CEGIEŁKA NA RATUNEK ZAWISZY - PODSUMOWANIE

Pisanie dzisiejszego podsumowania kibolskiej akcji cegiełka na ratunek Zawiszy to czysta przyjemność. Kiedy zaczynaliśmy miesiąc temu myśleliśmy o wyniku w granicach 300 - 400 sztuk. Dzisiaj już wiemy, że te liczby zostały pobite i to trzykrotnie. Nasz klub jest kolejny raz w swojej historii w bardzo trudnej sytuacji, ale też kolejny raz może liczyć na tych, którzy nigdy się od niego nie odwrócili - na kibiców. Nasza akcja zatoczyła szeroki krąg, bo oprócz kibiców Zawiszy z Bydgoszczy i wszystkich naszych fan clubów, udział w niej wzięli nasi zgodowicze, kibice innych klubów, ludzie dobrej woli i byli piłkarze. Pięć tygodni rywalizacji w szczytnym celu pokazało, że Rycerz z Bydgoszczy ma cały czas szerokie zastępy oddanych fanów. Celem zbiórki był obóz dla seniorów występujących w najniższej klasie rozgrywkowej tzw. VIII lidze i ten cel został osiągnięty. Ktoś powie fenomen, jedna z gazet napisze mistrzostwo świata. Zawisza klub z tradycjami powoli zaczyna piąć się w górę, wracać na należne mu miejsce. W czasie naszej zbiórki przypomnieli o sobie i wsparli nas finansowo byli piłkarze naszego klubu i to nie tylko jego wychowankowie. To pokazuje, że Zawisza nie był dla nich nic nie znaczącym klubikiem. Cały czas trwania akcji to wiele pozytywnych obrazów, podyktowanych dążeniem do osiągnięcia celu i na koniec komentarze w stylu: więcej takich akcji - pokazują, że warto było. Nie patrząc na klasyfikację naszej cegiełkowej rywalizacji, kto skąd i ile kupił 1117 niebiesko - czarnych cegiełek wędruje w darze dla Ciebie ukochany Zawiszo. Wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę serdecznie dziękujemy. ZAWISZA NIE JEST SPRAWĄ ŻYCIA LUB ŚMIERCI - TO COŚ WIĘCEJ.

ZAWISZAFANS