Serwis Kibiców
bydgoskiego Zawiszy

Prezydent nie czuje się decyzyjny w sprawie powrotu Zawiszy na Gdańską

2017-05-22

W marcu Radzie Miasta przedstawiono rekomendacje zespołu radnych ds. Stowarzyszenia Piłkarskiego ,,Zawisza”. Zespół ten zarekomendował użyczenie obiektów znajdujących się w zarządzie CWZS. W praktyce te rekomendacje okazują się martwe.

Dokładnie radni zarekomendowali niezwłoczne użyczenie obiektów CWZS przy ulicy Gdańskiej lub Sielskiej dla jednej z drużyn młodzieżowych Stowarzyszenia Piłkarskiego ,,Zawisza” oraz od lipca dla pozostałych drużyn. Termin lipcowy pojawił się z tego powodu, iż za kilka tygodni Bydgoszcz będzie współgospodarzem piłkarskich mistrzostw Europy do 21 lat, co ma mieć wpływ na większe obłożenie infrastruktury sportowej.

W odpowiedzi na interpelacje radnego Tomasza Regi prezydent Rafał Bruski stwierdza, że wyłączne prawo zatwierdzania podmiotów, które korzystają z obiektów CWZS ma ten związek – Umowa w obecnym kształcie jest realizowana. Nie przewiduje ona prawa do narzucania biorącemu w użyczenie sposobu korzystania z przedmiotu umowy – informuje prezydent.

CWZS obecnie znajduje się w konflikcie ze Stowarzyszeniem Piłkarskim ,,Zawisza”. Władze Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego występując przed zespołem radnych nie widziały możliwości powrotu Stowarzyszenia Piłkarskiego ,,Zawisza” na ulicę Gdańską lub w Fordonie na Sielską.

Portal Kujawski