Serwis Kibiców
bydgoskiego Zawiszy

Jutro Puchar Polski z Wisłą Fordon

2020-09-15

W środę naszych piłkarzy czeka mecz w ramach 3. rundy okręgowego Pucharu Polski z Wisłą Fordon. Spotkanie odbędzie się w Bydgoszczy na stadionie przy ulicy Sielskiej.

 

Wisła Fordon to klub reaktywowany po latach niebytu. Pierwotny rok założenia to 1923, jednak po przerwach w latach wojen i powojennej reaktywacji w 1957 roku klub przestał istnieć w 1973 roku. Dopiero w 2014 roku grupa zapaleńców założyła drużynę i zaczęła występować jako Wisła Fordon.

 

Spotkaliśmy się z Wisłą w B klasie w sezonie 2016/17. W pierwszym meczu sezonu i debiucie odbudowanego Zawiszy przegraliśmy na Sielskiej 1:2. W rewanżu w Potulicach Niebiesko-Czarni wygrali 3:0, na koniec sezonu łatwo awansując do serie A.

 

Wisła Fordon występuje w klasie B, po trzech kolejkach jest liderem z bilansem bramkowym 55-0 (!!). Pokonała kolejno Amatora Bydgoszcz 38:0 (!!!), Orzeł Przyłęki 7:0 i Czarnych Nakło 10:0. Aby dojść do 3. rundy Pucharu Polski Wiślacy odprawili Piaski Bydgoszcz (4:2) i na wyjeździe Łokietka Wierzchucin Królewski (6:1).

 

Faworytem oczywiście jest Zawisza, finalista poprzedniej edycji Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Niewiadomą jest skład, czy trener Przemysław Dachtera da odpocząć podstawowym graczom i wystawi zmienników? Aby się o tym przekonać trzeba pojawić się w środę o 17:00 na stadionie przy ulicy Sielskiej w Fordonie.

 

 

III runda Pucharu Polski na szczeblu okręgu

Wisła Fordon - Zawisza, środa 16 września godz. 17:00, boisko przy ulicy Sielskiej w Bydgoszczy.