sie dobrze przyjrzec KMWTW
autor: Frelich_Z
19.10.2010 22:02 --.--.248.79
Ktokolwiek zarządza klubem powinien liczyć się z jego kibicami. Po co to całe pajacowanie? Ludzie z odrobiną honoru by już dawno zaprzestali szkodliwej działalnośći na rzecz klubu. Nawet w piernikowni zaczeli odbudowywać klub po przejęciu przez miasto poprzez spotkania z kibicami. A u nas ? Każdy który "stoi wyżej" i trzepie kase nawet palcem nie kiwnie co najwyżej mediom przewinie jaki to on nie jest Zawiszak. Przypominam Kibice są ponad waszymi rządami! oddajemy Zawiszy serce, i robimy to bezinteresownie, bo dobro klubu Dla PRAWDZIWEGO kibica jest najważniejsze... a takim kibicem nazywa się przecież Burlikowski...
autor: wu-tang
19.10.2010 21:46 --.--.124.242
ja pamiętam bardzo dobrze słowa, które ten osobnik powiedział kiedyś w jednym z wywiadów... cyt" Zrobię wszystko aby piłka nożna w Bydgoszczy nie kojarzyła się tylko z Zawiszą..." i już wtedy wyjaśnił mi wszystko o swojej osobie i przywiązaniu do Zawiszy ! dodam że w tamtych czasach niejaki burlikowski piotr grał w klubie z ulicy Sportowej 2...czasy się zmieniają...ludzie nie.
autor: shadoow_21
19.10.2010 21:23 --.--.214.19
Normalnie jak sie takie rzeczy czyta aż łza sie kręci w oku - BURLIK WON !!
autor: zawiszakapy
19.10.2010 21:08 --.--.20.171
czyli...Zawiszak... o co się rozchodzi?
autor: Starypiotruch
19.10.2010 20:49 --.--.135.14
to że m.g nie wiedział że drużyna jest na obozie to pikuś porównuje go z wielbłądem burlika ponieważ obaj są wielkimi fanatykami Zawiszy tylko jak na razie nic z tego dobrego nie wyszło jak dotąd największa porażka
autor: Zawiszak35


Administracja serwisu ZawiszaFans.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one indywidualnymi i niezależnymi opiniami użytkowników. Redakcja serwisu zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści nie związane z tematem, reklamy, a w szczególności wulgaryzmy, treści rasistowskie i obrażające innych czytelników, a także osoby postronne i instytucje. Użytkownik serwisu ponosi pełną odpowiedzialność za zamieszczone wypowiedzi niezgodne z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Tylko zarejestrowane osoby mają możliwość komentowania wiadomości.

nazwa użytkownika:
hasło

ZAWISZAFANS