Zawisza Bydgoszcz - Cuiavia Inowrocław 5:0 (2:0)

14.10.2006
1:0 Modry 5’ 2:0 samobójczy 7’ 3:0 Piętka 47’ 4:0 Kozłowski 58’ 5:0 Karolak 88’

Zawisza: Kowalski – Krawczyński, Ettinger, Łukaszewski, Śmiglewski – Cielasiński (70’ Karolak), Krawczyk (75’ Sobacki), Piętka (80’ Zarosa), Kozłowski – Modry, Dachtera (61’ Chachuła)

ŻK Karolak

W trzecim meczu pod wodzą trenerów Zbigniewa Wojtowicza i Piotra Fiutaka bydgoski Zawisza zagrał nareszcie na miarę oczekiwań swoich kibiców. Oprócz bardzo dobrej gry gospodarze zaprezentowali świetną skuteczność i pewnie pokonali zespół Cuiavii 5:0. Już w pierwszej minucie sygnał do ataku dał Mariusz Modry strzelając prosto w bramkarza gości. Napastnik Zawiszy cztery minuty później przymierzył dokładniej i piłka po raz pierwszy wpadła do bramki Cuiavii. W 7 minucie po strzale Przemysława Dachtery piłkę do własnej bramki skierował jeden z inowrocławskich obrońców. Do 25 minuty zdecydowaną przewagę miał Zawisza, w tym okresie gry najbliżej wpisania się na listę strzelców był Rafał Piętka, który huknął w poprzeczkę. Przez kolejny kwadrans gospodarze dali trochę pograć inowrocławianom, którzy w miarę poprawnie radzili sobie jedynie do linii pola karnego, tylko raz zmuszając Macieja Kowalskiego do większego wysiłku. W drugiej odsłonie grał już tylko Zawisza. Tylko raz Maciej Kowalski miał okazję zaprezentować swoje możliwości, broniąc w pięknym stylu zmierzającą w okienko bramki piłkę. Dwie minuty po wznowieniu gry Rafał Piętka po kapitalnym strzale z około 25 metrów podwyższył na 3:0. Pomimo wysokiego prowadzenia gospodarze nie zwalniali tempa, w 58 minucie kolejną bramkę zdobył Marcin Kozłowski. Na bramkę gości sunął atak za atakiem. Artur Cielasiński po pięknym dośrodkowaniu Kozłowskiego z lewej strony trafił w poprzeczkę, po strzale Rafał Piętki trafiony piłką obrońca Cuiavii został odwieziony do szpitala. Gdy wydawało się, że pomimo ataków Zawiszy mecz zakończy się wynikiem 4:0, Marcin Kozłowski pięknym podaniem obsłużył Łukasza Karolaka, który na dwie minuty przed końcem ustalił wynik spotkania.