97 rocznica Bitwy Warszawskiej

Już jutro (15 sierpnia) będziemy obchodzić kolejną ważną dla naszej historii rocznicę. Tym razem przywołamy pamięć tych, którzy wzięli udział w zwycięskiej Bitwie Warszawskiej. Bitwie, która została uznana za jedną z 18 najważniejszych batalii w historii świata.
Zwycięstwo Polaków w bitwie określane jako "Cud nad Wisłą" uważane jest za jedno z najważniejszych w dziejach ludzkości.
Na cmentarzu przy ul. Kcyńskiej w Bydgoszczy spoczywają prochy bohatera tamtych dni gen. Aleksandra Karnickiego. To dowodzeni przez niego kawalerzyści rozbili w Ciechanowie sztab IV armii bolszewickiej, zdobyli radiostację i szyfry. Był to jeden z najważniejszych epizodów Bitwy Warszawskiej, który w bezpośredni sposób przyczynił się do zwycięstwa. Pozbawiona łączności IV armia bolszewicka stanowiąca odwód frontu nie została wprowadzona do walki, co więcej w popłochu wycofała się o blisko 100 km.
Zachęcamy do uczczenia pamięci tych, którzy 97 lat pod Warszawą powstrzymali bolszewicką ofensywę, chroniąc Europę przed czerwoną zarazą.
Zachęcamy do odwiedzenia grobu Generała Karnickiego na cmentarzu przy ul. Kcyńskiej, zachęcamy też do poświęcenia chwili nad grobami przy ul. Artyleryjskiej gdzie pochowano ponad 200 żołnierzy - bohaterów wojny z bolszewikami.
Cześć i chwała bohaterom!

ZAWISZAFANS