Zawisza nigdy nie zginie

Dzisiejszym zgromadzeniem pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego przy ulicy Trybunalskiej niebiesko-czarna rodzina zakończyła sezon w A-klasie. Cieszono się z awansu do V ligi i postawiono sobie nowy cel – awans do IV ligi, który miejmy nadzieję uda się zrealizować w 2019 roku.Klimatu wydarzeniu nadał herb klubowy z charakterystyczną ,,Z” stojący obok konia władcy, który nadał Bydgoszczy prawa miejskie oraz szalik niebiesko-czarny już bezpośrednio dzierżony przez Kazimierza III Wielkiego. Zgromadzenie formalnie było wyrażeniem poparcia dla działalności Stowarzyszenia Piłkarskiego ,,Zawisza” oraz dezaprobaty wobec działań jakie wobec klubu podejmuje prezydent Rafał Bruski.

 

Prezes Stowarzyszenia Krzysztof Bess dziękował kibicom za wsparcie dzięki któremu trenerzy wraz z zawodnikami mają warunki do pięcia się w górę ligowej hierarchii – Walczmy o to, żeby Zawisza wrócił do Bydgoszczy, bo myślę, że to jest najważniejsze – mówił Bess.

 

 

 

 

Padły również krytyczne słowa wobec postawy prezydenta Bydgoszczy – To oni sprowadzili Osucha do Bydgoszczy, to oni pozwolili mu wyjść z miasta nie rozliczając tego co dokonał. Uważam, że miliony które były przekazywane w jego ręce zostały zmalwersowane – podkreślał Jerzy Mickuś – Jesienią są wybory, nie ukrywam i nikt z was nie ukrywa, że tego prezydenta musimy odwołać. Taki jest nasz cel, jeżeli mamy zmienić losy naszego klubu.

 

W wydarzeniu wzięło udział większość piłkarzy, którzy przez ostatni sezon walczyli o V ligę. Im dziękowali głównie kibice - Uważam, że cel jaki został zrealizowany jest naszym wspólnym sukcesem. Uważam, że zrobiliśmy mają rzecz, ale w wielkim stylu. Tak żeby była możliwość odbudowy w Bydgoszczy wielkiej piłki i wielkiego Zawiszy – dziękował trener Jacek Łukomski.

 

 - W zeszłym roku gdy staliśmy tutaj obok obiecałem wam, że staniemy i razem będziemy się cieszyć z tego awansu. Te słowa nie poszły w las. W tym roku będzie podobnie, bo to głównym celem jest awans, głośno o tym mówimy, IV liga i jedziemy dalej – powiedział w imieniu piłkarzy, kapitan Adam Wiśniewski – Mam małe marzenie, że w przyszłym sezonie spotkamy się na Gdańskiej.


Przy tej okazji pogratulowano równiez  awansu do II ligi młodym piłkarzom z rocznika 2004 Stowarzyszenia Piłkarskiego ,,Zawisza".

 Źródło: portalkujawski.pl

Galeria zdjęć

Komentarze do wiadomości

Brak komentarzy

Administracja serwisu ZawiszaFans.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one indywidualnymi i niezależnymi opiniami użytkowników. Redakcja serwisu zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści nie związane z tematem, reklamy, a w szczególności wulgaryzmy, treści rasistowskie i obrażające innych czytelników, a także osoby postronne i instytucje. Użytkownik serwisu ponosi pełną odpowiedzialność za zamieszczone wypowiedzi niezgodne z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Tylko zarejestrowane osoby mają możliwość komentowania wiadomości.

nazwa użytkownika:
hasło

ZAWISZAFANS