PREZENTACJA W B KLASIE NA DWA TYSIĄCE OSÓB

Dwa tysiące osób przybyło na prezentację B- klasowego Zawiszy Bydgoszcz, Zawiszy, który gnębiony przez prezydencika naszego miasta został wyautowany na margines środowiska piłkarskiego i wylądował na ósmym poziomie rozgrywkowym. Pseudo- prezydent, który nie pozwolił na grę Zawiszy w Bydgoszczy, próbował do samego końca przeszkodzić nam w organizacji imprezy. Ten mały człowieczek kolejny raz nasłał na nas wiadome służby, które robiły pod górkę i nawet piłkarzy przed wejściem na statek legitymowały. Mimo wielu przeszkód prezentacja się odbyła i pokazała niedowiarkom, że istniejemy i mamy się całkiem dobrze. Ilość kibiców, która tego dnia przybyła do amfiteatru Opery Nova pokazuje, że Zawisza nie został sam i nikt z tych osób nie widzi innej opcji jak ratowanie tego zasłużonego klubu. Przedstawienie zawodników i ich trenerów, którzy pod operę przypłynęli wynajętymi statkami, połączone zostało z wręczeniem im okazałych nowych strojów, w których w najbliższą sobotę rozpoczną walkę o powrót na właściwe tory. Koszulki piłkarzom wręczali zawodnicy grup młodzieżowych, co pokazało, że Zawisza to jedna wielka rodzina. Prowadzący doping zagrzewał wszystkich do wspólnych śpiewów, a te po dwóch i pół roku przerwy związanej z protestem wychodziły znakomicie. Uzupełnieniem oprawy były setki flag na kijach w naszych ukochanych barwach i mnóstwo rac świetlnych, które po odpaleniu przypomniały Bydgoszczanom, że ZAWISZA nie zginął. Prezentacji wtórował transparent z napisem ,,Nawet w VIII lidze Zawiszy się nie wstydzę" i ten tekst odzwierciedlał to, co działo się w tym dniu w centrum naszego miasta. Kolejny raz parszywi kibole ratują klub i pokazują, że przywiązanie do barw to rzecz święta i nic i nikt tego nie jest w stanie zmienić. Zaczynamy długi marsz do wiadomego celu, a ten kto wytrwa w nim z nami, pokaże, że Zawisza to coś więcej niż klub...

Galeria zdjęć
Relacja wideo

ZAWISZAFANS