Gazeta Wyborcza podała nieprawdziwe informacje. Teraz postanowiła je sprostować

W artykułach autorstwa red. Wojciecha Borakiewicza oraz Remigiusza Jaskota pod tytułem: „Spór o spadek i markę Zawisza" oraz "Spór o Zawiszę. Kto przejmie spadek po spółce Osucha?", opublikowanych w dniu 3 lutego 2017 roku, podano Czytelnikom nieprawdziwe informacje wymagające sprostowania – czytamy na stronie internetowej wspominanego tytułu prasowego z dnia 3 marca 2017 roku.

„Gazeta Wyborcza” zamieszcza przy tym oświadczenie Stowarzyszenia Piłkarskiego „Zawisza”:

»Nie jest prawdą, że MUKS CWZS jest spadkobiercą 70-letniej tradycji futbolowej Zawiszy, wszystkich jego sukcesów: gry w ekstraklasie w latach 60., potem 70., 80, i 90., a także czwartego miejsca w sezonie 1989/90. Cały ten dorobek (tradycje piłkarskie zaczynające się od 1946 roku) przejęło Stowarzyszenie Piłkarskie „Zawisza”, stając się kontynuatorem i sukcesorem historii piłki nożnej Wojskowego Klubu Sportowego „Zawisza” Bydgoszcz.

Nie jest prawdą również, że MUKS CWZS jest spadkobiercą triumfów spółki WKS ZAWISZA BYDGOSZCZ S.A. w Pucharze Polski i Superpucharze w roku 2014. Prawo do dorobku klubu, który utracił ciągłość prawną, przysługuje tylko klubowi sportowemu, który uzyska zgodę Zarządu PZPN. A takie rozstrzygnięcie na rzecz MUKS CWZS nie zapadło.

ZAWISZAFANS