Wygrany sparing Zawiszy

15.02.2017
Zawisza rozpoczął znakomicie, bo już po niespełna 120 sekundach prowadził 1:0, a do siatki trafił po raz pierwszy grający w bydgoskiej drużynie – Michał Setlak. Na 2:0 podwyższył w 24 minucie Krystian Jabłoński, kolejny nowy zawodnik, który wystąpił już jednak w poprzednim sparingu z KS Brzoza. Jabłoński wykorzystał prostopadłe podanie i oddał strzał z 16 metrów. Do przerwy Zawisza wygrywał 2:0.

Po zmianie stron świetnie pokazał się Patryk Błażejewicz, któremu trenerzy powierzyli dzisiaj rolę środkowego obrońcy. Sam zdobył dwie bramki (przy pierwszej z nich zagrywał mu Marchwant) i zaliczył asystę przy trafieniu Marchwanta. Na szczególną uwagę zasługuje gol Błażejewicza uzyskany z 18 metrów (na 4:1). Gości dobili Marcin Szmańkowski (wykorzystał podanie Jarosława Lewandowskiego) i Ernest Szumla (zagranie Macieja Nowackiego). Dość kuriozalne było honorowe trafienie dla Orła. Rafał Sobek pokonał Jana Stypczyńskiego bezpośrednio z rzutu rożnego.

Goście mogli czuć się nieco zmęczeni, bowiem część ich zawodników brała dzisiaj udział w rozgrywkach halowych. Nie zmienia to faktu, że Zawisza zagrał dobre spotkanie i zrewanżował się za porażkę 0:4, którą poniósł 14 sierpnia ubiegłego roku.

12.02.2017. 18:00: Zawisza Bydgoszcz (klasa B) – Orzeł Osiek nad Notecią (klasa okręgowa) 7:1 (2:0)

7:1 Ernest Szumla (85)

Zawisza: Marcin Niwiński (46, Jan Stypczyński) – Michał Setlak (46, Jarosław Lewandowski), Bartosz Stoppel, Patryk Błażejewicz, Bartosz Bąk – Krystian Jabłoński (46, Przemysław Marchwant), Adam Wiśniewski – Patryk Bereza (46, Tomasz Widomski), Sergiusz Kot (46, Maciej Nowacki), Oskar Ziemba (46, Ernest Szumla) – Wojciech Ruczyński (46, Marcin Szmańkowski).

Ponadto zawodnicy wchodzili na zmiany tzw. powrotne. Trenerzy: Dawid Niezbecki, Patryk Zarosa.