Serwis Kibiców
bydgoskiego Zawiszy

PODSUMOWANIE IV EDYCJI AKCJI NIEBIESKO-CZARNA CEGIEŁKA

2019-07-06

Plan wykonany ZAWISZA PANY


W styczniu, gdy rozpoczynaliśmy naszą akcję założyliśmy sobie, że rozprowadzimy 2500 cegiełek. Cel został osiągnięty z nadwyżką, bo nasz wynik to 2581 sztuk. Kolejny raz dzięki zaangażowaniu wielu osób pokazaliśmy, że można. Jak wszyscy wiedzą nasz klub w mijającym sezonie nie dostał z miasta przysłowiowej złotówki, więc znów wzięliśmy sprawy w swoje ręce i Zawisza pieniądze dostanie, dzięki swoim wiernym sympatykom. Jednym słowem nie chcieli nas dofinansować - my dofinansowaliśmy się sami. Razem dokonaliśmy rzeczy wielkiej, bo mimo trudności i nieprzychylnych osób, które cały czas robią pod górkę naszemu Zawiszy, my trwamy przy Nim i zasilamy jego budżet własnymi finansami. Czy znacie podobny klub, który przez trzy kolejne lata awansuje w rozgrywkach, a podstawą jego finansów są datki jego kibiców? Takim klubem jest na ten czas bydgoski Zawisza, klubem ukochanym przez swoich fanów, choć sportowo nadal daleko mu do ich oczekiwań. Możemy, a nawet powinniśmy być dumni z tego, iż kolejny raz ratujemy nasz ukochany klub, który będąc znów na skraju upadku, może piąć się w górę, dzięki temu, że jego wierni kibice nigdy nie zgodzili się na to, by mogło go nie być. Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do naszej akcji: zawodnikom byłym i obecnym, trenerom, firmom, rodzicom naszych drużyn młodzieżowych, kibicom naszych zgód i tym, którym z nami nie po drodze, a jednak pomogli, by Zawisza istniał. Pieniądze z tej edycji mają tak jak zapowiadaliśmy pomóc w rozwoju naszej piłkarskiej młodzieży, bo to właśnie ona najbardziej ucierpiała, w czasie, gdy co niektórzy chcieli wymazać Zawiszę z piłkarskiej mapy Polski. Podsumowanie sprzedaży:

Wzgórze Wolności - 16
Śródmieście - 98
Szwederowo - 162
Kapuściska - 59
Wyżyny - 138
Świecie - 23
Koronowo - 37
Bartodzieje - 48
Leśne - 69
Sępólno Krajeńskie - 4
Solec Kujawski - 55
Rodzice Młodych Rycerzy - rocznik 2011 - 49
Górzyskowo - 23 Osielsko - 58 Inowrocław - 151 Fordon - 327 Osowa Góra - 26
Janikowo - 39
Nakło - 65
Warszawa - 15
Łochowice - 10
Miedzyń - 40
Arka Gdynia Kartuzy - 3
Mogilno - 46
AML - 30
Laskowice -30
Bydgoszcz Wschód - 20
Emigracja - 175
PHU Surowiec - 100
Czyżkówko - 3
Kruszwica - 40
Osiek - 15
Ślesin - 5
Zagłębie Lubin - 25
Trzciniec - 3
Błonie - 50
Tuchola - 30
Suple Fordon - 1
Wilczyn - 1
Dobrcz - 2
Dąbrówka Nowa - 2
Vvision Eyewear Bydgoszcz - 15
Nowa Wieś Wielka - 1
Ustanów - 4
Okole - 30
Górnik Wałbrzych - 20
Brdyujście - 1
Jarużyn -4
Murowaniec - 10
Białe Błota - 15
BTH Bydgoszcz - 4
Włocławek - 6
Pęchowo - 1
Bielawy - 12
ŁKS Łódź - 40
Cracovia - 1
GKS Tychy - 17
Szubin - 9
Rynarzewo - 1
Myślęcinek - 1
Bazylika - 7
Bydgoscy Patrioci - 10
Barcin - 10
Bagniewko - 1
Pruszcz - 10
Katowice - 3
Pogoń Lębork - 24
Rodzice Rocznik 2007 - 50
Łochowo - 3
Wilczak - 1
Zimne Wody Czersko Polskie - 1
Zielona Góra - 4
Piast Gliwice - 1
Legia Warszawa - 1
Feyenoord Rotterdam - 1
Potulice - 1
Rodzice Rocznik 2008 - 23
Żnin - 1
Wtelno - 7
Kcynia - 6
Kwidzyń - 3
Adrian Błąd - 10
Damian Węglarz - 3
Kornel Sochań - 2
Arkadiusz Gajewski - 5
Jacek Góralski - 10
Tadeusz Łukiewicz - 4
Maciej Dąbrowski - 33
Marcin Łukaszewski - 1
Adam Wiśniewski - 3
Paweł Kanik - 3
Trener przygotowania fizycznego Edyta Linowiecka - 9
Jakub Witucki - 3
Krzysztof Urtnowski - 2
Marcin Tarnowski - 3
Krzysztof Suchecki - 5
Jakub Łukowski - 5
Michał Żurowski - 3
Trener Piotr Górka - 2
Artur Cielasiński - 3
Mateusz Fredyk - 5
Michał Cywiński - 3
Jakub Bojas - 5
Krzysztof Jóźwik kierownik seniorów - 3
Jacek Łukomski trener seniorów - 3.

Wśród dzielnic IV edycję naszej akcji wygrywa Fordon przed Emigracją i Szwederowem, na czele fan-clubów Inowrocław, a za nim rewelacje tej edycji Nakło i Osielsko. Podsumowując nie ważne kto i ile, ale rywalizacja kolejny raz dała pozytywny efekt w postaci daru dla ukochanego Zawiszy.