Kolejny wygrany sparing Zawiszy

Dzisiaj w Wojnowie bydgoski Zawisza rozegrał ostatni, dziesiąty mecz kontrolny. Przeciwnikiem był ligowy rywal – Victoria Kołaczkowo. Na meczu nie pojawili się wyznaczeni do kadry: Nikodem Kasperczak i Damian Nowak. Trener Patryk Zarosa dysponował 14 zawodnikami.

Zawisza szybko, bo już w 7 minucie uzyskał prowadzenie. Z rzutu rożnego piłkę zagrał obrońca Patryk Szymański, a bramkarza Victorii pokonał Paweł Kanik. Niespełna 240 sekund później było 2:0. Po indywidualnej akcji strzał z narożnika pola karnego oddał Oskar Ziemba, futbolówka odbiła się jeszcze od jednego z zawodników i golkiper drużyny z Kołaczkowa był bezradny. W 44 minucie nie popisała się bydgoska defensywa, której niefrasobliwość wykorzystał Bartosz Staśkiewicz. Do przerwy Zawisza wygrywał 2:1.

Od drugiej połowy na boisko weszli Adam Wiśniewski, Krystian Jabłoński i bramkarz Kamil Marczuk. Bydgoski zespół zdobył kolejne dwa gole, a nie stracił żadnego. W 73 minucie na 3:1 podwyższył Oskar Ziemba, któremu piłkę zagrał Ernest Szumla. Niespełna 180 sekund później Zawisza wygrywał już 4:1. Adam Wiśniewski dośrodkował z rzutu rożnego, a golkipera Victorii pokonał strzałem głową obrońca Cezary Kiełpiński. To była akcja godna filmowej kamery. Zawisza zakończył sparingowe boje wygraną 4:1.

26.03.2017. 11:00. Wojnowo: Zawisza Bydgoszcz (klasa B) – Victoria Kołaczkowo (klasa B) 4:1 (2:1)

1:0 Paweł Kanik (7)
2:0 Oskar Ziemba (11)
2:1 Bartosz Staśkiewicz (44)
3:1 Oskar Ziemba (76)
4:1 Cezary Kiełpiński (79-głową)

Zawisza: Marcin Niwiński (46, Kamil Marczuk) – Jarosław Lewandowski, Sebastian Każuro, Cezary Kiełpiński, Patryk Szymański – Patryk Błażejewicz (46, Krystian Jabłoński), Przemysław Marchwant, Sergiusz Kot – Oskar Ziemba, Ernest Szumla, Paweł Kanik (46, Adam Wiśniewski).

Trener: Patryk Zarosa.

ZAWISZAFANS