Czwarta sparingowa wygrana Zawiszy Bydgoszcz

Wczoraj na stadionie przy ul. Sielskiej w Fordonie Zawisza zagrał siódmy mecz kontrolny. Rywalem na sztucznej nawierzchni był GLKS Osielsko, lider klasy B (grupa: Bydgoszcz II). Trener Patryk Zarosa dysponował 20 zawodnikami, a szansę gry otrzymało 19 z nich. Na boisku nie pojawił się Adrian Brzeziński. Inni powołani na to spotkanie nie przybyli z uwagi na choroby, kontuzje i różne przypadki losowe.

Już w 5 minucie Zawisza objął prowadzenie. Bydgoski skrzydłowy Paweł Kanik oddał fenomenalny strzał z około 30 metrów, a bramkarzowi Filipowi Skoremu, mającemu na koncie występy w nowej II lidze, nie pozostało nic innego, jak sięgnąć po futbolówkę do bramki. Na 2:0 podwyższył Patryk Bereza, który oddał strzał z bliska, z pola karnego, po zagraniu Sergiusza Kota. Do przerwy więcej z gry miał Zawisza. Bydgoszczanie mieli jeszcze pięć okazji bramkowych, podczas gdy zespół z Osielska – dwie. Doskonałej sytuacji nie wykorzystał Wojciech Ruczyński. Jego uderzenie z bliska obronił golkiper. Bez powodzenia strzelał też m.in. Patryk Błażejewicz.

Po zmianie stron gra była bardzo wyrównana. Najpierw natarli gospodarze tego spotkania, a Zawiszę przed utratą gola uratował wybiegiem z bramki Marcin Niwiński. Drużyna z Osielska miała jeszcze trzy świetne okazje bramkowe, z których żadnej nie wykorzystała. Nawet z bliskich odległości zawodnicy GLKS trafiali obok bramki. Swoje szanse miał również Zawisza. W 56 minucie po raz kolejny Ruczyński nie zdołał pokonać z bliska Skorego, który obronił jego strzał. Niespełna 60 sekund później świetnie z około 20 metrów uderzył Adam Wiśniewski, jednak znów zaimponował Skory, wybijając piłkę na rzut rożny. Niecelnie strzelali m.in. Ernest Szumla i Maciej Nowacki, mogący zmienić wynik meczu w ostatnich sekundach sparingu. Zawisza – wicelider grupy III klasy B pokonał 2:0 GLKS Osielsko – lidera grupy II klasy B. Obie drużyny zaprezentowały duży zmysł taktyczny i dojrzałość w grze. Mało było przypadkowości w poczynaniach zawodników. Można oczekiwać, że obie drużyny odegrają kluczowe role w „swoich” grupach ligowych klasy B. Na uwagę zasługuje fakt, że był to pierwszy mecz kontrolny, w którym Zawisza nie stracił gola.

GLKS Osielsko (klasa B) – Zawisza Bydgoszcz (klasa B) 0:2 (0:2)

0:1 Paweł Kanik (5)
0:2 Patryk Bereza (37)

Zawisza: Jan Stypczyński (35, Marcin Niwiński > 70, Kamil Marczuk) – Jarosław Lewandowski (46, Michał Setlak), Bartosz Stoppel (55, Cezary Kiełpiński),Mikołaj Pieniądz (65, Stoppel) – Patryk Błażejewicz (46, Krystian Jabłoński), Adam Wiśniewski – Patryk Bereza (55, Ernest Szumla), Sergiusz Kot (46, Maciej Nowacki), Paweł Kanik (46, Przemysław Marchwant) – Wojciech Ruczyński (70, Bereza).

W drugiej połowie zawodnicy wchodzili też na tzw. zmiany powrotne.
Trener: Patryk Zarosa.

ZAWISZAFANS