Obchody 78 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Miło nam przekazać, że po raz kolejny otrzymaliśmy zaproszenie od Zarządu Okręgu Bydgoszcz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej na obchody 78 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. W tym roku odbyły się one w niedzielę 01.10.2017 r. podczas uroczystej Mszy Św. w Kościele Garnizonowym. Poza złożeniem kwiatów kibicom Zawiszy przypadł zaszczyt uczestniczenia w poczcie sztandarowym Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Oddział Bydgoszcz. To już kolejny raz kibiców Zawiszy spotkało takie wyróżnienie. Dla uczczenia rocznicy tego, jakże ważnego dla Polski wydarzenia, po zakończeniu Mszy odpalone zostały race.

I Na koniec jeszcze taka refleksja.
Co roku grupa żyjących w naszym mieście żołnierzy Armii Krajowej kurczy się. Coraz mniej pozostaje z nami bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego,tych walczących z bronią w ręku, jak i tych bezimiennych, którzy nauczali, wydawali i kolportowali podziemną prasę, pracowali w cywilnej administracji oraz innych, dla których Polska była matką i życiem.
Jako młode pokolenie, jako kibice Zawiszy musimy o nich pamiętać i brać wzór z ich patriotyzmu i godnie wypełnianego obowiązku wobec Ojczyzny. Wartości, które nam pozostawili w niepisanym testamencie są niezmienne: Bóg-Honor-Ojczyzna.

ZAWISZAFANS