Serwis Kibiców
bydgoskiego Zawiszy

Smutek i żal. Major Alojzy Gładykowski nie żyje.

2018-08-23

Z głębokim smutkiem informujemy, że zmarł  mjr Alojzy Gładykowski - Prezes Okręgu Bydgoszcz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, żołnierz Armii Krajowej, uczestnik polskiego zbrojnego podziemia niepodległościowego. Żołnierz oddziału "Świerki 2", z którym w 1945 r. w Puszczy Bydgoskiej walczył z sowieckim okupantem i komunistycznymi kolaborantami.
Odszedł od nas wielki patriota, wzór zasad i honoru. Odszedł Człowiek pełen godności ale też skromny i bardzo życzliwy.
Odszedł wielki przyjaciel kibiców Zawiszy, który nigdy nie odmówił swojej obecności na naszych uroczystościach, a w trakcie wielu spotkań i rozmów zawsze podkreślał zaangażowanie kibiców Zawiszy w walkę o pamięć Żołnierzy Armii Krajowej i pamięć o Żołnierzach Wyklętych.
Pan mjr Alojzy Gładykowski nigdy nie wahał się o nas przypominać gdy inni nas pomijali, nigdy nie wahał się stanąć z nami w "jednym szeregu" szczególnie wtedy gdy jako kibole byliśmy wrogiem publicznym numer jeden.

Panie Majorze był, jest i będzie Pan dla nas przykładem i wzorem do naśladowania. Usłyszeć z Pana strony, że jesteśmy przyjaciółmi było dla nas największym honorem.

Czołem Panie Majorze!