Komu przeszkadza prezentacja Zawiszy?

W czwartek o godzinie 19:30 w amfiteatrze Opery Nova odbędzie się prezentacja zespołu piłkarskiego Zawiszy Bydgoszcz. Ogromny spadek sportowy Zawiszy nie odebrał jednak zapału najwierniejszym fanom, którzy planują przygotować na czwartek ciekawe widowisko. Jak się dowiedzieliśmy, podejmowane są również kroki, które mogłyby utrudnić realizację tego przedsięwzięcia.

Główną areną, na której odbędzie się bezpośrednia prezentacja drużyny, będzie ruchoma scena, która wykorzystywana jest obecnie głównie na potrzeby Rzeki Muzyki. Sceną zarządza Opera Nova, z którą to organizatorzy czwartkowej prezentacji podpisali umowę. Nie jest zatem tak, jak można wyczytać w niektórych komentarzach na Facebook-u, że będzie to zgromadzenie nielegalne.

W ostatnich dniach z operą mieli kontaktować się funkcjonariusze policji, którzy mieli przestrzegać przed wpuszczeniem Zawiszy na scenę, sugerując, że dojść może do zniszczenia sceny. Stowarzyszenie Piłkarskie ,,Zawisza” uważa, że w ten sposób próbuje się zniechęcać dyrekcję opery, aby ostatecznie do prezentacji nie dopuścić.

Pozostaje zatem zasadne pytanie – komu przeszkadza prezentacja Zawiszy?

Portal Kujawski.

ZAWISZAFANS