Serwis Kibiców
bydgoskiego Zawiszy

Zawiszak obrońcą roku Ekstraklasy

2017-06-06

W poniedziałek w Warszawie odbyła się Gala Ekstraklasy, w trakcie której wybrano najlepszych piłkarzy zakończonego sezonu. Wśród wyróżnionych znalazł się Maciej Dąbrowski, który z sentymentem wraca do lat spędzonych w Zawiszy.

W niedzielę wraz z pozostałymi Legionistami wznosił puchar po zdobyciu tytułu mistrza Polski. Część z nas może pamiętać go jak 12 czerwca 2011 roku wznosił puchar po meczu z Czarnymi Żagań przy ulicy Gdańskiej 163 w Bydgoszczy. Dzięki temu zwycięstwu Zawisza zwyciężył w rozgrywkach II ligi zachodniej i wywalczył awans do I ligi.

Po awansie w Zawiszy zbytnio nie było już dla niego miejsca, nie mógł dogadać się z nowym głównym właścicielem klubu Radosławem Osuchem. Przyszło mu grać dalej na boiskach II ligi – w innym klubie z regionu Olimpii Grudziądz. Później trafił do Pogoni Szczecin, następnie Zagłębia Lubin, aby trafić do Legii Warszawa i zdobyć z nią mistrzostwo. W poniedziałek został uznany najlepszym obrońcom Lotto Ekstraklasy.

Kilka dni temu Zawisza zrobił pierwszy krok w kierunku podniesienia się z dna jakim była VIII liga. Żeby awansować do A-klasy potrzebne było wsparcie ludzi dobrej woli, wśród osób wspierających akcję ,,Cegiełka na ratunek Zawiszy” był właśnie Maciej Dąbrowski.