Słynny polski klub odbudowuje się. Jest zdecydowanym liderem "okręgówki". Odrodzenie Zawiszy Bydgoszcz. 49 wygranych meczów i dwa awanse w ciągu dwóch lat.

Słynny polski klub odbudowuje się. Jest zdecydowanym liderem "okregówki".

Zawisza Bydgoszcz z kompletem punktów prowadzi w tabeli bydgoskiej okręgówki. Zasłużony klub jest faworytem do awansu, a celem jest szybki powrót na szczebel centralny. Niedawna przeszłość jest już tylko złym wspomnieniem.Ostatnie lata są dla Zawiszy Bydgoszcz burzliwą historią.

Jeszcze w 2014 roku klub z tego miasta świętował zdobycie Pucharu Polski, co jest największym sukcesem w dziejach bydgoskiej piłki nożnej. Klub kierowany przez Radosława Osucha miał zawojować polską ligę, ale w efekcie konfliktu z kibicami, właściciel wycofał się ze spółki, a Zawisza po sezonie 2015/2016 zniknął ze szczebla centralnego. Wtedy nowy podmiot powołali kibice i sekcja piłki nożnej prowadzona jest pod nazwą SP Zawisza Bydgoszcz. Klub rywalizację rozpoczął od Klasy B - ósmego szczebla rozgrywek.

W dwudziestu meczach Zawisza tylko raz musiał uznać wyższość rywala i pewnie awansował do Klasy A. Tam wygrał 22 z 26 meczów i znów wygrał ligę. O awans walczył do ostatniej kolejki z Falą Świekatowo - klubu z małej wsi oddalonej o 45 kilometrów od Bydgoszczy. Awans do ligi okręgowej to dopiero początek drogi Zawiszy do powrotu do wielkiego futbolu. Bydgoszczanie w tym sezonie nadal dominują.

Po siedmiu kolejkach mają komplet 21 punktów i imponujący bilans bramek: strzelili 19 goli i stracili zaledwie dwa. Wywalczenie przepustki do IV ligi jest głównym celem działaczy Zawiszy. W celu rozwoju Zawiszy, powołano specjalny klub biznesowy, zrzeszający sponsorów i osoby, którym zależy na powrocie na szczebel centralny a nawet i do Ekstraklasy.

Klubowi pomagają byli zawodnicy. Jednym z nich jest reprezentant Polski, Jacek Góralski, a sami kibice spotkanie z nim opisują jako przełomową chwilę dla rozwoju klubu. Do momentu odejścia z klubu Osucha, fani bojkotowali mecze w Bydgoszczy. Domagali się zmian w klubie. Gdy sami przejęli sekcję, wrócił również doping na spotkania rozgrywane na domowym stadionie. Na Zawiszę chodzi coraz więcej ludzi, co cieszy działaczy, piłkarzy i trenerów.

Tak napisały : sportowe fakty wp.pl

https://m.sportowefakty.wp.pl/amp/pilka-nozna/778924/odrodzenie-zawiszy-bydgoszcz-49-wygranych-meczow-i-dwa-awanse-w-ciagu-dwoch-lat


ZAWISZAFANS