Pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych! W niedzielę 3 marca uroczystości w Białych Błotach i przy grobie ppor.Leszka Białego

Od 2013 r. bardzo licznie bierzemy udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Białych Błotach. Jak co roku Pan Józef Żernicki - organizator uroczystości bardzo serdecznie zaprasza nas Kibiców Zawiszy. Każdy Zawiszak powinien wiedzieć komu oddajemy hołd. Ludzie, których komunistyczna władza uznała za największych wrogów, oskarżała w sfingowanych procesach, mordowała strzałem w tył głowy, a ich ciała chowała w bezimiennych mogiłach są dla nas przykładem największego poświęcenia i miłości do Wolnej, Niepodległej i Suwerennej Ojczyzny. W latach 1944-1963 zginęło z rąk Ubeckich oprawców kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy polskiego podziemia, w tym dowódcy Armii Krajowej. To oni żyli "prawem wilka", wyrzuceni przez ówczesną komunistyczną propagandę na margines społeczeństwa. Oddając hołd najlepszym Synom i Córkom naszej Ojczyzny udowadniamy, że niezmiennie trwamy w swych przekonaniach, bronimy i bronić będziemy wartości dla nas świętych, szerzymy pamięć o tych co za Ojczyznę oddali życie.

Zbiórka kibiców Zawisza w niedzielę 3.03.2019 r.; godz. 10:40  pod kościołem w Białych Błotach, ul. Czerska 40 skąd przejdziemy pod pomnik gdzie odbędzie się Apel Pamięci 12:00 Start Ogólnopolskiego Biegu Niezłomnych (jak co roku startuje liczne grono Zawiszaków) Uwaga!!! Stawiamy się w barwach, idziemy pod flagami Zawiszy. Zapraszamy wszystkich kibiców Zawiszy z Bydgoszczy, Białych Błot i naszych Fan Clubów.

1.03.2016 r. podczas Mszy Św. poświęcony został brzozowy krzyż z tablicą upamiętniającą ppor. Leszka Białego, zamordowanego (za datę śmierci przyjmuje się dzień 3 marca 1945 r.) przez ubeckich katów w Wojewódzkim Urzędzie Bezpieczeństwa Publicznego mieszczącego się przy ul. Markwarta 4 w Bydgoszczy. 3 lata temu na cmentarzu na Bielawkach został wkopany przy grobie bohatera. W tym roku minęła 100 rocznica urodzin bohatera. Uroczystości upamiętniajace pierwszego bydgoskiego Żołnierza Wyklętego odbędą się w niedzielę 3.03.2019 r. o godz. 17:00 przy Jego grobie.
Zbiórka kibiców Zawiszy o godz. 16:45 przy bramie wejściowej na cmentarz od ul. Kardynała Wyszyńskiego.
Zachęcamy też kibiców Zawiszy do zapalania przez cały dzień zniczy przy obelisku, który poświęcony jest ppor. Leszkowi Białemu na ul. Markwarta.


ZAWISZAFANS