Po udanej sobocie piękna piłkarska niedziela Zawiszy

12.09.2016
O ile wczorajsze wyniki naszych drużyn były raczej oczekiwane, o tyle w dzisiejszych meczach, będących debiutem w lidze trampkarzy i młodzików, nasze drużyny nie należały do faworytów.

Jako pierwsi na główną płytę stadionu w Janikowie wybiegli trampkarze trenera S. Bigalke. Już na rozgrzewce porównanie fizycznych parametrów naszych chłopców z piłkarzami Unii budziło duży niepokój. Trzeba w tym miejscu przypomnieć, że większość Zawiszaków to piłkarze rocznika 2004 a limit wieku w lidze trampkarza to rocznik 2002. Mimo tak znacznej przewagi fizycznej Zawisza od pierwszego gwizdka podjął walkę i już po kilku pojedynkach pokazał przeciwnikom, że Wojowniczy Klub Sportowy na koszulkach naszych chłopców to nie jest tylko napis. Z biegiem czasu do nieustępliwości na boisku nasi piłkarze dołożyli jeszcze jakość gry, dzięki której z każdą minutą meczu zaczęli zdobywać przewagę na boisku. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 2:0 dla Zawiszy. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Drużyna z Janikowa próbowała podjąć walkę, jednak coraz lepsza gra naszych piłkarzy potęgowała u naszych przeciwników coraz większą frustrację. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem Zawiszy Bydgoszcz 3:0. I obiektywnie oceniając był to najniższy wymiar porażki jaką mogła dzisiaj ponieść drużyna Unii. Gratulujemy naszym Rycerzom i trenerowi udanego debiutu w lidze trampkarzy.

Dwie godziny po trampkarzach na boisko w Szubinie wybiegła drużyna Zawiszy Bydgoszcz prowadzona przez trenera Wojciecha Kaczmarskiego. Zarówno dla tej ekipy jak i trenera był to prawdziwy debiut w ligowych rozgrywkach. Przeciwnikiem naszych piłkarzy była drużyna Pelikana Szubin, która do rozgrywek zgłosiła, aż 8 piłkarzy, którzy pobierają lub przeszli piłkarską naukę w Akademii Młodych Orłów, sztandarowym projekcie szkoleniowym PZPN. Pomimo tej sytuacji Zawiszacy, których od sierpnia tego roku prowadzi trener Kaczmarski zawiesili gospodarzom wysoko poprzeczkę. Zarówno pierwsza połowa jak i druga zakończyła się naszym zwycięstwem 2:1, co w sumie przyniosło wygraną 4:2. Gratulujemy wszystkim chłopcom i dziękujemy za podjętą walkę i świetny wynik. Trenerowi Kaczmarskiemu życzymy wytrwałości, a radość ze zwycięstwa niech będzie motywacją do dalszej pracy.

Piłkarski weekend za nami: 5 meczów, 5 zwycięstw, stosunek bramek 22:4.

Gratulujemy wszystkim piłkarzom i trenerom Zawiszy Bydgoszcz - Wojowniczego Klubu Sportowego.