Bardzo dobry występ Zawiszy w Kcyni

21.08.2016
Na tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek B klasy, w Kcyni odbył się mecz sparingowy pomiędzy miejscowym Orłem i Zawiszą Bydgoszcz. Wynik tego meczu wskazuje jednostronną dominację bydgoskiego zespołu. Piłkarze Zawiszy tworzą coraz bardziej zgrany zespół.

Tak naprawdę o wyniku tego spotkania przesądziła pierwsza połowa, a właściwie 30 minut. W tym okresie zdecydowanie na boisku dominował Zawisza. Pierwszą bramkę już w 8 minucie dla niebiesko-czarnych zdobył Sergiusz Kot. Kilka minut później sędzia podyktował rzut karny, który na kolejnego gola dla Zawiszy zamienił Wojciech Ruczyński (14 minuta). Ten sam piłkarz na listę strzelców wpisał się również w 17 minucie. W 25 minucie na 0:4 podwyższył Sergiusz Kot, zaś wynik pierwszej połowy, kompletując hat-tricka, ustanowił w 27 minucie Wojciech Ruczyński. Zawisza do szatni schodził zatem przy wyniku 0:5.
<
Podczas drugiej połowie przewaga optyczna widoczna była po stronie gospodarzy, ale nie zdobyli oni zdobyć nawet gola honorowego. Natomiast po raz czwarty do siatki trafił Wojciech Ruczyński w 59 minucie, wynik meczu ustanowił natomiast w 83 minucie Damian Nowak.

Orzeł Kcynia – Zawisza Bydgoszcz 0:7 (0:5)

7', 25' Sergiusz Kot 14', 17', 27', 59' Wojciech Ruczyński 83' Damian Nowak

Na inaugurację rozgrywek B-klasy Zawisza zagra w sobotę w roli gościa z Wisłą Fordon. W czwartek zaś w amfiteatrze Opery Nova kibice Zawiszy organizują oficjalną prezentację zespołu.