Zawisza Bydgoszcz już po pierwszym meczu kontrolnym

05.02.2017
KS Brzoza - Zawisza Bydgoszcz

Dzisiaj na stadionie przy ul. Słowiańskiej Zawisza był gościem w meczu kontrolnym z KS Brzoza. Trzecia drużyna klasy A (grupa: Bydgoszcz II) była wymagającym rywalem dla Niebiesko-Czarnych, w których szeregach zabrakło piłkarzy stanowiących w rundzie jesiennej trzon drużyny (z najlepszym strzelcem Wojciechem Ruczyńskim na czele). Kapitan drużyny Adam Wiśniewski i Bartosz Stoppel pojawili się na boisku dopiero w trakcie drugiej połowy. Szkoleniowcy Zawiszy Dawid Niezbecki i Patryk Zarosa dali szansę gry nowym zawodnikom, którzy wyrazili chęć gry w bydgoskim klubie. Na tle przeciwnika nowicjusze mieli potwierdzić swoje umiejętności i przydatność do drużyny Zawiszy. Najlepiej z nich wypadł napastnik Patryk Bereza (jesienią w AF Brzoza), który dwukrotnie pokonał bramkarza rywala, najpierw po zagraniu Macieja Nowackiego (ostatnio BKS Bydgoszcz), a potem po indywidualnej akcji. Ponadto w 55 minucie Bereza oddał świetny strzał zza linii 16 metrów, po którym piłka trafiła w poprzeczkę. Z kolei asystent przy pierwszym golu Zawiszy – 18-letni Maciej Nowacki, popisał się w 70 minucie znakomitym uderzeniem z 25 metrów. Tym razem futbolówka obiła słupek bramki KS Brzoza. Trzeciego gola dla Zawiszy zdobył Ernest Szumla, grający już jesienią w bydgoskim klubie. Po jego strzale piłka wylądowała w rogu bramki strzeżonej przez Kostkowskiego. Rywale pierwszą bramkę uzyskali po błędzie Cezarego Kiełpińskiego, po którym piłkę przejął napastnik z Brzozy. Drugi gol dla rywala padł z karnego, a „jedenastkę” sędzia zarządził za faul Krzysztofa Topolińskiego.

Do przerwy KS Brzoza przeważał, a Zawisza popełnił zbyt dużo błędów w defensywie i grał za ostro. Po zmianie stron gra była wyrównana ze wskazaniem na bydgoską drużynę, której przy strzałach nie dopisywało szczęście. Z kontuzjami mecz zakończyli Bartosz Bąk (ostatnio w Gwieździe Bydgoszcz) – uraz nogi i Mikołaj Pieniądz (grał w rezerwach Zawiszy) – uraz ręki i kontuzja nosa.

Z pewnością był to pożyteczny sprawdzian dla Niebiesko-Czarnych, który dał trenerom odpowiedzi na wiele pytań. 12 lutego Zawisza w kolejnym meczu kontrolnym zmierzy się z grającym w lidze okręgowej Orłem Osiek nad Notecią.

04.02.2017. 14:00. Bydgoszcz: Stadion im. E. Połtyna, ul. Słowiańska 7: KS Brzoza (klasa A) – Zawisza Bydgoszcz (klasa B) 7:3 (5:2)

7:3 Maciej Smerliński (88)

Zawisza: Jan Stypczyński (60, Kamil Marczuk) – Grzegorz Taczkowski (46, Mateusz Stopa), Cezary Kiełpiński (56, Bartosz Stoppel), Mikołaj Pieniądz, Bartosz Bąk (69, Kiełpiński) – Patryk Piechocki (46, Krystian Jabłoński) – Krzysztof Topoliński (46, Mikołaj Sierocki), Maciej Nowacki (79, Piechocki), Damian Nowak (46, Ernest Szumla), Tomasz Widomski – Patryk Bereza (59, Adam Wiśniewski).
Trenerzy: Dawid Niezbecki i Patryk Zarosa.
Sędziowie: Oskar Ziemba – główny, Jakub Pujanek i Oskar Raczkowski – asystenci (wszyscy z Bydgoszczy).