POLSKA - FINLANDIA 1:3 (0:0)

02.09.2006
Po fatalnej grze reprezentacja Polski przegrała w swoim pierwszym spotkaniu eliminacji do mistrzostw Europy z Finlandią 1-3 (0-0). Finowie objęli prowadzenie w 54. minucie. Wybicie piłki przez Jerzego Dudka trafiło w zawodnika rywali. W sytuacji sam na sam znalazł się Jari Litmanen i spokojnie umieścił piłkę w siatce. Drugą bramkę strzelił w 76. minucie ponownie pomocnik Malmö FF wykorzystując rzut karny. Trzeciego gola dołożył w 85. minucie Mika Väyrynen. W końcówce honorową bramkę dla Polski zdobył wprowadzony w drugiej połowie Łukasz Garguła.

2 września 2006, 20:30 - Bydgoszcz Polska 1-3 Finlandia Łukasz Garguła 90 - Jari Litmanen 54, 76 (k), Mika Väyrynen 85
Polska: 1. Jerzy Dudek - 3. Marcin Wasilewski, 5. Arkadiusz Głowacki, 6. Jacek Bąk, 14. Michał Żewłakow - 15. Jakub Błaszczykowski (46, 20. Ireneusz Jeleń), 10. Mirosław Szymkowiak (46, 7. Euzebiusz Smolarek), 16. Arkadiusz Radomski, 8. Jacek Krzynówek - 9. Maciej Żurawski, 11. Tomasz Frankowski (74, 17. Łukasz Garguła).

Finlandia: 22. Jussi Jääskeläinen - 2. Petri Pasanen, 4. Sami Hyypiä, 5. Hannu Tihinen, 19. Toni Kallio - 23. Markus Heikkinen, 10. Jari Litmanen (87, 9. Mikael Kaj Forssell), 8. Teemu Tainio, 6. Mika Väyrynen, 11. Joonas Kolkka (78, 7. Mika Nurmela) - 21. Jonatan Lillebror Johansson (67, 20. Alexei Eremenko Jr.).

żółta kartka: Mika Väyrynen (Finlandia). czerwona kartka: Arkadiusz Głowacki (Polska, 75. minuta, za faul taktyczny).

sędziował: Laurent Duhamel (Francja)