Serwis Kibiców
bydgoskiego Zawiszy

98 rocznica Bitwy Warszawskiej - oddajmy hołd bohaterom

2018-08-13

Jak co roku 15 sierpnia będziemy obchodzić kolejną ważną dla historii naszej Ojczyzny rocznicę. Tym razem przywołamy pamięć tych, którzy wzięli udział w zwycięskiej Bitwie Warszawskiej. Bitwie, która została uznana za jedną z 18 najważniejszych batalii w historii świata.
Zwycięstwo Polaków w bitwie określane jako "Cud nad Wisłą" uważane jest za jedno z najważniejszych w dziejach ludzkości, ponieważ powstrzymało inwazję "czerwonej zarazy" na całą Europę.
Na cmentarzu przy ul. Kcyńskiej w Bydgoszczy spoczywają prochy bohatera tamtych dni gen. Aleksandra Karnickiego. To dowodzeni przez niego kawalerzyści rozbili w Ciechanowie sztab IV armii bolszewickiej, zdobyli radiostację i szyfry. Był to jeden z najważniejszych epizodów Bitwy Warszawskiej, który w bezpośredni sposób przyczynił się do zwycięstwa. Pozbawiona łączności IV armia bolszewicka stanowiąca odwód frontu nie została wprowadzona do walki, co więcej w popłochu wycofała się o blisko 100 km.
W środę o godz. 11:00 spotykamy się przy grobie gen. Aleksandra Karnickiego na cmentarzu przy ul. Kcyńskiej aby uczcić pamięć tych co z okrzykiem "Bij bolszewika" ginęli za Ojczyznę.

Zachęcamy do odwiedzenia grobu Generała Karnickiego na cmentarzu przy ul. Kcyńskiej, zachęcamy też do poświęcenia chwili nad grobami przy ul. Artyleryjskiej gdzie pochowano ponad 200 żołnierzy - bohaterów wojny z bolszewikami.
Cześć i chwała bohaterom!

Komentarze do wiadomości

Brak komentarzy

Administracja serwisu ZawiszaFans.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one indywidualnymi i niezależnymi opiniami użytkowników. Redakcja serwisu zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści nie związane z tematem, reklamy, a w szczególności wulgaryzmy, treści rasistowskie i obrażające innych czytelników, a także osoby postronne i instytucje. Użytkownik serwisu ponosi pełną odpowiedzialność za zamieszczone wypowiedzi niezgodne z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Login
Hasło