Zawisza zdemolował drużynę z klasy A

Dzisiaj w Świeciu bydgoski Zawisza rozegrał dziewiąty mecz kontrolny. Rywalem był Start Pruszcz, trzecia drużyna klasy A (grupa: Bydgoszcz I) W kadrze Niebiesko-Czarnych zabrakło kapitana drużyny Adama Wiśniewskiego, który przebywa poza granicami kraju. Powołany na mecz Patryk Błażejewicz nie mógł być obecny ze względu na obowiązki związane z pracą. Z kolei Krystianowi Jabłońskiemu i Pawłowi Kanikowi udział w sparingu uniemożliwiła choroba. Trener Patryk Zarosa dysponował 19 zawodnikami.

Mecz toczył się podczas padającego deszczu, na bocznym boisku Wdy ze sztuczną nawierzchnią. Ze względu na warunki atmosferyczne gra na trawie okazała się niemożliwa. Zawisza w 16 minucie wygrywał 1:0. Wtedy znakomitą, indywidualną akcję prawą stroną boiska przeprowadził Wojciech Ruczyński, który z dość ostrego kąta pokonał bramkarza Startu. Do przerwy bydgoszczanie, którzy mieli lekką przewagę, prowadzili 1:0.

Po zmianie stron uwidoczniła się dominacja Zawiszy. W 73 minucie wprowadzony na boisko Nikodem Kasperczak strzałem z pola karnego podwyższył na 2:0. Niespełna 120 sekund później Zawisza wygrywał już 3:0. Po zagraniu Adriana Brzezińskiego strzelcem gola był ponownie Kasperczak. W 78 minucie dał znać o sobie Patryk Bereza, najskuteczniejszy w sparingach, który wykorzystując kolejną asystę Brzezińskiego, podwyższył na 4:0. W 87 minucie znów Bereza był skuteczny, tym razem po podaniu Sebastiana Każuro.

Zawisza Bydgoszcz zasłużenie zwyciężył Start Pruszcz 5:0. Trener Patryk Zarosa za dobrą grę chwalił po meczu całą drużynę. To był drugi sparing, w którym bydgoszczanie nie stracili gola. Do rozpoczęcia ligi został tylko jeden mecz kontrolny. W kolejny weekend Zawisza zagra z Victorią Kołaczkowo.

18.03.2017. 12:00. Świecie: Start Pruszcz (klasa A) – Zawisza Bydgoszcz (klasa B) 0:5 (0:1)

0:1 Wojciech Ruczyński (16)
0:2 Nikodem Kasperczak (73)
0:3 Nikodem Kasperczak (75)
0:4 Patryk Bereza (78) >br> 0:5 Patryk Bereza (87)

Zawisza: Jan Stypczyński (70, Kamil Marczuk) – Michał Setlak (55, Jarosław Lewandowski), Bartosz Stoppel, Mikołaj Pieniądz (70, Cezary Kiełpiński), Bartosz Bąk (65, Patryk Szymański) – Przemysław Marchwant (65, Sebastian Każuro), Maciej Nowacki, Sergiusz Kot (55, Nikodem Kasperczak) – Patryk Bereza, Wojciech Ruczyński (65, Oskar Ziemba), Tomasz Widomski (55, Adrian Brzeziński).

Trener: Patryk Zarosa.
Sędziował: Sławomir Mąka (Świecie).

ZAWISZAFANS