Pierwszy sparing Zawiszy

23.07.2016
ZAWISZA BYDGOSZCZ - GLKS DOBRCZ 5 : 5

Na na Stadionie Gminnym w Dobrczu Zawisza Bydgoszcz zmierzył się w pierwszym sparingu z drużyną miejscowego GLKS. Gospodarze, którzy w minionym sezonie wywalczyli awans do klasy A, okazali się wymagającym rywalem. Mecz zakończyłem się wynikiem remisowym.

Trener bydgoskiego zespołu Dawid Niezbecki miał możliwość sprawdzenia formy kandydatów do występów w prowadzonej drużynie, która będzie grała w nadchodzącym sezonie w klasie B. W dzisiejszym meczu zagrali też zawodnicy, którzy byli nieobecni na spotkaniu organizacyjnym w dniu 18 lipca. W sumie kadra Zawiszy liczyła dzisiaj ponad 30 zawodników. Szkoleniowiec gospodarzy (były zawodnik bydgoskiego klubu) Mariusz Modry dysponował 16 piłkarzami. Trenerzy umówili się, że na tercje liczące po 30 minut. W 22 minucie Zawisza wygrywał już 3:0. Prowadzenie w 8 minucie strzałem w samo „okienko” zdobył Krzysztof Łożyński. Była to chyba najładniejsza bramka meczu. Zawisza prowadził 3:0, ale potem stracił kolejno 5 goli. Na szczęście w ostatniej tercji znów dominowali bydgoszczanie. W 68 minucie Adam Wiśniewski uzyskał tzw. kontaktowego gol, a 240 sekund później Wojciech Lewandowski wyrównał na 5:5. Wynik tego meczu nie był najważniejszy. Istotą jest sprawdzanie koncepcji taktycznych i przydatności poszczególnych piłkarzy.

Na meczu nie zabrakło kibiców Zawiszy, którzy dopingowali drużynę.
Pojawił się nawet były zawodnik bydgoskiego klubu – Marcin Łukaszewski, który obecnie przebywa na emigracji.

GLKS Dobrcz (klasa A) – SP Zawisza Bydgoszcz (klasa B) 5:5 (2:3, 2:0, 1:2)

Pierwsza 11:

Jan Stypczyński – Andrzej Grugiel, Bartosz Bigalke, Sebastian Każuro, Bartosz Stoppel, Krzyżak, Adam Wiśniewski, Krzysztof Łożyński, Jarosław Lewandowski, Oskar Ziemba, zawodnik z Poznania.