Śląsk Wrocław - Zawisza, niedziela 27 października - godz. 15:30

22.10.2013
W najbliższy niedzielę, 27 października piłkarze Zawiszy w ramach 13. kolejki TM - Ekstraklasy zagrają we Wrocławiu z miejscowym Śląskiem. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 15:30.
W tym sezonie wrocławianie pod wodzą trenera Stanisława Levego grają w kratkę, po dwunastu rozegranych kolejkach obecnego sezonu Śląsk zgromadził 14 punktów i obecnie zajmuje 9. miejsce w tabeli.
W ostatniej kolejce Śląsk przegrał w Zabrzu z Górnikiem 2:3, tracąc bramki w ostatnich minutach spotkania. Bilans spotkań Śląska na własnej murawie wygląda następująco 3 zwycięstwa, 1 remis, 2 porażki.
Wczoraj natomiast Śląsk odpadł z 1/8 PP przegrywając u siebie w doliczonym czasie 0:1 z Jagiellonią Białystok.
Dziś po dwóch dniach przerwy piłkarze Zawiszy powrócili do zajęć. W najbliższej kolejce na pewno nie wystąpi dwójka podstawowych pomocników Michał Masłowski oraz Kamil Drygas (obaj muszą pauzować za kartki). Kolejna dwójka zawodników kontuzjowanych to: kapitan zespołu obrońca Łukasz Skrzyński (złamana ręka) jak i napastnik Bernardo Vascoselos (kontuzja łydki).
Na uraz narzeka także pomocnik Piotr Kuklis, którego występ we Wrocławiu jest wykluczony.
Po kontuzji treningi wznowił napastnik Paweł Abbott, jednak w czasie treningów indywidualnych odnowiła mu się stara kontuzja. Pawła raczej w tym sezonie już na murawie nie zobaczymy. W tej sytuacji sztab szkoleniowy Zawiszy jest zmuszony do zabrania na mecz do Wrocławia dwójkę wychowanków bydgoskiego Zawiszy: obrońcę Damiana Ciechanowskiego, pomocnika Korneliusza Sochania.
W piątek po treningu sztab szkoleniowy Zawiszy ogłosi "18" meczową. W stronę Wrocławia ZAWISZACY udadzą się w sobotę autokarem.