Zawisza walczył w Osieku nad Notecią

11.03.2017
Dzisiaj bydgoski Zawisza rozegrał już ósmy mecz kontrolny. W Osieku nad Notecią zmierzył się z miejscowym Orłem, piątą drużyną klasy okręgowej (grupa: Piła Północ). Było to spotkanie rewanżowe. 12 lutego w Bydgoszczy Zawisza wygrał aż 7:1 (2:0).

W kadrze Niebiesko-Czarnych zabrakło kapitana drużyny Adama Wiśniewskiego i Bartosza Stoppela (drobne kłopoty zdrowotne). Powołany na mecz Patryk Szymański nie mógł być obecny ze względu na obowiązki związane z pracą. Z różnych przyczyn nie stawili się też: Nikodem Kasperczak, Paweł Kanik i Krystian Jabłoński. Trener Patryk Zarosa dysponował 17 zawodnikami.

Zawisza w 20 minucie przegrywał 0:1, a Marcina Niwińskiego pokonał Wojciech Węgrzyn. W 38 minucie w zamieszaniu podbramkowym do wyrównania doprowadził Maciej Nowacki. Do przerwy bydgoszczanie remisowali 1:1.

Po zmianie stron na boisku było jeszcze ciekawiej. W 59 minucie Orzeł po strzale Dawida Łuczaka wygrywał 2:1. Potem świetną okazję do zdobycia gola zaprzepaścił Wojciech Ruczyński, któremu znakomicie dograł piłkę Sergiusz Kot. Bydgoski napastnik spudłował. W 65 minucie znów dał znać o sobie Dawid Łuczak i miejscowi prowadzili 3:1. Niespełna 120 sekund później ponownie futbolówka znalazła się w bramce Zawiszy, jednak sędzia słusznie gola nie uznał z uwagi na spalonego. Od 73 minuty bydgoski zespół grał w osłabieniu. Wówczas arbiter za złośliwy faul pokazał czerwoną kartkę Mikołajowi Pieniądzowi. Mimo że Zawisza grał w dziesięciu uzyskał bramkę. W 79 minucie Patryk Bereza wykorzystał dośrodkowanie Jarosława Lewandowskiego i głową pokonał golkipera Orła. Miejscowi wygrali 3:2.

11.03.2017. 15:00: Orzeł Osiek nad Notecią (klasa okręgowa) – Zawisza Bydgoszcz (klasa B) 3:2 (1:1)

1:0 Wojciech Węgrzyn (20)
1:1 Maciej Nowacki (38)
2:1 Dawid Łuczak (59)
3:1 Dawid Łuczak (65)
3:2 Patryk Bereza (79-głową)

Zawisza: Marcin Niwiński (40, Jan Stypczyński, 80, Kamil Marczuk) – Michał Setlak, Cezary Kiełpiński, Mikołaj Pieniądz, Bartosz Bąk – Sebastian Każuro – Tomasz Widomski, Sergiusz Kot, Maciej Nowacki, Adrian Brzeziński – Wojciech Ruczyński. Ponadto na zmiany weszli: Jarosław Lewandowski, Ernest Szumla, Oskar Ziemba, Patryk Bereza. Trener: Patryk Zarosa. Czerwona kartka: Mikołaj Pieniądz (73 – za faul).