BRUSKI ZABRONIŁ PREZENTACJI NA WYSPIE MŁYŃSKIEJ

W dniu 31.07.2017 złożyliśmy w Urzędzie Miasta wniosek o udzielenie zgody na realizację prezentacji na terenie Wyspy Młyńskiej. 09.08.2017 na naszą skrzynkę przyszło pismo zwrotne z Urzędu o odmowie realizacji naszego przedsięwzięcia.Podano w nim dwa główne powody:

- przypuszczenie, że impreza będzie miała znamiona masowej
- domniemanie odpalania rac w miejscach niedozwolonych.

Nigdy nie przypuszczaliśmy, że decyzje można wydać na podstawie przypuszczeń i wyobraźni. Jak dobrze wiemy rok wcześniej i w poprzednich latach mieliśmy na wszystko zgody i imprezy przebiegły zgodnie z planem w kulturalnej i spontanicznej atmosferze. Nigdy nie się zdarzyło, by organizator po którejkolwiek z imprez przez nas przeprowadzanych został wezwany przez Urząd Miasta lub Policję i usłyszał jakiekolwiek zastrzeżenia co do prawidłowości przebiegu naszej imprezy. Prymitywna i niezgodna z prawem odpowiedź, pokazuje, że Rafałek dalej prześladuje nasz klub i boli go każda inicjatywa z nim związana. Ten, który doprowadził Zawiszę do ruiny, przeszkadza w jego odbudowie - najpierw wyrzucił piłkarzy z boisk, teraz nie zezwala obywatelom Bydgoszczy korzystania z terenów, których są właścicielami. Irytujące jest to, że przestraszeni urzędnicy na wniosek swojego pana kłamią, a odpowiedzialni za decyzję boją się pod nią podpisać i ślą wiadomość z konta szeregowej pracownicy. Prezydencik, który na marszach kodowców podskakuje i krzyczy wolność, równość, demokracja tym pismem kolejny raz pokazuje co znaczą dla niego te wartości.

Nigdy się jednak nie zdarzyło, by decyzje małego człowieczka zwanego prezydentem dużego miasta mogły przeszkodzić Zawiszakom w czymkolwiek. Mając na uwadze dobro wszystkich kibiców i ludzi związanych z naszym klubem, informujemy, że prezentacja drużyny seniorów Zawiszy i tak się odbędzie, bo my nigdy się nie poddajemy. Jej miejsce i termin podamy w najbliższych dniach.

Poniżej prezentujemy treść e-maila przysłanego w odpowiedzi na nasz wniosek.
Pobierz treść maila

ZAWISZAFANS