Lechia Gdańsk - Zawisza Bydgoszcz 1:1 (1:1)

RELACJA LIVE OD GODZINY 15:00.

LECHIA Gdańsk: Małkowski – Deleu, Bieniuk, Madera, Pazio – Pietrowski (68. Zyska), Kostrzewa – Frankowski, Matsui (53. Wiśniewski), Grzelczak – Buzała (85. Oualembo).
ZAWISZA Bydgoszcz: Kaczmarek – Lewczuk (50' Hermes), Skrzyński, Micael, Ziajka – Drygas, Goulon – Wójcicki, Masłowski, Luis Carlos (80' Gevorgyan) – Vasconcelos.

KIBOLE: Na atrakcyjny wyjazd do Gdańska udaliśmy się pociągiem specjalnym w przyzwoitej liczbie 1200 osób. W Laskowicach dosiadają się okoliczne fan kluby, które głośnym dopingiem oraz pirotechniką przywitały resztę Zawiszaków.
Podróż minęła w szybkim tempie i ponad godzinę przed meczem zameldowaliśmy się przed gdańskim stadionem.
Po wejściu na sektor ubieramy ortaliony w barwach Naszego Świętego Klubu, co dało fajny wizualnie efekt. Od początku spotkania ruszamy z jak najgłośniejszym dopingiem, który przez cały mecz wychodził nam całkiem dobrze. W drugiej połowie prezentujemy na naszym sektorze flagi na kijach, które podobnie jak pelerynki wyszły tego dnia przyzwoicie.
Na tym wyjeździe wsparli nas Bracia z Tychów w liczbie 12 osób oraz delegacje ŁKSu Łódź jak i Górnika Wałbrzych. Z tego miejsca serdecznie ich pozdrawiamy oraz dziękujemy za wsparcie.
We wtorek gościmy naszych Braci z Lubina i dlatego też wszyscy meldujemy się na Gdańskiej!

LGKSz!!!

ŻK: Pazio (Lechia).
Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).
Widzów: 17 754.

I połowa:
Arbiter z Krakowa rozpoczął spotkanie.
10 minuta spotkania - Strzał Kamila Drygasa z ok. 20 metrów blokuje obrońca Lechii.
14 minuta - Kolejna akcja Zawiszy tym razem biało - zieloni powstrzymali rozpędzonego Michała Masłowskiego.
Po kwadransie gry spotkanie bardzo wyrównane.
16 minuta - Tym razem z prawej strony wrzutka Lechii jednak pewnie interweniuje Wojciech Kaczmarek.
17 minuta - Strzał Luisa Carlosa na raty broni golgiper Lechii.
20 minuta - Kolejne dwie akcji Lechii jedak za pierwszym razem Lechia traci piłkę, w drugiej sytuacji skuteczna interwencja pomocnika Jakuba Wójcickiego.
24 minuta - Gol dla Lechii! Bramkę zdobył Piotr Grzelczak.
30 minuta - Wynik bez zmian 1-0 dla gospodarzy.
34 minuta - GOL dla Zawiszy Luis Carlos 1-1 !!!
36 - minuta kolejna akcja Zawiszy Masłowski do Valoscosa jednak ten strzał nie zaskoczył bramkarza Lechii.
41 minuta - Akcja lewą stroną Lechii strzał Grzelczaka broni Kaczmarek.
Sędzia doliczył dwie minuty.
Do przerwy wynik remisowy 1-1.

II połowa: Lechia rozpoczęła drugie 45 minut. Oba zespoły jak narazie bez zmian.
48 minuta - Groźna akacja gospodarzy strzał Matsui, jednak piłka przeszła obok bramki.
50 minuta - Pierwsza zmiana w drużynie Niebiesko - Czarnych Igora Lewczuka zastępuje brazylijczyk Hermes.
54 minuta - Kolejna akcja Lechii piłke jednak na rzut rożny wybija Hermes.
55 minuta - Następna akcja gospodarzy strzał Pawła Buzały kapitalnie broni Kaczmarek.
EFEKTOWNA OPRAWA FANATYKÓW ZAWISZY !!!
60 minuta - W drugiej połowie jak narazie przeważają gospodarze. Wynik bez zmian 1-1.
64 minuta - kolejna pewna interwencja bramkarza Zawiszy. Brawo Wojtek!
65 minuta - Faul na Hermesie. ŻK ukarany został zawodnik Lechii Pazia.
71 minuta - Akcja Zawiszy rozpędzonego Ziajke zatrzymuje Bieniuk.
73 minuta - Kontra Lechii głową uderza Paweł Buzała jednak ponownie dobrze interweniuje bramkarz Zawiszy.
77 minuta - Prawdopodobnie za chwile dojdzie do drugiej zmiany w Zawiszy na uraz narzeka Goulon.
Dzisiejsze spotkanie na ARENIE w Gdańsku ogląda ok.18 tysiecy widzów.
80 minuta - Druga zmiana w zespole Zawiszy Luisa Carlosa zastepuje Vahan Gevorgyan.
82 minuta - Dobra akcja Zawiszy Gevorgyan podaje do Wójcieckiego, jednak ten minoł sie z piłką.
84 minuta - Trzecia zmiana w Zawiszy, kontuzjowanego Goulona zmienia Dudek.
Sędzia doliczył cztery minuty.
KONIEC MECZU PO DOBREJ GRZE, WALCE NA MURAWIE ZAWISZA REMISUJE W GDAŃSKU Z MIEJSCOWA LECHIĄ 1-1.