Towarzysko w Potulicach

30.07.2017
Dzisiaj odbył się piąty mecz kontrolny Zawiszy Bydgoszcz, który zmierzył się w Potulicach z miejscowym Dębem, dziesiątą drużyną klasy A w ubiegłym sezonie. Rywal rozegrał dotąd jeden sparing, w którym pokonał 5:3 Łobzonkę Wyrzysk (klasa okręgowa, grupa: Piła Północ). Trener bydgoskiej drużyny Jacek Łukomski tym razem miał do dyspozycji 18 zawodników. Szansę gry w wyjściowej jedenastce otrzymał junior Mateusz Wrzyszcz. Zabrakło na meczu m.in. bramkarza Marcina Niwińskiego, Adama Wiśniewskiego, Sergiusza Kota, Pawła Kanika, Wojciecha Ruczyńskiego.

Zawisza do przerwy właściwie nie miał klarownej okazji bramkowej. Dąb zdobył aż trzy gole, które też nie wynikały z jakichś finezyjnych akcji. W 31 minucie po faulu Bartosza Stoppela sędzia zarządził „jedenastkę”, którą drużyna z Potulic wykorzystała. Niespełna 60 sekund później Stoppel podawał do bramkarza, piłkę przejął zawodnik drużyny z Potulic i podwyższył na 2:0. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy padła kuriozalna bramka. Piłkarz Dębu przejął futbolówkę odbitą od... sędziego i pokonał Jana Stypczyńskiego. Po zmianie stron Zawisza ostro zaatakował i już na początku miał trzy okazje bramkowe. Dwa razy dobrze spisał się bramkarz Dębu, a raz niecelnie strzelił Patryk Bereza. W 60 minucie wreszcie padł gol dla bydgoskiej drużyny. Patryk Błażejewicz przerzucił piłkę nad obrońcami Dębu, dobiegł do niej Krzysztof Topoliński, zgrał do Patryka Berezy, a ten z bliska trafił do pustej bramki. W 65 minucie znakomicie z rzutu wolnego strzelił Patryk Błażejewicz. Futbolówka trafiła w spojenie słupka i poprzeczki! Potem sam przed bramkarzem był Tomasz Widomski, ale golkiper Dębu obronił. W 75 minucie drużyna z Potulic wykorzystała zamieszanie podbramkowe i podwyższyła na 4:1.

29.07.2017. 18:30: Dąb Potulice (klasa A) – Zawisza Bydgoszcz (klasa A) 4:1 (3:0) Bramki: Kamil Wisiorek (31-karny), Kamil Wisiorek (32), Michał Murach (45), Michał Murach (75) – Patryk Bereza (60).

Zawisza: Jan Stypczyński (60, Kamil Marczuk) – Patryk Szymański, Tomasz Detmer (46, Cezary Kiełpinski), Bartosz Stoppel (46, Mikołaj Pieniądz), Bartosz Bąk – Mateusz Wrzyszcz (46, Krzysztof Topoliński), Patryk Błażejewicz, Przemysław Marchwant (46, Oskar Ziemba), Adrian Brzeziński (63, Tomasz Widomski) – Maciej Nowacki, Patryk Bereza.

W kolejny weekend Zawisza rozegra w Potulicach mecz z Gryfem Sicienko. Będzie to spotkanie w ramach Pucharu Polski na szczeblu K-P ZPN (okręg bydgoski).