Pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych!

Od 2013 r. bardzo licznie bierzemy udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Białych Błotach. Jak co roku Pan Józef Żernicki - organizator uroczystości bardzo serdecznie zaprasza nas Kibiców Zawiszy. Każdy Zawiszak powinien wiedzieć komu oddajemy hołd. Ludzie, których komunistyczna władza uznała za największych wrogów, oskarżała w sfingowanych procesach, mordowała strzałem w tył głowy, a ich ciała chowała w bezimiennych mogiłach są dla nas przykładem największego poświęcenia i miłości do Wolnej, Niepodległej i Suwerennej Ojczyzny. W latach 1944-1963 zginęło z rąk Ubeckich oprawców kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy polskiego podziemia, w tym dowódcy Armii Krajowej. To oni żyli "prawem wilka", wyrzuceni przez ówczesną komunistyczną propagandę na margines społeczeństwa. Oddając hołd najlepszym Synom i Córkom naszej Ojczyzny udowadniamy, że niezmiennie trwamy w swych przekonaniach, bronimy i bronić będziemy wartości dla nas świętych, szerzymy pamięć o tych co za Ojczyznę oddali życie.

Program uroczystości w niedzielę 4 marca 2018 r.; 10:30 zbiórka Kibiców pod kościołem ul. Czerska 40 skąd przejdziemy pod pomnik gdzie odbędzie się Apel Pamięci 12:00 Start Ogólnopolskiego Biegu Niezłomnych (jak co roku startuje liczne grono Zawiszaków)
Uwaga!!! Stawiamy się w barwach, idziemy pod flagami Zawiszy z naszą flagą narodową. Zapraszamy wszystkich kibiców Zawiszy z Bydgoszczy, Białych Błot i naszych Fan Clubów
Tropem Wilczym - V Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

ZAWISZAFANS