WRACAMY DO GRY !!!

29.08.2016
Z wielkimi emocjami oczekiwaliśmy minionej soboty i ciekawi byliśmy jak ten dzień się potoczy. Dwa i pół roku przerwy od kibicowania swojemu ukochanemu klubowi to spory kawałek czasu i wielu z Nas zastanawiało się jak wypadnie inauguracyjny mecz w Naszym wykonaniu. Pierwszą B-klasową potyczkę przyszło zmierzyć Naszym piłkarzom z drużyną Wisły Fordon. Mecz odbywał się na miejskim stadionie na ulicy Sielskiej i przez jakiś czas myśleliśmy, że antyspołeczny prezydencik zrobi wszystko, aby miejskie obiekty były dla Zawiszaków niedostępne.

Jednakże bruski i jego wspólnicy nie wykonali żadnych torpedujących ten mecz ruchów i od wczesnych godzin południowych Wszyscy szykowaliśmy się na ten pojedynek. Zapowiadane zbiórki osiedlowe i fan-clubowe napawały optymizmem co do meczowej frekwencji i nikt z obecnych się nie zawiódł. Na stadionie zjawiło się około 2 tysięcy osób, z czego 99% procent stanowili sympatycy Zawiszy. Szczelnie zapełnione trybuny przyozdobił transparent z hasłem " W obliczu śmierci wstaniemy z kolan jeszcze silniejsi", a odpalona do tego w pierwszej połowie pirotechnika i flagi na kij złożyły się na Naszą meczową prezentacje. Upalna pogoda tego dnia nie rozpieszczała, ale cały mecz głośno dopingowaliśmy odradzającego się Zawiszę. Piłkarze robili co mogli, jednak musieli uznać wyższość fordońskich zawodników, którzy wygrali ten mecz 2:1.

Wynik tego dnia nie był rzeczą najważniejszą. O wiele ważniejsze były kwestie, że ten mecz rozpoczął nowy etap w naszym kibolskim życiu i po długiej przerwie meczowej mogliśmy dopingować ukochanego Zawiszę. Dobra frekwencja pokazała, że mimo kłód rzucanych pod nogi mamy się dobrze i liczymy, że z meczu na mecz będzie jeszcze lepiej.

BĄDŹMY DUMNI, ŻE JESTEŚMY ZAWISZAKAMI !!!