Legion nie ugiął się przed atakami Zawiszy.

06.08.2016
Drugi remis w meczach kontrolnych. Na stadionie przy ul.Sportowej w Potulicach Zawisza Bydgoszcz w czwartym meczu kontrolnym podejmował dziś juniorów starszych Legionu Warszawa, którzy przebywają w Bydgoszczy na obozie przygotowawczym do nowego sezonu. Zanim napiszę o meczu w Potulicach, przedstawię rywala. Klub ze stolicy został założony 9 sierpnia 2001 roku. Seniorzy Legionu w minionym sezonie grali w lidze okręgowej (grupa Warszawa I) i w stawce 16 drużyn zajęli jedenaste miejsce.

Juniorzy starsi również występowali w lidze okręgowej (grupa I). W rundzie wiosennej młodzi piłkarze ze stolicy cztery mecze wygrali i tyle samo razy schodzili z boiska pokonani (bramki korzystne: 23-14). Skutecznością wykazywali się: Michał Lichota, Kamil Kuleszczyk, Mateusz Romanowski, Kamil Smoliński i Bartosz Bryśkiewicz (nie zagrał dzisiaj ze względu na kontuzję).

Na mecz z Legionem trenerzy Patryk Zarosa i Dawid Niezbecki wyznaczyli 22 zawodników, z których stawiło się 17. Nie może grać zmagający się z urazem Bartosz Stoppel, który jednak bywa na sparingach w roli kibica. Po raz pierwszy zaprezentowali się: 38-letni bramkarz Artur Gajewski (w Zawiszy 1997-2000 i 2007-2010), kolejny golkiper – 27-letni Marcin Niwiński (wychowanek Chemika Bydgoszcz) i pomocnik Szymon Makulski (wychowanek Zawiszy – 13 meczów w IV lidze). Trener Legionu Bernard Kapuściński sprawdził 16 piłkarzy.

Bydgoska drużyna zagrała w żółtych plastronach, natomiast zespół ze stolicy w klubowych, wiśniowych strojach. W 19 minucie po zagraniu Wojciecha Ruczyńskiego i strzale pod poprzeczkę Sergiusza Kota, Zawisza objął prowadzenie. Niespełna 240 sekund później do prostopadłego podania dobiegł Wojciech Lewandowski, minął zwodem bramkarza Łukasika i skierował piłkę w róg bramki.

Zawisza wygrywał 2:0. Młodzi piłkarze ze stolicy nie zamierzali jednak się poddawać. W 34 minucie nastąpiło istne oblężenie bramki Artura Gajewskiego. Bydgoski bramkarz obronił jedno uderzenie, następnie po strzale ukraińskiego zawodnika Jegora Bilonożko futbolówkę z linii bramkowej wybił Paweł Ettinger. Dopiero po strzale Mikołaja Puska piłka znalazła się w siatce. W 38 minucie boisko opuścił ze względu na uraz nogi Rafał Sobacki. Zastąpił go Patryk Szymański. Do przerwy Zawisza prowadził 2:1.

Po zmianie stron już w 47 minucie na 3:1 podwyższył Wojciech Ruczyński. W drugiej połowie z minuty na minutę bydgoska drużyna poczynała sobie coraz gorzej. Brakowało strzałów z dalszej odległości. Bodajże tylko raz, najskuteczniejszy dotąd w Zawiszy Wojciech Lewandowski, podjął taką próbę. Niektórym z zawodników brakowało sił. Dobrze wybiegani i mocni kondycyjnie piłkarze Legionu to wykorzystali. Najpierw Kamil Kuleszczyk zdobył tzw. kontaktowego gola, a w 82 minucie Michał Lichota wyrównał na 3:3. Dziękujemy drużynie Legionu Warszawa i jej trenerowi Bernardowi Kapuścińskiemu za ten sparing. 06.08.2016. 11:00. Potulice:

Zawisza Bydgoszcz (klasa B) – Legion Warszawa (jun. starsi) 3:3 (2:1) 1:0 Sergiusz Kot (19) 2:0 Wojciech Lewandowski (23) 2:1 Mikołaj Pusek (34) 3:1 Wojciech Ruczyński (47) 3:2 Kamil Kuleszczyk (59) 3:3 Michał Lichota (82) Sędziował: Andrzej Kupiński (Potulice).

Zawisza (pierwsza połowa): Artur Gajewski – Patryk Kuczawski, Paweł Ettinger, Sebastian Każuro, Rafał Sobacki (38, Patryk Szymański) – Oskar Ziemba, Krzysztof Łożynski, Patryk Błażejewicz, Wojciech Lewandowski – Sergiusz Kot – Wojciech Ruczyński.

Zawisza (druga połowa): Marcin Niwiński – Jarosław Lewandowski, Franciszek Kaźmierski, Marek Wysocki, Patryk Szymański – Wojciech Lewandowski, Sebastian Każuro, Patryk Błażejewicz, Oskar Ziemba (60, Szymon Makulski) – Sergiusz Kot – Wojciech Ruczyński.

Ponadto niektórzy zawodnicy wchodzili na zmiany tzw. powrotne. Trenerzy: Dawid Niezbecki i Patryk Zarosa.